Читайте также: |
|
Для абетки необхідно зрізати верхню частину квітки або одну квітку. Айстри, гвоздики, троянди можна заготовити на клумбах, ромашку, материнку, нагідки — на луках, хризантеми, цикламени — вдома.
V. Технологія виготовлення виробу.
Аналіз технологічної картки.
На двох аркушах альбомного паперу наклеюють вирізані букви абетки або переводять за допомогою трафарету. Висушивши квіткову частину рослини, приклеюють її біля відповідних букв.
— Наносьте клей тонким шаром, використовуйте пензлик. Якщо клей виступає на папері, то не витирайте його пальцями, для цього використовуйте серветку.
VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалу та інструментів.
VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.
— Барвінок радить вам не поспішати, слідкувати, щоб клей не потрапив в рот, очі.
VIII. Самостійна робота учнів.
Під час самостійної роботи вчитель спостерігає за правильністю виконання завдання, допомагає, слідкує за правильністю постави, організацією робочих місць.
Фізкультхвилинка.
IX. Продовження самостійної роботи.
X. Оцінювання виробів. Вибір на виставку "Квіткова абетка".
XI. Підсумок уроку.
— Що ми сьогодні вчилися виготовляти?
— Чи сподобалося вам працювати з квітами?
— Раніше народ був ближче до природи, шанував її, оспівував, переймався її красою, ласкавістю, гордістю. Ми часто забуваємо, що природа подарувала свої скарби людині навік. І ми повинні берегти їх, як своє життя. Любити природу — означає берегти її. Любіть природу! Квіти — це краса, це наша природа. Квіти — це ви.
XII.Прибирання робочих місць.
КВІТКОВА АБЕТКА
УРОКИ 5-6
Тема. Створення аплікації з рослинних форм.
Об'єкт праці. Аплікація з рослинних форм.
Мета. Ознайомити дітей з особливостями рослинних форм (листочка,
пелюстки, стебла), поняттям "аплікація". Вчити виготовляти
аплікацію з рослинних форм. Розвивати образне мислення, уяву.
Виховувати любов до природи рідного краю, почуття захоплення
її красою.
Матеріали та інструменти. Засушені листочки (вишні, берези, троянди,
горобини, верби), плоди горобини, картон, ножиці, клей, зразки
готових виробів, іграшки.
Хід уроку
I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).
II. Організаційний момент.
III. Повідомлення теми та мети уроку.
— Наш урок сьогодні незвичайний. До нас прийшли гості. Відгадайте. (Вчитель демонструє іграшки.)
• На дворі хатинка, солом'яний дах.
Живе там малесенький птах.
Із сонечком разом встає пташеня,
цвірінькає, стрибає, шукає черв'яка.
Хто відгадає — той молодець.
Сіренька пташка — це... (горобець).
• Влітку сіренький, а взимку біленький,
довгі вуха має, швидко стрибає. (Заєць)
Ці Зайчик і Горобчик усе літо жили у справжнього чарівника, і він навчив їх так ховатися і маскуватися, що жодна лисичка чи котик не могли їх відшукати. У разі небезпеки зайчик з горобчиком перетворюються на... (Вчитель демонструє зразки аплікацій.) Правильно, вони перетворюються на звичайнісінькі листочки. І відшукати їх зможе тільки той, хто уважно придивиться до листочків, які опинилися на партах.
IV. Розгляд зразків виробів.
— Уважно розгляньте зразок. Кожен листочок щось нагадує: голівку чи хвостик, лапку чи крильце.
V. Технологія виготовлення виробу.
Аплікація — це накладання, нашивання, наклеювання матеріалів різної форми на інший матеріал — основу, тло. Слово "аплікація" в перекладі з латинської мови означає "накладання".
Для зображення пташки можна використати засушені листочки (вишні, берези, верби, груші, троянди) різних форм і розмірів, травинки. Якщо прикласти менший листочок до більшого, то зображення буде подібне до тулуба і голови пташки. Листочок середніх розмірів зображуватиме крило, а частина листочка, підкладеного під крило, — хвостик пташки.
Наклеюють листочки на основу (тло) після того, як усі елементи розміщено у відповідній послідовності (спочатку основні деталі, потім другорядні).
Наносять клей ПВА на листочки тонким шаром, використовуючи пензлик. Краще наносити клей не на всю поверхню листочка, а лише краплями на середину і край, потім розмазати по всій поверхні. Якщо клей під час розгладжування листочка на папері виступає, то не можна його витирати пальцями. Для цього слід використовувати серветку.
На тло (цупкий папір, картон) спочатку наклеюють тулуб і голову пташки, після цього — крило і хвостик. Травинки з маленькими листочками імітуватимуть ніжки, а ягідка горобини — око пташки.
Із листочків різних форм і розмірів можна зобразити силует зайчика. Для голівки можна дібрати листочок округлої форми, для вушок — подовгасті. З найменших листочків зробити хвостик і лапки.
VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів. Закріплення нового матеріалу.
VII. Повторення правил техніки безпеки.
— За вашою роботою весь час спостерігатимуть Зайчик і Горобчик. Вони нагадують вам, що клей не можна брати до рота, слідкувати, щоб він не потрапив в очі.
VIII. Самостійна робота. Фізкультхвилинка.
IX. Продовження самостійної роботи.
X. Оцінювання виробів, виставка робіт.
XI. Підсумок уроку.
— Зайчик і Горобчик хочуть мені щось нашепотіти на вушко. Вони говорять, що дуже задоволені вашою роботою.
А вам сподобалося працювати сьогодні на уроці?
XII. Прибирання робочих місць.
АПЛІКАЦІЯ З РОСЛИННИХ ФОРМ
УРОК 7
Тема. Декоративна аплікація.
Об'єкт праці. Візерунок з листочків, квітів.
Мета. Ознайомити дітей з поняттям "орнамент". Вчити виготовляти аплікацію з рослинних форм. Розкрити послідовність складання візерунків у квадраті, смужці. Розвивати уяву. Виховувати відчуття прекрасного.
Матеріали та інструменти. Картон, клей, пензлик, засушені листочки, квіти, зразки візерунків.
Хід уроку
I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку). II. Організаційний момент.
За вікном вітерець бешкетує, гуляє,
з дерев осіннє листя зриває.
Листочки враз всі полетіли,
а дітки за парти тихесенько сіли.
НІ. Повідомлення теми та мети уроку.
— Вранці я йшла до школи через сквер. А там вітерець гуляє, бавиться листочками. Дмухнув раз — і вкрив усю землю різнокольоровим, барвистим килимом. Дмухнув другий — щез килимок. А ви це бачили? Чи хотіли б ви у себе на парті мати такі ж килимки?
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 84 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |