Читайте также:
|
|
3.1. Працівники,зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, проходять щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.
3.2. Спеціальне навчання з питань охорони праці проводиться керівниками підрозділів за інструкціями з охорони праці.
3.3. Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання проводиться постійно діючою атестаційною комісією, затвердженою наказом по училищу.
4. Організація проведення інструктажів з питань охорони праці
4.1. Працівники, під час прийняття на роботу та періодично, повинні проходити в училищі інструктажі з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихій-них лих.
4.2. За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці (далі - інструктажі) поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.
4.3. Вступний інструктаж проводиться старшим інспектором з кадрів:
з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади.
Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони, який зберігається в старшого інспектора з кадрів, а також у наказі про прийняття працівника на роботу.
4.4. Первинний інструктаж проводиться керівниками підрозділів до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівником.
4.5. Повторний інструктаж проводиться керівниками підрозділів на робочому місці індиві-дуально з окремим працівником або групою працівників, які виконують однотипні роботи, за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу.
Повторний інструктаж проводиться в терміни, визначені нормативно правовими актами з охорони праці, які діють у галузі, з урахуванням конкретних умов праці, але не рідше: на роботах з підвищеною небезпекою - 1 раз на 3 місяці; для решти робіт - 1 раз на 6 місяців.
4.6. Позаплановий інструктаж проводиться керівниками підрозділів з працівниками на робочому місці:
при введенні в дію нових або переглянутих нормативно-правових актів з охорони праці, а також при внесенні змін та доповнень до них;
при зміні технологічного процесу, заміні або модернізації устаткування, приладів та інстру-ментів, матеріалів та інших факторів, що впливають на стан охорони праці;
при порушеннях працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що призвели до травм, аварій, пожеж тощо;
при перерві в роботі виконавця робіт більш ніж на 30 календарних днів - для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт - понад 60 днів.
Позаплановий інструктаж з учнями, студентами проводиться вчителями під час прове-дення трудового і професійного навчання при порушеннях ними вимог нормативно - правових актів з охорони праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж тощо.
Позаплановий інструктаж може проводитись індивідуально з окремим працівником або з групою працівників одного фаху. Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведення.
4.7. Цільовий інструктаж проводиться керівниками підрозділів з працівниками:
при ліквідації аварії або стихійного лиха;
при проведенні робіт, на які відповідно до законодавства оформлюються наряд-допуск, наказ або розпорядження.
Цільовий інструктаж проводиться індивідуально з окремим працівником або з групою працівників. Обсяг і зміст цільового інструктажу визначаються залежно від виду робіт, що виконуватимуться.
4.8. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередній керівник робіт (керівник структурного підрозділу).
4.9. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі завершуються перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці, особою, яка проводила інструктаж.
При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок щодо безпечного вико-нання робіт після первинного, повторного чи позапланового інструктажів протягом 10 днів додатково проводяться інструктаж і повторна перевірка знань.
При незадовільних результатах перевірки знань після цільового інструктажу допуск до вико-нання робіт не надається. Повторна перевірка знань при цьому не дозволяється.
4.10. Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів та їх допуск до роботи, особа, яка проводила інструктаж, вносить запис до журналу реєстра-ції інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Сторінки журналу реєстрації інст-руктажів повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 62 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |