Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ПРЕДМЕТ І ЗАВДАННЯ ГІГІЄНИ

Читайте также:
  1. B. Предмет політичної економії
  2. D)& предупреждение, штраф, конфискация предмета, явившегося орудием совершения правонарушения, лишение специального права, административный арест
  3. I. Предмет этики
  4. I. Семинар. Тема 1. Предмет, система, задачи судебной медицины. Правовые и организационные основы судебно-медицинской экспертизы, Понятие, объекты, виды, экспертизы
  5. V. Личностные, метапредметные и предметные результаты освоения учебного предмета 3 класс
  6. V2: Предмет, задачи, метод патофизиологии. Общая нозология.
  7. Алфавитно-предметный указатель
  8. Альтернативные точки зрения на предмет информатики (Р. Хемминг, Г. Саймон, Д. Кнут, М. Минский, Ст. Шапиро, А. Ершов)
  9. Археология, предмет, задачи и её значение.
  10. Билет 1 Понятие «журналистика». Журналистика как предмет изучения.

Лекція № 1

Тема: Перспективи розвитку профілактичного напряму медицини

План

1. Єдність організму і навколишнього середовища – основа профілактичної медицини.

2. Предмет і завдання гігієни.

3. Методи гігієни.

4. Історія розвитку гігієни.

5. Роль медичної сестри у проведенні санітарно-гігієнічних заходів.

Єдність організму і навколишнього середовища основа -профілактичної медицини

Про значення профілактики захворювань у системі медичних заходів було відомо ще з давніх часів. Так, Гіппократ (460-377 р. р до н.е.) рекомендував лікарям насамперед турбуватися про здоров'я здорових заради того, щоб вони не хворіли. У подальшому цього положення дотримувалися видатні медики минулого, зокрема про­гресивні діячі вітчизняної медицини М.Я.Мудро в (1776 - 1831), С.П.Боткін (1832—1889), М.І.Пирогов (1810—1881) та інші.

Здійснюючи заходи щодо запобігання захворюванням та поліпшення здоров'я людей, гігієністи виходять з того, що здоров'я окремої людини та її захворюваність, а також здоров'я і захворюваність усього населення залежать від стану навколишнього природного середовища. Отже, для нормальної життєдіяльності організму не­обхідні насамперед певні умови навколишнього середовища. І.М.Сєченов (1829—1905) вчив, що «... організм без зовнішнього середовища, яке підтримує його існування, не може існувати»

Середовище, що оточує людину дуже складне: його визначають природні, соці-альні, побутові чинники, а також виробничо-суспільні відносини. До змін цих чин-ників і умов організм людини певною мірою адаптується. Захворювання виникає тоді, коли па організм починає діяти надмірна за силою або за якістю впливу група чинників або один із них. Ось чому треба правильно розуміти і оцінювати стан навколишнього середовища і вплив його чинників па здоров'я людини, Цим питан-ням і присвячена спеціальна наука - гігієна.

ПРЕДМЕТ І ЗАВДАННЯ ГІГІЄНИ

Гігієна — це основа профілактичної медицини, наука про здоров'я. Вона вивчає вплив навколишнього середовища на організм людини і грунтуючись на цьому розробляє заходи щодо запобігання негативному впливу середовища на здоров'я і захворюваність населення. Отже, об'єктом вивчення гігієни є чинники навколишнього середовища (фізичні, хімічні, біологічні тощо) з точки зору вплину їх на здоров'я населення. До фізичних чинників відносяться температура, во-логість і рух повітря, атмосферний тиск, радіація, шум, вібрація тощо. Хімічні чин-ники визначаються різними речовинами, які є складовими повітря, води, харчових продуктів. Біологічні чинники — це патогенні мікроорганізми, гельмінти, кліщі, які можуть стати причиною захворювань людини. Велике значення мають також побу-тові чинники, які залежать від умов життя і які пов'язані з соціальним укладом сус-пільства — характер трудової діяльності, харчування, житлові умови тощо. Отже, завданням гігієни є: вивчення чинників і умов навколишнього середовища; вивчен-ня закономірностей їх впливу на організм; наукове обґрунтування оптимальних і гранично допустимих параметрів чинників зовнішнього середовища, розроблення гігієнічних нормативів, правил і заходів, які передбачають використання позитивного і попередження негативного впливу навколишнього середовища на здоров'я населення; участь у впроваджуванні гігієнічних нормативів, правил, рекомендацій у практику, перевірка їх доцільності; прогнозування санітарної ситуації і гігієнічних проблем на перспективу та проведення наукових досліджень і практичних заходів.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 196 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав