Читайте также: |
|
Теорема 6.2. Щоб знайти всі формули, логічним наслідком кожної з яких є , потрібно
1) знайти ДКН-форму для формули ;
2) визначити всі ДЕД які в ній відсутні;
3) скласти всі можливі кон’юнкції формули з ЕД, яких не вистачає. Одержана сукупність формул (разом з формулою G) буде шуканою (з точністю до рівносильності формул).
Виведення (вивід) - це логічна (розумова) операція, яка полягає в одержанні нового твердження із одного або декількох раніше відомих тверджень. Виведення діляться на дедуктивні й індуктивні. Широко відомою є думка про те, що дедуктивне виведення - це виведення “від загального до окремого”, а індуктивне - “від окремого до загального”. Але така думка лише в самих загальних рисах характеризує, зокрема, дедуктивне виведення. Ця одна наведена властивість ще не є для них визначальною. Дедуктивні виведення спираються на аналізі формальної (логічної) структури посилок і наслідків, а індуктивні - на аналізі їх змісту.
Правильність дедуктивного виведення означає, що воно приводить до істинного висновку не завжди, але кожного разу, якщо воно виходить із істинних посилок.
Щоб установити неправильність виведення, потрібно указати таку його конкретизацію (приклад), де усі посилки були б істинними, а наслідок був би хибним.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 104 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |