Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Серозні менінгіти

Читайте также:
  1. Гнійні менінгіти

Менінгіт паротиту. Нині серозний менінгіт, що розвивається при паротиті, є формою менінгіту, що найчастіше зустрічається у дітей (у 10-12 % спостережень). Вірус епідемічного паротиту характеризується аденонейротропізмом. Зараження походить від хворої людини повітряно- краплинним шляхом. Найбільша частота захворюваності відзначається в зимово-весняний період і у кінці осені. Інкубаційний період - до 21 дня (частіше 12-18 днів). Хлопчики хворіють в 2 рази частіше. У перші 5 днів захворювання вірус епідемічного паротиту потрапляє в кров (період віремії), апотім через гематоенцефалічний бар'єр - в підпавутиновий простір, вражаючи оболонки і речовину мозку, що свідчить про первинний характер процесу.

У патогенезі паротитного менінгіту провідну роль грає гіпертензивно- гідроцефальний синдром. До запального процесу залучаються речовина мозку і корінці черепних нервів - слухового, лицьового, відводимого, а нерідко і корінці спинного мозку. Вірус проникає в підшлункову залозу, яєчники і їх придатки. При морфологічному дослідженні виявляються серозне запалення оболонок мозку, периваскулярна інфільтрація, точкові геморагії, розширення шлуночків мозку.

Серозні менінгіти, що викликаються ентеровірусами Коксакі і ECHO.

Ентеровіруси можуть бути причиною багатьох захворювань людини, у томучислісерозних менінгітів. Резервуаром вірусів є хворі і особи, що перенесли інапаратну форму інфекції, а також реконвалесценти і особи, що були у контакті з хворими. Переносниками ентеровірусів є комахи (мухи), домашні і дикі тварини. Основні шляхи зараження - повітряно-краплинний і орально- фекальний. Найчастіше захворюють діти дошкільного і молодшого віку.

Патогенез і патоморфологія ентеровірусних менінгітів вивчені недостатньо. У оболонках мозку при цьому розвивається серозне запалення, в речовині мозку - явища набряку, гіперемії, лімфоїдні перивазальні інфільтрати. Вражаються внутрішні органи (міокардит, перикардит, плеврит), відзначається міалгія. Інкубаційний період - від 1 до 17 днів, частіше - від 3 до 9 днів. Продромальний період (погіршення здоров'я, сонливість, зниження апетиту, головний біль, періодичні підйоми температури тіла) відзначаються рідко.

 

Лімфоцитарний хоріоменінгіт, або гострий асептичний менінгіт Армстронга, - захворювання людини, що протікає із залученням в процес м'яких мозкових оболонок, судинних сплетень шлуночків, речовини мозку з проявом загальної інфекції у поєднанні з пневмонією, міокардитом, паротитом, орхітом. Можливі субклінічні стерті форми інфекції. Вірус Армстронга викликає захворювання не лише у людини, але і у тварин - мишей, щурів і лабораторних тварин (морських свинок, білих мишей та ін.). Основним джерелом зараження людини є домашні миші. Шляхи зараження - повітряно-краплинний і аліментарний. Захворювання не характеризується чіткою сезонністю, але найчастіше виникає в зимово- весняний період. Захворюють як дорослі (переважно у віці 20-30 років), так і діти. Інкубаційний період - 8-12 днів. Відмінна особливість лімфоцитарного хоріоменінгіту - залучення до запального процесу судинних сплетеньшлуночків мозку, що є однією з причин формування у хворих гіпертензивно- гідроцефального синдрому.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 155 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав