Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Обов’язки працівників служби охорони праці

Читайте также:
  1. Аварією першої категорії, що розслідується у порядку, встановленому законодавством про охорону праці, є аварія, внаслідок якої загинуло _________ і більше осіб.
  2. Автоматизований вибір заходів (АВЗ) з профілактики виробничого травматизму з охорони праці
  3. Адміністративна і дисциплінарна відповідальність медичних працівників
  4. Актуальні проблеми охорони праці в наукових дослідженнях.
  5. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  6. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  7. Аналіз розумів праці на обраному робочому місці
  8. Аналіз стану охорони праці в господарстві
  9. Аналіз стану охорони праці. Загальна характеристика.
  10. Аналіз стану умов праці

Створення здорових і безпечних умов праці на виробництві в меліоративних організаціях потребує чіткої організації роботи по охороні праці, постійного контролю за виконанням намічених заходів по техніці безпеки і виробничої санітарії, а також за дотриманням всіма вимог безпеки та гігієни праці.

Працівники служби охорони праці працюють під безпосереднім керівництвом начальника (директора) управління експлуатації, рухомої механізованої колони, автотранспортного чи ремонтного підприємства, іншої гідромеліоративної організації. Інженери по техніці безпеки постійно вивчають умови праці і перевіряють виконання правил техніки безпеки виробничої санітарії на ділянках, експедиціях і бригадах, дотримання законодавства про режим робочого часу і відпочинку, про охорону праці жінок і молоді. При цьому дають вказівки про знешкодження ними недоліків і встановлюють строки виконання. Вони організовують і здійснюють контроль за виконанням приказів, інструкцій, а також вказівок господарських і профспілкових організацій по питанням охорони праці.

Інженер по техніці безпеки приймає участь в розробці заходів по покращенню роботи по охороні праці, санітарно-побутовому обслуговуванню працюючих і пониження виробничого травматизму, вносить пропозиції по цим питанням для включення в п’ятирічні комплексні плани покращення умов охорони праці і санітарно-технічних заходів, колективний договір підприємств, проводить контроль стану вентиляції, освітлення, температурного режиму в виробничих приміщеннях і приймає міри по знешкодженню виявлених недоліків. Організовує роботу кабінетів по охороні праці і кутків по техніці безпеки, контролює забезпечення об’єктів, виробничих ділянок, робочих місць інструкціями, плакатами, пам’ятками і іншими засобами наглядної агітації. Приймає участь в розгляді проектів будівництва, реконструкції і капітального ремонту виробничих і побутових приміщень, а також планів використання нової техніки і технологій, робить по ним висновки частини дотримання правил і норм безпеки і гігієни праці, в роботі по перевірці знань правил техніки безпеки робітниками і інженерно-технічними працівниками. Організовує водний інструктаж по техніці безпеки і виробничої санітарії, приймає міри до проведення в встановлені строки атестації і персоналу, який обслуговує складні механізми, агрегати і установки. Він також проводить контроль за своєчасним забезпеченням працюючих спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, слідкує за правильним використанням виділених на охорону праці засобів, приймає участь в розслідуванні випадків виробничого травматизму, веде облік і аналізує причини нещасних випадків, розробляє пропозиції по їх передбаченню і контролює їх виконання. Разом з профспілковими органами організовує загальний огляд, конкурси і інші масові заходи, направлені на покращення охорони праці і підвищення культури виробництва, поширює досвід кращих ділянок, бригад, досягнення науки і техніки в області охорони праці.

Інженерам по техніці безпеки меліоративних організацій дається право забороняти роботу на окремих виробничих ділянках, агрегатах, станках в умовах, які є небезпечними для життя і здоров’я працюючих, з подальшим роз’ясненням керівництву відповідної ділянки для прийняття необхідних мір. Він може відсторонювати від роботи працівників, які порушують інструкції, правила по техніці безпеки, представляти керівництву організації пропозиції про притягнення до адміністративної чи іншої відповідальності працівників, які винні в виникненні нещасних випадків порушенні правил техніки безпеки, а також висловлювати подяку працівникам підрозділів за хорошу роботу по охороні праці.

Адміністрація організації повинна створювати необхідні умови праці для працівників служби охорони праці, забезпечувати їх необхідними приміщеннями, транспортом, засобами контролю, технічною і довідниковою літературою.

Постійну допомогу працівникам служби охорони праці управління експлуатації, рухомих механізованих колон і інших структурних меліоративних підрозділів здійснюють відділи охорони праці управління і об’єднань будівництва і експлуатації водогосподарських систем.

Відділи охорони праці і техніки безпеки працюють в відповідності з квартальними планами, затвердженими начальником або головним інженером управління і погоджений з технічною інспекцією праці профспілки.

На відділи охорони праці лягає контроль за організацією вивчення і інструктаж по техніці безпеки працюючих на підприємстві меліорації і водного господарства, дотриманням вимог, норм і правил техніки безпеки і виробничої санітарії при розробці проектно-кошторисної документації. Вони вносять пропозиції про включення в тематичні плани робіт наукових, проектних і конструкторських організацій питань по охорону праці. Свою роботу служба охорони праці повинна проводити в тісному контакті з іншими виробничими підрозділами міністерств і головних управлінь.

 

9.5. Засоби колективного та індивідуального захисту працівників

З метою запобігання або зменшення впливу на працюючих шкідливих і небезпечних виробничих чинників застосовують засоби колективного та індивідуального захисту.

Засоби захисту працюючих за призначенням поділяються на дві категорії:

• засоби колективного захисту;

• засоби індивідуального захисту.

Засоби колективного захисту призначені для:

• нормалізації повітряного середовища виробничих приміщень і робочих місць (вентиляція, кондиціонування, опалення, автома­тичний контроль і сигналізація);

• нормалізації освітлення виробничих приміщень і робочих місць (джерела світла, освітлювальні прилади, світлозахисне об­ладнання, світлофільтри);

• захисту від іонізуючих, інфрачервоних, ультрафіолетових, електромагнітних, лазерних, магнітних та електричних полів (огородження, герметизація, знаки безпеки, автоматичний контроль і сигналізація, дистанційне керування тощо);

• захисту від шуму, вібрації (огородження, звукоізоляція, віброізоляція);

• захисту від ураження електричним струмом (різні види ого­родження, захисне заземлення, автоматичне відключення, дис­танційне керування);

• захисту від дії механічних факторів (огородження, автома­тичний контроль і сигналізація, знаки безпеки);

• захисту від хімічних факторів (огородження, герметизація, вен­тиляція та очищення повітря, дистанційне керування, знаки безпеки);

• захисту від високих і низьких температур навколишнього середовища (огородження, автоматичний контроль і сигналізація, термоізоляція, дистанційне керування).

Створення на робочому місці сприятливих і безпечних умов праці тісно пов’язане із забезпеченням робітників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Засоби індивідуального захисту, залежно від призначення, по­діляються на такі:

• ізолюючі костюми (пневмокостюми, скафандри);

• засоби захисту органів дихання (протигази, респіратори, пневмошоломи, пневмомаски);

• спеціальний одяг (комбінезони, куртки, штани, костюми, ха­лати, плащі, кожухи, фартухи, жилети, нарукавники);

• спеціальне взуття (чоботи, черевики, боти, бахіли);

• засоби захисту рук (рукавиці, рукавички);

• засоби захисту очей (захисні окуляри);

• засоби захисту обличчя (захисні маски, захисні щитки);

• засоби захисту голови (каски, шоломи, шапки, берети);

• засоби захисту від падіння з висоти тощо (запобіжні пояси, діелектричні килимки, ручні захвати, маніпулятори);

• засоби захисту органів слуху (протишумові шоломи, навушники, вкладиші);

• захисні дерматологічні засоби (різні змиваючі розчини, пасти, креми, мазі).

Спецодяг і спецвзуття мають забезпечувати захист робітника та зберігати його працездатність. Назви спецодягу, спецвзуття мають відповідати назвам небезпечних і шкідливих факторів, від яких вони захищають. А також повинні зберігати свої гігієнічні та екс­плуатаційні властивості протягом усього часу експлуатації при дотриманні умов їх використання та догляду за ними. Забезпечення працівників і службовців засобами індивідуального захисту лягає на адміністрацію меліоративної організації.

Адміністрація підприємства зобов’язана організувати необхідний облік і контроль за наданням працівникам і службовцям спецодягу, спецвзуття і охоронних засобів в встановлені строки. Це оснащення допомагає запобігти нещасним випадкам, професійним хворобам, а іноді і врятувати життя.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 140 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав