Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Рекомендації щодо організації роботи учнів у малих групах

Читайте также:
  1. V. ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ СКЛАДАННЯ СЕМЕСТРОВОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМ РОЗКЛАДОМ
  2. VI. Продовження роботи.
  3. VIII. Продовження роботи.
  4. Алгоритм вибору завдань для самостійної (дистанційної) роботи студентів
  5. Вдосконалення організаційних механізмів та методичних засад викладання програмних знань у базовій школі з метою забезпечення їх засвоєння абсолютною більшістю учнівського загалу.
  6. Вдосконалення організаційної структури малих підприємств
  7. Використовуйте різні варіанти і способи розподілу учнів по групах.
  8. Вимоги безпеки перед початком роботи
  9. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

1. Якщо у Вас чи в учнів не було досвіду роботи в малих групах, можна організувати спочатку роботу у парах. Приділіть особливу увагу учням, яким важко пристосуватися до роботи у малій групі. Коли учні навчаться працювати в парі, переходьте до роботи в групі, що складається з трьох учнів. Як тільки Ви переконаєтеся, що ця група здатна функціонувати самостійно, поступово розширюйте її межі. Намагайтеся не включати в малу групу більш п’яти учнів.

2. Навчайте учнів колективній роботі в групах і контролюйте їхню роботу. Слідкуйте за внутрішньогруповою взаємодією, допомагайте учням вирішувати виникаючі в групі проблеми. Спрямовуйте учнів на розвиток вмінь, необхідних для ефективної роботи в малій групі. Не сподівайтесь, що вони зможуть добре працювати в групі без Вашої допомоги. Одним із способів дати їм можливість проаналізувати індивідуальну поведінку членів групи, є призначення “спостерігачів”, що відзначають просування групи до виконання поставленого завдання. Звіт “спостерігачів” дає членам групи можливість акцентувати увагу на тому, як вони виконували завдання. “Спостерігачі” мають відзначати:

- ознаки домінуючої поведінки в малій групі;

- розподіл обов’язків і їх виконання членами малої групи;

- як лідер групи справляється з проблемами, які виникають у ході роботи.

Звітуючи перед групою, спостерігачі зобов’язані представляти свої нотатки в максимально стислій і об’єктивній формі.

У ході роботи групи Вам і спостерігачам варто відстежувати дотримання учнями правил педагогічної ситуації:

§ Повага до педагога та своїх товаришів. Чи кожному члену групи надається рівна можливість висловлювати свою думку?

§ Здатність членів групи і лідера до компромісу і співраці. Чи є в групі учні із консервативними думками, що не хочуть змінювати їх, а намагаються нав’язати свою точку зору іншим?

§ Підтримка своїх товаришів по групі;

§ Вміння слухати. Може бути, члени групи воліють говорити самі, а не прислухатися до думок інших?

§ Стратегія поведінки у конфлікті. Якщо члени групи, дотримуючись різних позицій, вступають у конфлікт, чи намагається група уникнути конфліктної ситуації? Чи виносять вони питання, які викликали розбіжності, на відкрите обговорення?

§ Комунікативні навички. Яка атмосфера присутня в групі (сприятлива, несприятлива)? Чи наявний міжособистісний контакт серед членів групи? Чи дотримуються вони правил культури поведінки?

3. Визначіть оптимальну кількість учнів в групі. В міру збільшення групи, діапазон можливостей, досвіду і навичок її учасників також розширюється. Підвищується імовірність появи учасника, знання і навички якого виявляться корисними для виконання групового завдання. Але якщо навички групової роботи не розвинені, підвищується імовірність дезорганізованої поведінки. Чим більша група, тим більше вмінь мають виявляти учні, щоб дати кожному можливість висловитися. Маленькі групи більш ефективні, оскільки їх можна швидше організувати, вони швидше виконають завдання і нададуть кожному учневі більше можливостей зробити свій внесок в загальну роботу групи.

У групах із двох учнів відзначається високий рівень міжособистісної взаємодії та обміну інформацією. Тут виникає менше розбіжностей. У випадку їх виникнення жоден з учасників не має союзника.

У групах із трьох учнів дві, більш сильні особистості, можуть пригнічувати слабкого члена групи. Проте такі групи є найбільш стабільними структурами, у яких є можливість для продуктивної роботи. Непарний склад дає можливість групі вийти з тупика шляхом голосування. Група з п’яти чоловік є найбільш прийнятна для досягнення навчальної мети. Розподіл думок у співвідношенні 2:3 забезпечує підтримку меншості. Така група досить велика для продуктивного обміну думками і досить мала, щоб в усіх була можливість брати участь у роботі групи і зробити свій внесок.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Завдання 6. | ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ | Додаток 2. | З них 10 годин резервних) | Резерв часу (10 год.) | Навчальна програма курсу з поглибленого вивчення | Додаток 3. | Методика навчання лазінню | Рекомендовані вправи з повзання, прорізання, перелітання, лазіння | Методика навчання малими групами |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав