Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Сутність сегментації споживчого ринку.

Читайте также:
  1. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції.
  2. Біржова угода: ознаки, сутність, зміст,класифікація
  3. В) сутність права – в його можливості забезпечення верховенства прав та свобод людини та реалізації загальносоціальних функцій.
  4. Гуманітарний та соціальний розвиток Збройних Сил України: сутність, мета та принципи
  5. Дайте визначення політичного режиму та вкажіть його сутність ознаки та критерії типології
  6. Державна регіональна політика її сутність і завдання
  7. Економіко-правова сутність торгівлі. Господарсько-торговельна діяльність як різновид господарської діяльності
  8. Економічна природа кредиту, сутність та види страхування кредитних ризиків.
  9. Економічна сутність прибутку, його класифікація і оцінка
  10. Економічні інтереси: сутність, суб’єкти, класифікація.

Т Е М А 4

МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА МАРКЕТИНГОВІ ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ

1. Мікросередовище компанії (с.в.)

2. Макросередовище компанії (с.в.)

3. Маркетингова інформаційна система (с.в.)

Фактори, що впливають на поведінку покупців.

Прийняття рішення про купівлю.

Купівельна поведінка організацій-споживачів. Основні

Фактори, що на неї впливають.

Процес прийняття рішень в організаціях-споживачах

Сутність сегментації споживчого ринку.

9. Варіанти стратегії охоплення ринку (с.в.)

10. Позиціювання товарів на ринку (с.в.)

1. Мікросередовище компанії (с.в.)

Кожна фірма діє в сукупності систем, яка визначається багатьма параметрами і здійснює безпосередній як передбачуваний, так і не передбачуваний вплив на її функціонування, стан та перспективи. Це середовище, за висловом Ф. Котлера, настільки мінливе і не передбачуване, що може піднести як сюрпризи, так і важкі удари.

Маркетингове середовище - це сукупність факторів та елементів, під впливом яких визначається предмет і об'єкт маркетингу, створюється система його засобів, формується їх структура, це сфера, в якій відбувається маркетингова діяльністьсуб'єкта господарювання. Маркетингове середовище складається із макросередовища і мікросередовища.

Мікросередовище можна трактувати як сукупність чинників, які мають безпосереднє відношення до фірми, формуючи тим самим результати її діяльності.

Стосовно аграрних формувань мікросерсдовище це, переважно, партнерське середовище, суб'єкти якого мають безпосереднє відношення до аграрного підприємства,знаходяться з ним у взаємозв'язку і взаємозалежать

 

 

одні від інших. Мікросередовище аграрних формувань викликає особливий інтерес для кожного з них, оскільки безпосередньо формує рівень економічних показників, насамперед фінансових, зокрема прибутку. Саме з дією цих об'єктів пов'язані, перспективи агроформування. Поряд з чим, аграрне формування зацікавлене і в ефективній роботі суб'єктів мікросередовища,оскільки їх стабільна і ефективна діяльність є гарантією ефективної роботи самого агроформування.

Внутрішнє середовище маркетингу (мікросередовище) це частина маркетингового середовища, яка знаходитьсявсередині підприємства і контролюється ним.

Аналіз мікросередовища (ВСМ) є найбільш важким завданням. Тому що потрібно досліджувати всі сфери діяльності, які забезпечують нормальну роботу підприємства, тобто провести ситуаційний аналіз. Метою дослідження ВСМ є виявлення сильних і слабких сторін підприємства. ВСМ визначає можливості ефективного функціонування, але воно може бути джерелом проблем і навіть ліквідації підприємства в тому випадку, якщо ВСМ не забезпечує необхідних умов комплексного використання концепції маркетингу.

Елементами мікросередовища підприємств усіх галузей і сільськогосподарських формувань зокрема є:

1. Вище адміністративне керівництво (правління спілки селян,
кооперативу, голова селянського (фермерського)
господарства тощо);

2. Служби і відділи обліково-технологічного взаємозв'язку
(служба обліку, постачальників, ремонту і встановлення
обладнання тощо).

3. Служби і відділи наукових та конструкторських розробок
(НДС, проектно-технологічнебюро).

4. Служби маркетингу і постачання (служба маркетингу,
відділ матеріально-технічногопостачання і збуту).

Від раціональної організації відділів і служб мікросередовища залежать успіхи або невдачі сільськогосподарського формування на шляху економічних ринкових реформувань.

Мікросередовище, поряд з внутрішнім маркетинговим середовищем, становлять: конкуренти; клієнти; постачальники;посередники; контактні аудиторії.

Конкурентами сільськогосподарських товаровиробників виступають різні аграрні формування: державні, колективні чи приватні. Проте в умовах дефіциту сільськогосподарської продукції і загрозу конкретному підприємству створюють лише ті формування, і які знаходяться в одній з ним сировинній зоні, тобто збувають продукцію по одних з ним каналах. Саме дія цих підприємств може привести до необґрунтованих перевитрат, пов'язаних із додатковими витратами на транспортування продукції.

Клієнтами фірми, незалежно від сфери діяльності, можуть бути окремі особи, організації, підприємства різних форм власності,державні установи як вітчизняні, так і зарубіжні. За Котлером, фірма може діяти на п'яти ринках: споживчому, ринку виробників, ринку проміжних продавців, ринку державнихустанов та міжнародному ринку. Основними клієнтами сільськогосподарських підприємств є населення, включаючи працівників підприємств, переробні підприємства, проміжні продавці (споживча кооперація), закордонні покупці.

Постачальники відіграють особливу роль у формуванні економічної політикита економічного становища фірми. Вони направляють зусилля на те,щоб забезпечити фірми матеріальними ресурсами та надавати певні матеріальні послуги.

Контактні аудиторії утворюють групи, що виявляють інтерес до діяльності фірми і можуть вплинути на досягненняпоставлених цілей. Виділяють такі контактнігрупи: внутрішні контактні аудиторії; місцеві контактніаудиторії; фінансові контактніаудиторії; контактні аудиторії державних установ; контактні аудиторії засобів масової Інформації; контактні аудиторії груп громадської дії; контактні аудиторіїпубліки - лідери громадської думки. Фірмаповинна безпосередньо працювати з різними контактними групами, виробляти відповідну стратегію поведінки:заохочуючи до роботи одних і зважаючи на вказівкита зауваження інших.

2. Макросередовище компанії (с.в.)

 

Особливий інтереспредставляє макросередовище. Загальноприйнятовиділяти шість основних сил, вплив яких безпосередньо формує підприємницьку діяльність. До них належатьдемографічні, економічні, природні, науково-технічні, політичні і культурні процеси. Їх хід, тенденції вимагають детального з'ясування з метою прийняття стратегічнихрішень.

На відміну від мікросередовшца макросередовище або зовнішнє маркетингове середовище охоплює відносно самостійні зовнішні фактори, умови і рамки, в яких здійснює свою комерційно-виробничу діяльність агроформування.

 

 

Фактори Характерні риси
Демографічні Чисельність населення. Розміщення за регіонами. Щільність населення. Міграція населення. Вікова,статева та національна структура. Народжуваність і смертність. Етнічна та релігійна приналежність.
Економічні Покупна здатність населення. Рівень інфляції. Фінансово-кредитне становище у країні. Система оподаткування. Зміна у структурі споживання громадян. Еластичність споживання.
Природні Кліматичні умови. Географічне місце розташування.Стан і перспективи використання джерел сировини і енергоресурсів. Рівень забрудненості навколишнього середовища.
Науково-технічні Рівень розвитку науки і техніки. Темпи технологічних змін у основних галузях (машинобудування, автомобіле- і тракторо­будування). Безпека та її вимоги у технологічних нововведеннях. Кваліфікація робочої сили.
ПолІтико-правові Стан законодавства. Державна економічна політика. Наслідки впливу зовнішньополітичних акцій па розвиток ринків збуту. Вплив громадськості на прийняттядержавними органами влади рішень щодо соціально-економічного розвитку.
Соціально-культурні Особливості культурних та моральних цінностей співтовариств споживачів.

 

 

Впроцесі маркетингового дослідженняслужбою маркетингу особлива увага приділяється вивченню та аналізу таких суб'єктівмакросередовища:

1) держава (система законодавства, норм і правил
підприємницької діяльності);

2) акціонери-власники(розпорядники долі формування);

3) оптова і роздрібна торгівля (торговельні взаємовідносини, методи і рівні, каналирозподілу);

4) постачальники (пропозиція конкретного асортименту
якості, упаковки, умови доставки);

5) контактні аудиторії (організації, товариства споживачів);

6) банківські, страхові, державні організації (допомога, сприяння, надання кредиту);

7) конкуренти (фірми-суперники);

8) система засобів інформації.




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | <== 11 ==> | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав