Читайте также:
|
|
Відповідно до ст. 48 Закону України "Про прокуратуру" встановлюється, що прокурори і слідчі заохочуються за сумлінне виконання службових обов'язків.
Прокурорське - слідчі працівники за тривалу і бездоганну службу можуть бути нагородженні Генеральним прокурором України нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури України" з одночасним врученням грамоти Генерального прокурора України, Положення про нагородження нагрудним знаком затверджується Генеральним прокурором України від 9 лютого 2000 року № 1 ІЗк. Відповідно до цього Положення нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури" можуть нагороджуватися прокурори та слідчі, які обіймають посади, вказані в статтях 17 та 56 Закону України "Про прокуратуру", наукові та педагогічні працівники Інституту Генеральної прокуратури України по підвищення кваліфікації прокурорське слідчих кадрів та науково - практичних розробок з питань організації роботи на основних напрямах прокурорської діяльності, інші працівники органів і установ прокуратури, що мають класні чини, які попрацювали в системі не менше як 10 років і вирізняються зразковим виконанням службових обов'язків, виявляють ініціативу, мають інші заслуги, що сприяли посиленню прокурорського нагляду.
Нагородження нагрудним знаком проводиться наказом Генерального прокурора України за власною ініціативою або за поданням заступників Генерального прокурора України, керівників самостійних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя та прирівняних до них. керівників навчальних закладів Генеральної прокуратури України. На працівника, який представляється до нагороди, складається нагородний лист за встановленою формою.
Нагрудний знак "Почесний працівник прокуратури" вручається Генеральним прокурором України або за його дорученням заступниками Генерального прокурора України разом з грамотою Генерального прокурора і грошовою премією в розмірі місячного посадового окладу.
Про вручення нагрудного знака складається протокол, перший примірник якого зберігається в управлінні кадрів Генеральної прокуратури України.
Нагороджені нагрудним знаком мають право на:
* встановлення максимального окладу за посадою;
4 дострокове присвоєння класного чину за обійманою посадою; 4 переваги за інших рівнів умов під час вирішення питання про надання чи поліпшення житлової площі за місцем роботи;
* отримання поза чергою путівок в санаторії.
Щодо працівника, нагородженого нагрудним знаком, звільнення з роботи як заходу дисциплінарного впливу може бути застосовано зі згоди Генерального прокурора України.
Нагрудний знак носиться на правій стороні грудей і розміщюється нижче від державних нагород.
У разі смерті чи загибелі особи, нагородженої нагрудним знаком, він передасться сім'ї разом з грамотою Генерального прокурора.
Позбавлення нагрудного знака допускається за грубі порушення по службі та компрометуючі вчинки і тільки за наказом Генерального прокурора України.
Це Положення поширюється на осіб, нагороджених раніше Генеральним прокурором СРСР нагрудним знаком "Почетнмй работник прокуратури", а також нагороджених Генеральним прокурором України нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури України".
Вважається несумісним з роботою в органах прокуратури порушення законності та скоєння вчинків, які порочать високе звання працівника прокуратури.
Не повинно залишатися поза увагою жодний випадок неправильної поведінки, зловживання службовим становищем, порушень службових обов'язків, безпідставного висунення працівників на вищі посади. За кожним таким фактом проводити ретельні перевірки, а за необхідністю службове розслідування, з'ясовувати причини негативних явищ, принципово реагувати на встановленні факти порушень.
Необхідно забезпечувати в колективах дотримання службової та трудової дисципліни, створити належні умови праці, атмосферу вимогливості, принциповості, взаємоповаги та доброзичливості.
За порушення закону, неналежне виконання службових обов 'язків чи скоєння ганебного вчинку прокурори і слідчі несуть відповідальність згідно з Дисциплінарним статутом прокуратури України від 6 листопада 1991 року № 1796 - XII який затверджується Верховною Радою України. Статут встановлює порядок заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурорське - слідчих працівників, а також працівників навчальних, наукових та інших установ прокуратури, які мають класні чини.
Заохочення. Прокурорське слідчі працівники, а також працівники навчальних наукових та інших установ прокуратури заохочуються за сумлінне та зразкове виконання службових обов'язків, ініціативу та оперативність у роботі.
Заходами заохочення є:
> подяка;
> грошова премія;
> подарунок;
> цінний подарунок:
> дострокове присвоєння класного чину або підвищення в класному чині;
> нагородження нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури України".
За особливі заслуги в роботі працівники прокуратури можуть бути представленні до нагородження державними нагородами і присвоєння почесного звання "Заслужений юрист України*'.
Генеральному прокурору України належить право застосування всіх заходів заохочення, передбачених статтею 5 цього Статуту. Прокуратури Кримської АРСР, областей, міст Києва, інші прирівняні до них прокуратури мають право заохотити працівника подякою, грошовою премією та подарунком. Про застосування інших видів заохочення прокурори вносять подання Генеральному прокурору України.
Заохочення оголошується наказом, про що вноситься запис до трудової книжки. Наказ оголошується особі, якій винесено заохочення всім працівникам даної прокуратури і додається до особової справи.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 181 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |