Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Економічна ефективність

Читайте также:
  1. Виключна економічна зона.
  2. Господарські товариства, їх економічна сутність та види
  3. Гроші як економічна категорія
  4. Державні доходи як економічна категорія.
  5. Динаміка та ефективність структурної трансформації економіки
  6. Економіка та економічна теорія.
  7. Економічна безпека на етапі створення, реєстрації та ліцензування комерційного банку
  8. Економічна діагностика ефективності господарської діяльності страхових компаній
  9. Економічна думка індустріального суспільства

Економічна ефективність визначається на рівні народного господарства, галузі, підприємства і враховує витрати і результати, пов'язані зі здійсненням інвестиційних проектів, показники яких виходять за межі прямих фінансових інтересів їхніх учасників.

Порівняння різноманітних проектів (варіантів проекту), що передбачають участь держави, вибір кращого з них і обгрунтування розмірів і форм державної підтримки проекту роблять за найбільшим значенням показника інтегрального народногосподарського ефекту, що обчисляють по формулах п.4.2.

Показники економічної ефективності на рівні народного господарства містять у собі такі результати у вартісному вираженні:

* кінцеві виробничі результати (виручка від реалізації на внутрішньому і зовнішньому ринках виробничої продукції, крім продукції, споживаної українськими підприємствами-учасниками, сюди ж належить і виручка від продажу майна й інтелектуальної власності (ліцензій на право використання винаходу, ноу-хау, програм для ЕОМ і т.п.), створюваних учасниками в ході здійснення проекту;

* соціальні й екологічні результати, розраховані виходячи зі спільного впливу всіх учасників проекту на здоров'я населення, соціальну й екологічну обстановку в регіонах;

* прямі фінансові результати;

* кредити і позики іноземних держав, банків і фірм, надходження від імпортних мит і т.п.

Враховують також непрямі фінансові результати, обумовлені здійсненням проекту і пов'язаною із ним зміною прибутків сторонніх організацій і громадян, ринковою вартістю земельних ділянок, будинків і іншого майна й ін.

Соціальні, екологічні, політичні й інші результати і витрати, що не піддаються вартісній оцінці, розглядають як додаткові показники відповідного рівня ефективності і враховують у процесі ухвалення рішення про реалізацію проекту і (або) про його державну підтримку.

У витрати включають поточні й єдиночасні витрати без повторного рахунку, а саме витрати підприємств-споживачів деякої продукції на придбання її у виробників, інших учасників проекту; амортизаційні відрахування по основним засобам, створеним (побудованим, виготовленим) одними учасниками проекту і використовуваним іншими; усі види платежів підприємств-учасників у доходну частину державного бюджету (податкові платежі, експортні й імпортні мита); відсотки по кредитах банків, включених у число учасників реалізації проекту, штрафи й інші санкції за невиконання, наприклад, екологічних, санітарних норм і правил враховують тільки, якщо вони не виділені особо в складі природоохоронних та інших витрат або не включені до складу результатів.

При організації спільних підприємств (проектів) з участю іноземних інвесторів витрати на усі види продукції, товарів і послуг рекомендується визначати за світовими цінами. До складу результатів включають (у грошовому вираженні) кінцеві виробничі результати (виручку від реалізації), соціальні і екологічні, розраховані з урахуванням спільного впливу всіх учасників виробництва на здоров'я населення; соціальну і екологічну обстановку; непрямі фінансові результати, обумовлені зміною прибутків у зв'язку з реалізацією проекту; витрати на консервацію виробничих потужностей або їх ліквідацію й ін.

При розрахунках ефективності на рівні регіону (галузі) до складу результатів проекту включають: регіональні (галузеві) виробничі результати - виручку від реалізації продукції, виробленої учасниками проекту - підприємствами регіону (галузі), за вирахуванням спожитої цими ж або іншими участниками проекту; соціальні й екологічні результати, що досягаються в регіоні (на підприємствах галузі); непрямі фінансові результати.

До складу витрат при цьому входять тільки витрати підприємств - учасників проекту, що належать до відповідного регіону (галузі). Повторний рахунок не припускається.

Показники економічної ефективності на рівні підприємства дозволяють враховувати виробничі результати - виручку від реалізації продукції (робіт) за відрахуванням тієї її частини, що витрачена на власні потреби: прибуток (дохід) або зниження поточних витрат виробництва (собівартості); соціальні, що відносяться до робітників підприємств та членів їхніх сімей. У них враховуються тільки інвестиції і поточні затрати підприємства. Повторний рахунок не припускається.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 105 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав