Читайте также:
|
|
Наприклад, у сфері інформації: предметом публічного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов’язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо [4].
І наступне. Адміністративне право традиційно вважається «управлінським правом».
Управлінська природа адміністративного права наповнюється такими рисами:
1) виконавчо-розпорядчий характер;
2) підзаконність;
3) масштабність і універсальність;
4) ієрархічність;
5) безпосередньо організуючий характер.
При цьому провідною рисою публічного управління є його виконавчо-розпорядчий характер, оскільки предметом адміністративного права є не всі управлінські відносини, а лише ті, що складаються внаслідок і з приводу виконання органами державного управління своїх виконавчо-розпорядчих функцій.
Виконавча діяльність суб’єктів публічного управління виявляється в тому, що їх органи та посадові особи постають як безпосередні виконавці вимог законів України, що сприяє їх правореалізації на території всієї держави; розпорядча діяльність полягає у компетенції суб’єктів публічного управління на основі законів України та з їх виконання приймати власні підзаконні нормативно-правові акти загального характеру, що мають обов’язкове значення, та здійснювати контроль за їх виконанням.
Таким чином, відносини, що становлять предмет адміністративного права, характеризуються такими особливостями:
• виникають тільки в результаті державно-управлінської (владної) діяльності;
• в них обов'язково бере участь виконавчо-розпорядчий орган держави;
• завжди є наслідком свідомої, цілеспрямованої, вольової діяльності від імені держави.
· основною метою діяльності суб’єктів державного управління є забезпечення прав і свобод людини та громадянина, нормального функціонування громадянського суспільства та держави;
· провідною рисою предмета адміністративного права є його публічна природа;
· можливість застосування органами виконавчої влади заходів (їх посадовими особами) державного примусу та адміністративної відповідальності.
Отже, предмет адміністративного права – це сукупність суспільних відносин, які складаються в сфері державного управління. Таким чином, адміністративне право – це галузь права, яка за допомогою сукупності правових норм регулює суспільні відносини в сфері державного управління.
Адміністративне право як невід’ємна складова правової системи України виконує відповідальні завдання, оскільки за Конституцією України основний обов’язок держави – це закріплення і захист прав і свобод людини та громадянина, а тому відправною точкою у визначенні головного місця серед завдань адміністративного права посідає правове забезпечення суб’єктами публічного управління конституційних прав і обов’язків громадян [5].
Таким чином, основними завданнями адміністративного права є:
1) забезпечення суб’єктивних прав, свобод та законних інтересів приватних фізичних і юридичних осіб;
2) створення належних умов для організації та функціонування органів виконавчої влади і місцевого самоврядування;
3) поетапне приведення стандартів державного управління в Україні до вимог правової системи Європейського Союзу;
4) розвиток адміністративно-правових засад запобігання та протидії корупції;
5) забезпечення попередження (профілактики) правопорушень засобами адміністративного права;
6) сприяння фізичним та юридичним особам у публічному забезпеченні безпечними продуктами харчування, якісними промисловими товарами та послугами;
7) виключення з діяльності виконавчих органів бюрократизму, свавілля, зловживань, недбалості та некомпетентності.
Отже, сучасне адміністративне право України увібрало в себе кращі надбання вітчизняної та світової адміністративно-правової думки та виходить із концепції пріоритету законних публічних прав і свобод людини та громадянина.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 192 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|