Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Пошуки нових теорій політики

Читайте также:
  1. В. Винниченко– майстер творення нових жіночих образів
  2. Види цінових знижок
  3. Гендерна асиметрія у сфері політики
  4. Державне регулювання конкуренції як “шостий” чинник конкурентного середовища. Основні елементи державної політики регулювання конкуренції в Україні.
  5. Завдання 44. Методологічні пошуки Ф.Бекона та Р. Декарта.
  6. Насінництво зернових культур.
  7. Небезпеку може становити використання харчових добавок у нових
  8. Організація обліку на ДП ПАТ «Київхліб» «Фастівський хлібокомбінат» та коментар його облікової політики
  9. Особливості боргової політики ФРН.
  10. ОЦІНКА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НОВИХ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ ЗБАГАЧЕНИХ ГЕМОВИМ ЗАЛІЗОМ

У другій половині XX ст. академічним ета­пом, основною течією в теоріях соціології стає структурно-функціональний аналіз.

Критикуючи функціоналізм за схематизм, соціологи висували різні теорії та концепції як альтернативні поглядам Толкотта Парсонса. Та аналітичний функціоналізм залишався віссю, навколо якої форму­лювались різні теорії та концепції аналізу соціальних явищ та подій. Вплив принципів та положень структурного функціоналізму, запро­понованого Толкоттом Парсонсом, пояснювався відповідністю основ­них положень функціональної системи, об'єктивністю соціальних явищ, опорою на авторитет класичних ідей, покликаних впорядку­вати дослідження соціальних явищ, розвитком і синтезом відповід­них ідей Еміля Дюркгейма, Макса Вебера, Вільфреда Парето, Пити-рима Сорокіна та ін. Актуальність неопозитивістських концепцій пояснюється і опорою на абстрактну універсальність аналітичних понять і широким використанням їх в емпіричній, тобто дослідній практиці. Ставиться мета: розробляти універсальні концепції, піз­навальні моделі та принципи аналізу соціальних явищ та подій. Пред­ставники неопозитивізму в структурному функціоналізмі Джеффе-рі Александер, Джонатан Тьорнер, Ральф Мюнх, Юрген Хабермас та ін. докладають зусиль для регламентації і пожвавлення ідей Тол­котта Парсонса. Неофункціоналізм втілює два моменти: спадко­вість, розвиток основних ідей теорії структурного функціоналізму та внутрішню критику ідей функцій, їх уточнення і коректування. Неофункціоналісти, виступаючи прихильниками аналітичного сис­темного підходу при розгляді соціальних процесів, відзначають, що їх підхід як теоретико-методологічна система не втратила цінності. Досягнуті в 80-90-х роках успіхи розвитку соціологічних знань під­твердили аналітико-функціональні традиції в теорії: соціологи пояс­нювали соціальну реальність через пізнання її об'єктивного характеру і функціональні зв'язки, виробили систему природно-наукових знань. Сучасний неофункціоналізм - певна сукупність позитивістських концепцій, методів дослідження соціальних процесів та явищ. Стратеня формування функціональних теорій соціології полягає в створенні її з аналітичних елементів, очищених від конкретно історичних форм. Падіння престижу марксизму викликало пожвавлення історичних, макро'культурних досліджень. Може статися певна конвергенція нео-функціоналізму з теоріями конфлікту, соціального обміну, структураліз­му, інтеракціонізму, раціонального вибору, соціального екологізму та ін. з метою створення систематизованої соціологічної науки, що висвітлю­ватиме взаємодію людей та суспільну організацію, їх взаємовідносини в процесі їх функціонування.




Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Соціальні, політично-правові вчення утопічного соціалізму | Розвиток політичної думки в XVIII ст. | Ідеї консерватизму та лібералізму | Концепція держави Георга Гегеля | Концепція демократії Шарля Алексіса де Токвіля | Ідея просвітницького абсолютизму | Критичний утопічний соціалізм | Соціально-політична теорія марксизму | Політичні вчення Заходу кінець XIX ст. -початок XX ст. | Сучасні політичні вчення Заходу |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав