Читайте также: |
|
Студент Н. знав від викладачів та з книжок, що поповнення та оновлення персоналу – це справа стратегічної ваги, складна, відповідальна, потребує творчого підходу й немалих затрат праці та коштів.
Він також знав, що підприємства проблему забезпечення конкурентоспроможним персоналом вирішують по-різному. Але найбільш ефективними зарекомендували себе два альтернативні підходи: перший – створення спеціалізованого потужного підрозділу, який би компетентно займався добором і адаптацією працівників на вакантні робочі місця; другий – делегування функції професійного добору працівників кадровій агенції на повний аутсорсинг.
Обидва підходи привабливі, але який із них був би кращим для умов кондитерської фабрики «Смак», може показати лише обґрунтування економічної ефективності кожного.
Послідовність подальших дій студента має бути такою:
1. Визначити втрати (збитки), яких зазнає підприємство через недосконалий добір працівників на вакантні робочі місця та пов’язану з цим надмірну плинність робочої сили.
2. Визначити затрати підприємства на вдосконалення добору працівників за обома альтернативними варіантами.
3. Заходи щодо вдосконалення добору працівників мають повністю усунути недоліки та ліквідувати збитки чи, в крайньому разі суттєво їх зменшити. Ліквідація чи зменшення збитків обертається економією коштів через зменшення поточних затрат на виробництво (собівартості). Якщо зіставити затрати на запропоновані заходи з імовірною економією коштів, то тоді можна роботи висновки про доцільність чи недоцільність укладання грошей в такий проект.
Єдиної компактної формули для визначення суми збитків через надмірну плинність робочої сили не існує, тому треба цю задачу поділити на частини.
Збитки спричиняють:
- зменшення продуктивності праці в особи, яка вирішила звільнитися (впродовж двох – трьох тижнів перед звільненням до 30-40% від звичайної);
- зменшення продуктивності праці в особи яку прийняли на місце звільненої (щонайменше впродовж перших двох тижнів роботи на 20-30% від звичайної);
- після звільнення працівника його робоче місце простоює, доки не приймуть на роботу іншого. Якщо робоче місце простоює, то на ньому не виробляється продукція. Щоб запобігти втратам продукції, адміністрація змушена на цьому чи на інших робочих місцях запроваджувати надурочні роботи або наймати додаткову робочу силу. В кожному разі збільшуються витрати на оплату праці, що теж є збитками;
- збитками підприємства є втрати від браку продукції, спричиненого недостатньо кваліфікованими новими працівниками;
- збитками також будуть затрати підприємства на повторний пошук працівників замість звільнених, на адаптацію та короткострокове навчання.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 96 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |