Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Анотація

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ ПІДРОЗДІЛ НАЦІОНАЛЬНОГО

УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

«МУКАЧІВСЬКИЙ АГРАРНИЙ КОЛЕДЖ»

 

Короткий конспект лекцій

з дисципліни «Історія України»

Для студентів усіх спеціальностей

ВНЗ I-II рівнів акредитації

Вилегжаніна Н.М.

 

Мукачево - 2013

Укладач:

Вилегжаніна Н.М. – викладач-методист ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний колледж».

 

Рецензенти:

Капітан Л.І. – кандидат історичних наук, доцент, декан факультету заочної форми навчання МДУ.

Кривов'язюк Л.І. – старший викладач, викладач суспільних дисциплін Рожищенського коледжу ЛНУМВ та БТ ім. С.Ж. Гжицького.

Щур І.Ф. – викладач-методист, викладач суспільних дисциплін, заступник директора з виховної роботи ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний колледж».

 

 

Розглянуто і затверджено на засіданні циклової комісії

соціально-гуманітарних дисциплін

Протокол №11 від 16 травня 2013 р.

Голова циклової комісії: Хайнас М.В.

 

Розглянуто і затверджено на засіданні

методичної ради коледжу

Протокол №5 від 30 травня 2013 р.

Голова методичної ради: Кнап Н.В.

 

Анотація

 

Електронний посібник створений на допомогу студентам, які вивчають курс Історії України з найдавніших часів до початку ХХ ст. та готуються до складання іспиту, а також для викладачів історії України у ВНЗ I-II рівнів акредитації. Структурно методичка складається із вступу, рекомендацій студентам, 18 тем, плану до кожної теми, тестових завдань та списку рекомендованої літератури. Даний посібник дасть можливість студентам краще засвоїти програмовий матеріал, зрозуміти складні питання та історичні процеси розбудови української держави та стане у пригоді викладачам історії.

Користуючись електронним посібником, студент має можливість легко відшукати потрібний матеріал (натиснути на кнопку "Search" (пошук), ввести потрібний термін, дату, ім'я, прізвище історичного діяча, назву карти та ін., потім натиснути на "List Topics" (перелік тем), в результаті чого програма видає розділи посібника, у яких зустрічаються введені терміни). За необхідності передбачена можливість роздрукувати будь-який розділ або тему.

Методика вивчення програмного матеріалу вміщується в методичних рекомендаціях і розрахована на можливість самостійного опанування навчальним матеріалом. У кожній темі міститься список використаної літератури, ілюстрації до навчального матеріалу, портрети історичних діячів, карти історичних подій та питання для самоконтролю. У даному електронному посібнику пропонуються тестові завдання для перевірки знань, яких студент набуває, користуючись даною розробкою та зазначеними в списку рекомендованої літератури для всіх тем курсу підручниками і посібниками. В цілому даний посібник змістовний, зацікавить студентів і сприятиме глибокому засвоєнню ними навчального матеріалу.

Вступ.

 

Утвердження української державності супроводжується піднесенням національної свідомості в широких верствах суспільства, загальним зростанням інтересу до історичного минулого. Важливою складовою цього процесу стає викладання історії України у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації. Тривалий час український народ був позбавлений такої можливості внаслідок панування на його землях асиміляторських режимів. Історичні дослідження в УРСР були позначені деструктивним впливом радянської політики та ідеології, що негативно відбилось і на вкрай обмеженому викладанні історії України у вузах республіки.

Потреби навчального процесу у коледжах зумовлюють сьогодні необхідність урахування тих змін, що відбуваються у суспільній свідомості. Пропонований курс розглядає історичне минуле українського суспільства як суцільний безперервний проц0ес, у ході якого були створені відповідні форми соціального існування, починаючи від первісного суспільства до розвинутих форм державного життя. Акцентується увага на історії території постійного перебування українського етносу, її відповідній еволюції, а також тих інститутах, що були витворені українським народом на всіх етапах його історичного буття. Одним із найважливіших аспектів курсу є заперечення тези, нібито український народ є нездатним до самостійного державного життя. Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Київське князівство ХV ст., Запорозька Січ, козацька держава часів Б.Хмельницького, УНР і Гетьманат – усе це ланки єдиного історичного процесу, який, попри всі драматичні повороти, відбивав постійне прагнення українського народу жити незалежним державним життям.

Курс ставить завдання ознайомити з основними етапами українського національно-визвольного руху, його конкретним змістом та організаційними формами.

Головні завдання курсу:

1. Поглиблене вивчення студентами історичного минулого Батьківщини, що дозволить їм краще усвідомити своє місце і роль у суспільно-політичному житті, зайняти активну громадянську позицію.

2. Ознайомлення з історичним процесом в Україні в контексті європейської історії.

3. Збагачення професійних знань студентів.

4. Ознайомлення з методологією сучасних історичних досліджень.

5. Прищеплення студентам принципів історизму в оцінці суспільно-політичних явищ.

6. Формування національної свідомості й відповідної соціокультурної та політичної орієнтації.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав