Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Профілактика.

Читайте также:
  1. Пожежна профілактика.
  2. Профілактика.

Зводиться до загальносанітарних заходів: поліпшення якості водопостачання, санітарної очистки населених місць та каналізації, боротьбі з мухами та ін Диспансерне спостереження за витерпіли паратиф проводиться протягом З місяц. Усі виділення хворого підлягають негайній дезінфекції. З цією метою до рідких виділень додають 1/5 частину хлорного вапна (від їх об'єму), а до оформлених (кал) - у 2 рази більше і лише через 1 год експозиції виливають у каналізацію. Підкладні судна миють водою і дезінфікують протягом 1 год у призначених для цього баках з 1 % розчином хлораміну або 0,5 % розчином хлорного вапна, після чого прополіскують і сушать.

Звільнений від залишків їжі посуд знежирюють у 2 % розчині соди аби мийному засобі при температурі 45° С і дезінфікують в 1 % розчині хлорного вапна при температурі 50° С протягом 30 хв, миють у теплій воді та сушать. Ганчірки, що використовувались для миття посуду, додатково замочують у дезрозчині на 1 год, кип'ятять 15 хв, висушують і зберігають у спеціально відведеному місці.

Палати і бокси, де перебуває хворий, 2-3 рази на день провітрюють, не створюючи протягу. Для дезінфекції повітря користуються бактерицидними лампами.

Після звільнення палати від хворого роблять заключну дезінфекцію. Матраци та одіяла віддають для камерної дезінфекції. Приміщення і меблі орошують дезрозчином (1% розчин хлоромину, 0,5 % освітлений розчин хлорного вапна або 0,1 % розчин двітретинноосновної солі гіпохлориту кальцію). Орошення здійснюють за допомогою гідропульту або іншого пристрою. Норма витрати розчину становить 0,3 л на квадратний метр площі. Приміщення, оброблені дезрозчином, закриваюсь на 1 год, після чого протирають чистою ганчіркою, провітрюють, заносять продезінфіковані постільні речі і включають на 1-2 год бактерицидну лампу. Після цього палата готова для прийому іншого хворого.

Останнім часом у протиепідемічну роботу впроваджується дуже ефективний та економічно вигідний спосіб застосування дезінсекційних і дезінфекційних розчинів - їх розпилення до стану зависі мікроскопічних крапель. З цією метою для обробки приміщень можна застосувати апарати типу "Циклон" чи "Торнадо". Вони утворюють туман (аерозоль), який "висить" у повітрі коло 3-5 год і проникає в найменші шпаринки.

Висновок: вивчення захворювань з фекально-оральним шляхом передачі.Такі як: черевний тиф,сальмонельоз,паратифи А і В та харчові токсикоінфекції.

Загальний висновок: Ознайомились з захворюваннями які передаються фекальним оральним шляхом, а саме: черевний тиф, харчові токсикоінфекції, сальмонельоз. Вивчили клінічний перебіг кишкових інфекцій, особливості лабораторної діагностики та заходи специфічної і неспецифічної терапії даних захворювань з оцінюванням результатів мед сестринських втручань.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 133 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав