Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Найпоширеніші ентомофаги і акаріофаги найнебезпечніших шкідників сільськогосподарських культур

Читайте также:
  1. D) Отечественная культура в условиях тоталитарного общества.
  2. II. Культурный старт.
  3. II. Правовая культура: понятие, функции и виды.
  4. II. Система культуры и её структура.
  5. II. Советский период развития отечественной культуры (1917-1991 гг.)
  6. III Санкт-Петербургского международного культурного форума
  7. III. Культура как процесс – фактор социальных изменений.
  8. PPUZKK 4230-программирование и прогнозирование урожаев зерновых культур и картофеля
  9. PPUZKK 4230-программирование и прогнозирование урожаев зерновых культур и картофеля
  10. quot;Культурно-гигиенические навыки, их значение в развитии ребёнка".

Ентомофаги - це комахи, які паразитують на шкідниках сіль­ськогосподарських культур.

Ентомофаги зустрічаються серед усіх рядів комах, але найчастіше серед перетинчастокрилих, двокрилих, твердокрилих і сітчастокрилих.

Найпоширенішими і найефективнішими ентомофагами є трихограма, золотоочка, сонечко, кліщ фітосейулюс.

Трихограма - це паразит яєць багатьох небезпечних шкідників сільськогосподарських культур, багаторічних насаджень. Найбільшого практичного застосування набули чотири види: трихограма звичайна -паразитує на 154 видах комах, переважно лускокрилих, трихограма жовта - паразитує на плодожерці, трихограма безсамцева паразитує на лускокрилих, що шкодять плодовим насадженням. Трихограма мало паразитує на вогнівках, молях.

Розвиток всіх цих видів майже однаковий. Дорослі паразити підживлюються нектаром і росою. Самки відкладають яйця в яйце шкідників. Заражені яйця темніють, їх легко відрізни від незаражених. Личинки живляться внутрішнім вмістом яєць шкідників. Завершивши живлення, там же заляльковуються. Дорослі комахи нового покоління спаровуються і відкладають яйця. Трихограма розмножується впродовж теплого періоду. На зиму іде в фазі личинки, але навесні не з'являється, тому трихограму використовують способом сезонної колонізації.

Трихограму розводять в біолабораторіях на яйцях зернової молі. Зернову міль розводять на ячмені. Випускають трихограму при погребі на посіви рано-вранці або в передвечірні години. Для цього заражені яйця зернової молі змішують з прив'яленими листками акації і розподіляють їх по рослинах не менше як в 150 точках на 1 га.

Норма випуску трихограми залежить від шкідника і інтенсивності його розмноження: проти озимої совки - 100 тис. га в 2-3 прийоми; проти капустяної совки, біланів, вогнівок - 60-90 тис. в два прийоми; проти яблуневої плодожерки -120-160 тис. га.

Золотоочка звичайна - ряд сітчастокрилі.. Комаха зеленого кольору, з жовтими очима. Зимує доросла комаха у тріщинах кори, під рослинними рештками, між віконними рамами. Весною вилітає при температурі 11-16°С. Після нетривалого додаткового живлення нектаром і пилком квітів самки спаровуються і відкладають яйця на характерних стебельцях. Плодючість однієї самки - 400-800 яєць. Личинки хижі, живляться всіма фазами розвитку попелиць. За період розвитку одна личинка знищує 500-600 попелиць.

Сонечко семикрапкове - ряд твердокрилі. Доросла комаха довжиною до 12 мм, червоного кольору з сімома чорними крапками на надкрилах. Личинка хижа, комподеовидна. Це паразит попелиць. Дорослі і личинки живляться всіма фазами розвитку попелиць на різних культурах.

Фітосейуліос - це акаріфаг павутинного кліща. Не має зимової діапаузи і розмножується впродовж усього року. Самки після спаровування відкладають яйця поодиноко на листках серед колоній павутинного кліща. Німфи і дорослі кліщі фітосейулюса живляться всіма фазами розвитку павутинного кліща. За сприятливих умов самка фітосейулюса знищує до 24 особин або ЗО яєць павутинного кліща за добу. Застосовують фітосейулюса тільки в теплицях нормою 1:10; 1:20; і:50 хижаків по відношенню до шкідника.

Афелінус. Ряд перетинчастокрилі. Зимують дорослі діапазуючі личинки в тілі кров'яної попелиці. Навесні личинки заляльковуються і у квітні - травні з'являються дорослі паразити. Самка зразу ж приступає до яйцекладки, відкладаючи яйця по одному в тіло попелиці. Личинки афелінуса живляться внутрішнім вмістом попелиці. Заражена попелиця припиняє живлення, її тіло здувається, чорніє, муміфікується і гине. Закінчивши живлення, личинка паразита заляльковується в тілі попелиці. За рік афеліиус дає 6-9 поколінь.




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 379 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав