Читайте также:
|
|
Дифміністерство освіти і науки України
Харківська державна академія дизайну і мистецтв
Кафедра УКРАЇНОЗНАВСТВА
Н.В. МАРХАЙЧУК
Методичні вказівки до вивчення курсу
Історія мистецтва
(українське мистецтво ХІХ – ХХ століть)
для студентів 3 курсу
напряму підготовки ДИЗАЙН
освітньо – кваліфікаційний рівень «бакалавр»
Харків, 2010
Методичні вказівки до вивчення курсу Історія мистецтва (українське мистецтво ХІХ ХХ століть) для студентів ІІІ курсу напряму підготовки ДИЗАЙН освітньо – кваліфікаційного рівню «бакалавр» / Укл. Н.В. Мархайчук. – Х.: ХДАДМ, 2009.
Рекомендовано до розгляду
кафедрою Українознавства ХДАДМ
Протокол № 3 від “ 10 ” листопада2009 р.
Рекомендовано до друку
ухвалою Методичної ради ХДАДМ
Протокол № від “___” __________2010 р.
Рецензенти:
Савицька Л.Л., доктор мистецтвознавства, професор кафедри культурології Харківського Національного університету ім. В. Каразіна, професор
Рибалко С.Б., кандидат мистецтвознавства, професор кафедри історії та теорії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв, доцент
© Мархайчук Н.В., 2010
Мета і завдання дисципліни
Дисципліна Історія мистецтва, що згідно навчальних планів підготовки фахівців напряму «Дизайн» викладається протягом 1 – 6 семестрів, умовно може бути поділена на два розділи. Перший розділ, присвячений вивченню історії зарубіжного мистецтва, викладається протягом 1 – 4 семестрів. Другий розділ, що передбачає ознайомлення з історією українського образотворчого мистецтва та архітектури від давнини до сьогодення, викладається протягом 5 – 6 семестрів.
В умовах процесу глобалізації сучасного світу вивчення та осмислення вітчизняних культурно-мистецьких процесів є необхідним чинником для формування в уяві студентів важливих національних особливостей, які впливатимуть на подальший розвиток вітчизняного мистецтва. Відтак, саме другий розділ курсу Історія мистецтва є тією його складовою, яка має сприяти формуванню необхідного інтелектуального базису фахівця напряму підготовки «Дизайн», а також – вихованню національної гідності громадян України, що передбачено Законом «Про вищу освіту».
Сьогодні, коли відбувається процес переосмислення більш ніж тисячолітнього культурно-історичного досвіду нашого народу, оцінювати мистецтвотворчі процеси в Україні минулих часів ми маємо дещо по-іншому, ніж навіть сорок років тому. Підручники, що були видані ще за радянських часів, з одного боку підвладні колишній ідеологізації, а з іншого – не містять ані останніх наукових здобутків, ані матеріалів щодо стану сучасного мистецтва в Україні. Це обумовлює необхідність використання широкого кола нових наукових розробок, опублікованих в періодичних виданнях та наукових збірках України, які бувають не доступними для студентів. Крім того, невеликий обсяг курсу спонукає до активної, напруженої самостійної роботи студентів.
Мета матеріалу курсу у 6 семестрі – українське мистецтво ХІХ – ХХ ст. – створити цілісне уявлення про характер та сутність мистецьких процесів, що відбувалися на території України вказаного часу, розкрити розвиток українського мистецтва ХІХ – початку ХХІ століття в контексті загальнокультурних процесів, що відбувалися на території України та сформувати у студентів систему теоретичних знань, необхідних для розуміння складних мистецьких процесів.
Викладання даного підрозділу спирається на знання, отримані студентами при вивченні таких дисциплін, як «Історія мистецтва», «Історія України», «Релігієзнавство», «Основи композиції» та ін. Загальна кількість навчального часу, відведеного на засвоєння матеріалу другого розділу, складає 3 кредити (108 годин). У 6 семестрі на вивчення дисципліни передбачено 1 кредит (36 годин), з яких 17 годин аудиторних занять та 19 години самостійної роботи студентів.
Підсумковою формою контролю знань є іспит.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 102 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |