Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема 4. Натуральні властивості товарів

Читайте также:
  1. Алгоритм. Властивості алгоритмів
  2. Будова, загальні властивості та значення аналізаторів.
  3. Вивчаючи реакційну здатність речовини, можна встанови­ти її будову, і навпаки, за будовою речовини можна судити про її властивості.
  4. ВИДИ І ВЛАСТИВОСТІ ІНФОРМАЦІЇ
  5. Вітамін Е:фізико-хімічні властивості, біохімічна роль, джерела надходження в організмі людини.
  6. Властивості комбінацій
  7. Джерела мінеральних речовин в організмі людини та їх функціональні властивості.
  8. І.П. Павлов вважав, що виділені ним властивості нервової системи є вродженими, але їх прояв стає достатньо вираженим лише з певного моменту онтогенезу.
  9. Конкуренція з боку товарів, які виробляють фірми інших галузей, які є замінниками та конкурентні з точки зору ціни.
  10. Митний тариф України - це систематизований перелік ставок мита, що справляється з товарів, що перетинають митний кордон України.

Міні-лексикон: властивість; споживна властивість; натуральні власти­вості; хімічна стійкість товару; фізико-хімічні властивості; фізичні властивості; біологічні властивості; утилітарні властивості; споживач; потреби; водостійкість; кислото­стійкість; лугостійкість; термічні властивості; оптичні властивості; акустичні властивості.

1. Натуральні властивості матеріалів і товарів (непродовольчих і продовольчих). Натуральні властивості матеріалів і виробів - основа споживних властивостей товарів

2. Класифікація споживних властивостей товарів

Властивість — це об'єктивна особливість матеріалу, готової продукції чи товару, яка може виявлятися під час їх виробництва, оцінюванні, зберіганні і спожи­ванні (експлуатації). Натуральні властивості товарів за природою розпо­діляють на хімічні, фізичні, фізико-хімічні та біологічні властивості.

Хімічні властивості характеризують відношення матеріалу чи готових виробів до дії різних хімічних речовин - води, кислоти, лугів, розчинників, солей та ін.

Біологічні властивості характеризують стійкість мате­ріалів і готових виробів до впливу мікроорганізмів, які руйнівно діють на матеріали, в основному, органічного походження. Це стосується здебільшого шкіри, хутра, тканин та виробів із них.


 

До фізичним властивостям відносяться механічні (міцність, деформація, твердість, втома та ін), термічні (теплоємність, теплопровідність, вогнестійкість, термостійкість, термічне розширення й ін), оптичні (колір, блиск, прозорість, лучепреломляемость та ін), акустичні (тембр, висота звуку, звуковий тиск та ін) електричні, а також загальні фізичні властивості (Маса, щільність, пористість).

Хімічні властивості характеризують відношення товарів до дії різних хімічних речовин і агресивних середовищ. Ці властивості залежать від хімічного складу і будови матеріалів. Найбільш важливими з них є водостійкість, кислотостійкість, лугостійкість, відношення до дії органічних розчинників, світла, погодних умов.

Фізико-хімічні властивості поєднують властивості, прояв яких супроводжується фізичними і хімічними явищами одночасно. Найважливішими фізико-хімічними властивостями є сорбційні властивості, т. Е. здатність поглинати і виділяти гази, воду і розчинені в ній речовини, адгезійні властивості, т. Е. властивості злипання або склеювання, властивості проникності (Повітро-, паро-, водо-та пилепроніцаемость).

Біологічні властивості характеризують стійкість товарів до дії мікроорганізмів (бактерій, цвілевих грибків, дріжджів), комах (міль, тарганів і пр.) і гризунів (мишей, щурів). Процеси гниття, пліснявіння товарів викликаються відповідними видами мікроорганізмів.

Непродовольчі (промислові) товари мають численними і різноманітними властивостями, які можуть бути класифіковані за такими ознаками.

За способом визначення всі властивості товарів поділяються на дві великі групи: зовнішні (споживчі) властивості - форма, розмір, колір, фактура, поверхню. Ці властивості легко визначаються за допомогою органів чуття або допоміжних пристроїв; внутрішні (конструкційні та технологічні) властивості - на відміну від зовнішніх ці властивості не проявляються і визначити їх можна спеціальними методами.

Властивості непродовольчих товарів, які необхідно враховувати при визначенні товарної пропозиції (асортименту) комерційного підприємства, можуть бути охарактеризовані якісно і кількісно. Приклади якісних характеристик товарів: колір матеріалу; форма виготовлення; спосіб з'єднання деталей у виробі. До кількісним характеристикам властивостей можуть бути віднесені: габарити; потужність вироби (двигуна); продуктивність; маса (щільність). Будь-яке властивість може бути виражене кількісно, ​​при цьому у кожного властивості може бути декілька кількісних характеристик або показників якості. Найбільш вдала з них вибирається за погодженням і називається заходом. Заходами властивостей, що визначають якість, служать показники якості товарів.

 


Загальна характеристика і класифікація хімічних речовин харчових продуктів. Неорганічні речовини: вода, мінеральні елементи. Органічні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, ферменти, органічні кислоти, ароматичні речовини, фітонциди, природні барвники.

Класифікація хімічних речовин за замінністю: незамінні, замінні; за складом нутрідієнтів: поживні речовини, смакові та баластні речовини. Вміст води у харчових продуктах: низький, середній, високий. Форми води в харчових продуктах: вільна, зв’язана. Мінеральні речовини харчових продуктів: макроелементи, мікроелементи, ультрамікроелементи. Харчові джерела постачання мікроелементів в організм. Класифікація вуглеводів. Моносахариди: глюкоза, фруктоза, галактоза. Олігосахариди: сахароза, мальтоза, лактоза, трегалоза. Полісахариди: крохмаль, глікоген, інулін, клітковина, пектинові речовини.

Характеристика жирів. Класифікація жирів: за походженням (рослинні, тваринні, комбіновані); за консистенцією (рідкі, тверді). Загальні властивості жирів. Білки. Класифікація білків: за формою (глобулярні, фібрилярні). Структура білків. Спільні властивості білків. Харчова і біологічна цінність білків. Засвоюваність білків. Вміст білків в деяких харчових продуктах.

Вітаміни. Класифікація за розчинністю. Водорозчинні – групи С, В, РР. Жиророзчинні вітаміни – А, Д, Е, К. вміст вітамінів в деяких харчових продуктах. Ферменти, органічні кислоти, ароматичні речовини, природні барвники.

 

Фізичні властивості харчових продуктів. Значення фізичних властивостей для оцінки якості харчових продуктів. Фізичні властивості: форма, розмір, густина, структурно-механічні, оптичні, сорбційні властивості та ін. фактори, які впливають на фізичні властивості: агрегатний стан, будова, форми зв’язків води, температура, тиск, технологія одержання та ін.

Форма, розмір, маса, густина – показники якості багатьох харчових продуктів. Структурно-механічні властивості харчових продуктів: міцність, твердість, пружність, пластичність, в’язкість, адгезія, тиксотропія. Протидія цих властивостей впливу зовнішньої енергії.

Теплофізичні властивості харчових продуктів: теплоємність, питома теплоємність, коефіцієнт теплопровідності, коефіцієнт температуропровідності.

Оптичні властивості: колір, прозорість, оптична активність. Сорбційні властивості. Види сорбції: адсорбція, абсорбція, хемосорбція, капілярна конденсація. Десорбція. Гігроскопічність, водопоглинання, проникність.

 

Натуральні властивості сировини і комплектуючих не ототожнюються зі споживними властивостями, а тільки впливають на них. Розвиток науково-технічного прогресу, зміна соціально-економічних умов, суспільних потреб впливають на рівень споживних властивостей та їх оцінювання, хоча при цьому натуральні властивості залишаються незмінними. У цьому виявляється характер споживних властивостей. Натуральні властивості матеріалів і виробів - основа споживних властивостей товарів.

Споживні властивості товару це - група властивостей, яка вияв­ляється під час використання товару споживачем для певної потреби згідно з його призначенням. Визначення номенклатури і значень показників споживчих властивостей - необхідна умова встановлення рівня якості продукції.

 

Споживні властивості можна розділити на утилітарні, естетичні та придатність до використання.

Утилітарні ("утіліс" - корисний) відносяться властивості, що обумовлюють придатність продукції задовольняти матеріальні-потреби людей. У процесі матеріального споживання витрачаються ресурси (можливості) вироби або сам продукт. Утилітарні властивості в залежності від їх ролі в процесі використання поділяють на функціональні й ергономічні.

 

 

 




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 444 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | <== 19 ==> |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав