Читайте также:
|
|
ФАКУЛЬТЕТ ПІДГОТОВКИ, ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ПОДАТКОВОЇ МІЛЦІЇ
Кафедра організації ОРД
Прим №____
ЛЕКЦІЯ
з курсу "Психологія оперативно-розшукової діяльності"
ПОНЯТТЯ, ЗМІСТ ТА
ПРИЗНАЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЇ ОРД
2 ГОДИНИ
Підготували: начальник кафедри організації ОРД, к.ю.н., доцент полковник податкової міліції Мулявка Д.Г.
Заступник начальника кафедри організації ОРД майор податкової міліції Забарний Б.Г.
Обговорено та схвалено на
засіданні кафедри організації ОРД
протокол №_____ від "___"_________2009 р.
Ірпінь 2009ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України // Урядовий кур'єр. - 1996. - № 129 - 130.
2. Закон України Про оперативно-розшукову діяльність: //Відомості Верховної Ради України. - 1992. —№ 22. - Ст. 303.
3. Бараненко Б.І. Психологія оперативно-розшукової діяльності. Навчальний посібник. - К.: Центр учбової літератури, 2007. - 272 с.
4. Використання психологічних знань в оперативно-розшуковій діяльності. Монографія / О.Ф. Долженков, Г.Є. Запорожцева, А.П. Кіцул, Е.В. Рижков. – Одеса: НДРВВ ОІВС, 2001. – 231 с.
5. Гриценко В.В., Тарарухін С.А. Основи психології оперативно-розшукової діяльності: Науково-практичний посібник / За аг. ред. В.В. Гриценка. – Ірпінь. Національний університет державної податкової служби України, 2006. – 124 с.
6. Иванов В.В., Усенко В.Ф. Возможности и пределы допустимости психологических способов воздействия в оперативно-розыскной деятельности // В межвузовском сборнике научных трудов Проблемы оперативно-розыскной психологии - КВШ, К. -1991
7. Озерський І.В. Психологічні особливості слідчої та оперативно-розшукової діяльності в умовах взаємодії // Вісник ЛІВС. – 2002. - № 2 (1). – С. 125.
8. Психологія оперативно-розшукової діяльності. Загальна частина: Навчальний посібник / За ред. Е.О. Дідоренка, Я.Ю. Кондрат"ева – Луганськ. – 2003. –272с.
9. Юридична психологія:Підручник/За заг. ред. Л.І. Казміренко, Є.М. Моісеєва.-Київ: КНТ,2007. – 360 с.
10. Юридична психологія: Підруч. для студ. юрид. вищ. навч. закл. і фак-тів/В.Г. Андросюк, Л.І. Казміренко, Я.Ю. Кондратьєв та ін.; За заг. ред. Я.Ю. Кондратьєва.-Київ:Ін Юре,1999.-352 с.
11. Черепанов В.А. Психологические вопросы оперативно-розыскной деятельности. - М.: ВНИИ МВД СССР, 1981. – 62 с.
12. Чуфаровский Ю.В. Юридическая психология. Учебное пособие. - М.: Право и Закон, 1997. — 320 с.
13. Чуфаровский Ю.В. Психология оперативно-розыскной деятельности. — 2-е изд., доп. — М.: Издательство «МЗ-Пресс», Издатель Воробьев А.В., 2001. — 208 с.
ЗМІСТ
ВСТУП............................................................................................................. 4
1. Виникнення і розвиток психології оперативно-розшукової діяльності. 5
2. Предмет та завдання психології оперативно-розшукової діяльності... 12
3. Методи психології оперативно-розшукової діяльності......................... 18
ВИСНОВОК.................................................................................................. 23
ВСТУП
Реформація держави й суспільства, що відбувається сьогодні, а також досягнутий значний розвиток психологічної науки на різних її теоретичних та прикладних рівнях об'єктивно зумовили не тільки цю гостру потребу, але й реальні можливості проникнення психологічної науки в усі сфери людської життєдіяльності. Питання про використання психологічних знань у діяльності правоохоронних органів взагалі і, зокрема, в оперативно-розшуковій діяльності здавна турбують як теоретиків, так і зацікавлених практиків. Важливе місце у вирішенні задачі знищення злочинності і усунення причин, що її породжують, займає оперативно-розшукова діяльність, як особливий різновид правоохоронної діяльності, яка має свою специфіку. Ця специфіка обумовлює свої особливі цілі, різноманітні напрями та завдання, специфічний об'єкт і предмет, спеціальні сили, заходи, засоби та методи ОРД, а також окреме законодавче її регулювання. Тому для всебічного психологічного забезпечення ОРД необхідна "своя" галузева підсистема використання спеціальних психологічних знань.
Розвиток теорії ОРД характеризується в останні роки широким проникненням до неї суміжних галузей знання, серед яких важливе місце займає психологічна наука, тому що психологічні рекомендації необхідні для рішення різних завдань, що виникають у практиці оперативної роботи.
Без таких рекомендацій важко обійтися при вивченні особистості негласного співробітника і кандидата на співробітництво, оцінці їх придатності до негласної діяльності і визначенні оптимального використання, при встановлюванні ним психологічного контакту з різними категоріями осіб і здійсненні ефективної психологічного впливу на них, а також при проведенні оперативних комбінацій, установок, розвідопитувань, і вирішенні багатьох інших складних завдань. Використання психологічних методів в оперативній роботі не викликає сумнівів.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 71 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |