Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Поняття та підходи до визначення фінансової системи

Читайте также:
  1. GPS-системи
  2. I. Поняття зворотної дії в часі закону про кримінальну відповідальність.
  3. III. Поняття комунікації, комунікаційного процесу, методи його удосконалення
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація нервово-м’язової системи до аеробних навантажень
  6. Адміністративні стягнення: поняття та види
  7. Актуальність соціальної роботи у світлі реформування пенітенціарної системи України.
  8. Аналіз фінансової стійкості банку
  9. Банківські системи зарубіжних країн, особливості їх побудови та функціонування
  10. Банкіри озвучили топ-10 проблем фінансової системи України

 

Фінансова система та фінанси використовуються як ін­дикатор національної економіки, збільшення добробуту, обме­ження негативних моментів в економічному зростанні. Чим розвиненіші ринкові відносини, тим складніші та різноманітніші зв'язки в державі, тим складніша і фінансова система.

Фінансова система виникла з появою держави і нерозривно пов'язана з її функціонуванням. За допомогою фінансової систе­ми держава збирає та використовує засоби для утримання свого апарату, а також направляє їх на виконання своїх функцій. Фінансова система охоплює грошові відносини між державою та підприємствами, організаціями, державою і населенням, між під­приємствами й всередині них.

З іншого боку, фінансова система — це сукупність ринків та інших інститутів, які використовуються для укладання фінансо­вих угод, обміну активами і ризиками. Ця система містить у собі ринки фінансових інструментів, фінансових посередників, фірми, які пропонують фінансові послуги, і органи, що регулюють дія­льність усіх цих установ.

У державах з ринковою економікою фінансові системи до­сягають своєї завершеності, однак у деяких державах можуть істотно відрізнятися. У країнах з перехідною економікою фі­нансові системи характеризуються тим, що їхні окремі ланки перебувають у стадії формування. Це стосується, в основному, фінансового ринку, державного боргу, страхових і резервних фондів тощо.

Головна функція фінансової системи полягає в задоволенні потреб людей, включаючи всі основні життєві потреби в їжі, одя­зі й житлі. Суб'єкти економічної діяльності (фірми, органи дер­жавної влади всіх рівнів) існують для того, щоб сприяти вико­нанню цієї основної функції.

Таким чином, фінансова система, яка забезпечує фінансуван­ня економіки (об'єкт фінансової економіки), — це сукупність установ, інструментів і механізмів, за допомогою яких саме ці фінансові можливості державного сектору та фінансових установ здатні задовольнити фінансові потреби підприємств і населення. Фінансова система — це система форм і методів утворення, роз­поділу та використання фондів грошових коштів держави та під­приємств.

Сучасна фінансова система має глобальний характер. Взаємо­залежність фінансових ринків та посередників здійснюється че­рез всеосяжну міжнародну телекомунікаційну мережу, завдяки якій перекази платежів та торгівля цінними паперами відбува­ються практично цілодобово. Таким чином, якщо велика корпо­рація, розташована, скажімо, у Німеччині, вирішує фінансувати новий проект, то вона розглядає будь-які інвестиційні можливос­ті, включаючи, наприклад, випуск і продаж акцій на Лондонській та Нью-Иоркській фондових біржах чи одержання позики в якому-небудь японському пенсійному фонді. Причому в останньому випадку позика може бути видана як у євро, так і в японських ієнах або у доларах США.




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 160 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав