Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Публічний виступ. Внутрішня структура та композиція виступу. Найголовніші вимоги до мови оратора. Мовні засоби переконування.

Читайте также:
  1. A) структура рабочего стола
  2. I. Правосознание: понятие, структура, функции и виды.
  3. II. Основні засоби
  4. II. Система культуры и её структура.
  5. II. СТРУКТУРА отчетА по Практике по профилю специальности
  6. II. СТРУКТУРА отчетА по УЧЕБНОЙ Практике
  7. II. Структура правовой нормы.
  8. II. Структура программы
  9. III. Структура регионального центра социального преображения
  10. III. Структура управления

Публічний виступ - це усне монологічне висловлення з метою досягнення впливу на аудиторію. У сфері ділового спілкування найбільш часто використовуються такі жанри, як доповідь, інформаційна, привітальна і торгова промова. Успіх автора залежить від багатьох факторів, особливо від трьох: по-перше, від самого оратора, його компетентності, культури, уміння триматися; по-друге, від якості всіх ступенів підготовки - змістової, композиційної і мовної; по-третє, від артистизму, від виконавчої майстерності. Велике значення має побудова тексту, композиція. Вона тісно пов’язана з призначенням тексту, з типом мовлення, з жанром виступу (доповідь, лекція, бесіда). Для офіційного виступу обов’язковою є логічна, а не хронологічна, послідовність викладу матеріалу. Цій ідеї має служити і поділ виступу на частини і засоби зв’язку між цими частинами.

Виступ на зборах, нараді, семінарі передбачає: виклад суті певного питання; акцентування на основному; висловлення свого ставлення й оцінки; підкреслення значущості, важливості й актуальності (чи навпаки); підкріплення своїх доказів прикладами (посиланнями на джерела). Суть публічного виступу – мистецтво переконувати кого завгодно. Промова має бути проголошена доброзичливо і щиро, а форма – оригінальною, нетрадиційною.

Розмовний аспект публічного мовлення виявляється в таких її якостях, як: безпосередність; невимушеність; емоційність спілкування, що забезпечує виразність мовлення за рахунок доцільного ви­користання вербальних і невербальних засобів. Книжний характер публічного мовлення виявляється у: правильності; точності; стислості; виразності; доцільності.

Переконливою ораторську мову роблять продуманий зміст, точність і ясність висловлювань, доступність і логічність викладу, експресивність, аргументована структура. Основними прийомами переконання є інформування (розповідь), роз’яснення, доказ, спростування і бесіда.

Основні правила мистецтва переконувати: Перше правило (правило Гомера): Черговість аргументів, які наводяться, впливає на їхню переконливість. Найбільш переконливим є такий порядок аргументів: сильні - середні – один найсильніший. Друге правило (правило Сократа): Для отримання позитивного результату з важливого для вас питання поставте його на третє місце, а перед ним поставте співрозмовнику два короткі, прості для нього запитання, на які він без труднощів дасть позитивну відповідь. Правило третє (правило Паскаля). Не заганяйте співрозмовника в кут. Дайте йому можливість зберегти свою гідність, адже аніщо так не роззброює, як умови почесної капітуляції.

 




Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 197 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав