Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ТЕМА 1.3. СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ. КОНФЛІКТ ЯК ПРОЯВ СОЦІАЛЬНИХ ВІДНОСИН

Читайте также:
  1. III.) Признаки проявления вирусов.
  2. IY. Проявления эпидемического процесса.
  3. X. Міжнародні відносини
  4. Адміністративні методи -це сукупність прийомів, впливів, за­снованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  5. АКТИВІЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ НАРОДІВ АЗІЇ ТА АФРИКИ ЯК НОВА ТЕНДЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ
  6. Алкогольное поражение сердца: механизмы развития и основные проявления.
  7. АНАЛІЗ КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН ТА ЇХ ЕФЕКТИВНОСТІ
  8. апендициту в стадії місцевих проявів
  9. АРАКЧЕЕВЩИНА. Наиболее ярким проявлением аракчеевщины стали военные поселения – особая форма комплектования и содержания армии.
  10. Аутистические проявления при некоторых нервно-психических заболеваниях у детей

Соціологія конфлікту як галузь соціологічного знання. Поняття «соціальний конфлікт». Причини соціальних конфліктів, їх класифікація, механізм, структура та функції. Прогнозування та попередження конфліктів. Проблеми соціології конфлікту в дослідженнях сучасних вчених: Л. Козера, Р. Дарендорфа, К. Боулдінга.

Л-1, с. 318-340; Л-3, с. 71-80; Л-5, с. 32-43.

Методичні вказівки

Підчас вивчення цієї теми студенти повинні звернути увагу на те, що конфлікт - це передусім зіткнення об'єктивних та суб'єктивних суперечностей. Поняття «конфлікт» має широке і вузьке значення.

В основу класифікації конфлікту покладено особливості суб'єкта конфлікту, його носія; специфіку сфер суспільства як об'єктивного середовища конфлікту.

Тема конфлікту започаткована у ранній соціологи XIX ст. у зв'язку з необхідністю з'ясування, причин диференціації та розшарування у суспільстві. Особливу увагу привертали такі яскраві драматичні історичні форми конфлікту як політичні революції, класова боротьба, війна тощо.

Розуміння та зображення конфлікту в тій чи іншій теорії значно залежало від належності соціолога до певної соціологічної школи.

Соціологічні напрями і теорії конфлікту умовно поділяються на біологічні, психологічні та суто соціальні. Студенти повинні знати суть теорій конфлікту.

Під час вивчення теми студенти запам'ятовують елементи соціальної структури, функції конфлікту, а також їх види та типи.

Слід знати такі ключові поняття та терміни: конфлікт, соціо­логія конфлікту, структура конфлікту, біологічна теорія конфлікту, психологічна теорія конфлікту, соціологічна теорія конфлікту, функції соціального конфлікту, інституціональний, інтергруповий конфлікт, інтрагруповий конфлікт, соціальне напруження.

Питання для самоперевірки

1. Що таке конфлікт та які його функції?

2. Які є методи класифікації конфлікту; його види та типи?

3. Яка суть та зміст групового конфлікту?

4. Які є засоби профілактики та вирішення конфлікту?

5. Які основні школи і напрями конфліктології?

6. Який зміст поняття «соціальна напруженість»?

7. Навести приклади міжгрупових, політичних, економічних конфліктів.

ТЕМА 1.4. СОЦІАЛЬНІ ПРОЦЕСИ. ОСОБЛИВОСТІ ЕТНІЧНИХ, РЕЛІГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ

Соціальні процеси як соціологічна категорія. Особливості розвитку соціальних процесів в сучасному світі. Місце етносоціології в структурі соціологічного знання. Соціологічні концепції релігії. Функції релігії як соціального інституту. Тенденції розвитку релігійних процесів в українському суспільстві.

Л-1, с. 340-377; Л-2, с. 212-228; Л-3, с. 45-52; Л-5, с. 43-52.

 




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 230 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав