Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Часткове (якісне) голодування

Читайте также:
  1. Голодування
  2. Повне голодування
  3. Прийом навчання - деталь методу, часткове поняття щодо загального поняття "метод".

Часткове (якісне) голодування - недостатнє надходження з їжею одного або декількох поживних речовин при нормальній енергетичній цінності їжі.

Різновидами часткового голодування є: 1) вуглеводне, 2) білкове, 3) жирове, 4) вітамінне, 5) мінеральне, 6) водяне голодування.

1) Відносне білкове голодування. При білковій недостатності розпад власних біл-ків у різних органах відбувається нерівномірно: інтенсивно у печінці, менше - у м'язах, шкірі та мозку. Порушується утворення ферментів. У зв'язку з недостатністю незамінних амінокислот у людей з'являється велика втомлюваність і атрофія м'язів. У крові гіпопротеїнемія, насамперед, за рахунок альбумінової фракції. Сповільнюються утворення еритроцитів, епітелізація, ріст волосся і т.д. Слабшає фагоцитоз, знижується опірність до інфекцій і інтоксикацій, утворення антитіл.

2) Відносне жирове голодування. Найбільше біологічне значення для організму мають ненасичені жирні кислоти (арахідонова, лінолева і ліноленова). При дефіциті в організмі цих жирних кислот порушується окисне фосфорилювання. Клінічно проявляється: розвитком дерматозів з явищами некрозу, підвищенням крихкості та проникності капілярів із виникненням крововиливів і кровотеч, значним зростанням основного обміну, підвищеним відкладенням холестерину.

3) Відносне вуглеводне голодування. При дефіциті вуглеводів у їжі частина амінокислот перетворюється в цукор, що дозволяє організму деякою мірою підтримувати необхідний мінімальний рівень цукру в крові. Підвищені витрати білка приводять до розвитку негативного азотистого балансу. У випадку вуглеводного голодування організм для енергетичних цілей змушений використовувати у великих кількостях жири, що супроводжується підвищеним розпадом жирних кислот у печінці з утворенням надлишку ацетооцтової і бета-оксимасляної кислот та ацетону і розвитком кетоацидозу. Усі ці явища супроводжуються пригніченням ЦНС, втратою апетиту, втратою маси тіла.

4)Відносне мінеральне голодування. До найголовніших мінеральних елементів відносяться калій, кальцій, натрій, магній, фосфор, хлор, залізо, йод, цинк і ряд інших металів. Частина з них входить у структуру білка, ліпідів, ферментів, гормонів. Такі катіони, як натрій, калій, кальцій, мають велике значення для процесу збудження. Залізо входить до складу гемоглобіну, йод необхідний для утворення гормонів щитоподібної залози і т.д. У залежності від недостатності того чи іншого мінерального елемента виникають відповідні порушення.

5)Відносне вітамінне голодування. Патологічні зміни, які виникають у результаті часткової недостатності вітамінів одержали назву гіповітамінози. Потреба людини у вітамінах і, отже, можливість розвитку вітамінної недостатності залежать від бага-тьох факторів. У тих випадках, коли жир у раціоні в значних кількостях заміняється вуглеводами, підвищується потреба у вітамінах В1, В6, В12. При зниженні кислотно-сті шлункового соку відбувається посилене руйнування вітаміну С, у випадках зме-ншення утворення шлункового гастромукопротеїну - підвищене руйнування вітамі-ну В12. Усмоктування більшості вітамінів порушується при проносах. Вітаміни, що всмокталися, погано депонуються і не вступають в обмінні процеси при порушенні діяльності печінки. Гіповітамінози можуть виникнути при підвищеній потребі орга-нізму у вітамінах при вагітності, лактації, посиленій фізичній роботі. Виникненню вітамінної недостатності може сприяти використання з лікувальною метою антималярійних, сульфаніламідних препаратів, які порушують біосинтез вітамінів.


Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 29 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2018 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав