Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Травми спинного мозку

Читайте также:
  1. А. Между шейным и грудным отделами спинного мозга.
  2. Аномалии развития спинного мозга
  3. Виробничі травми та профзахворювання
  4. Внутреннее строение спинного мозга
  5. ГОЛОВНОГО МОЗКУ ЗА ДАНИМИ КТ
  6. ДВИГАТЕЛЬНЫЕ ЦЕНТРЫ СПИННОГО МОЗГА
  7. Долі мозку
  8. Зробити перерiзку нижче заднього мозку,0
  9. Кровоснабжение спинного мозга
  10. Місцеві електротравми.

3)Засоби реабілітації при травмах спинного мозку в лікарняний період.

4)Фізична реабілітація з травмами спинного мозку у після лікарняний період.

1)Черепно – мозкова травма – це механічне ушкодження черепа мозку або оболонки. Поділяють черепно мозкові травми на закриті – при яких цілісність шкіри і кісток черепа не порушені, і відкриті – які характеризуються пошкодженням.

До першої групи належать: струс, забиття і здавлення мозку, до другоїпроникаючі поранення з порушенням цілісності оболонок мозку і його речовини, що проявляється кровотечею.

Загальними проявами травм головного мозку є: втрата свідомості, головний біль, розлад дихання і серцево судинної діяльності, судоми, нудота, блювота. Порушення рухів при травматичних крововиливах характеризується спастичними паралічами або парезами, такими сильними як і при інсультах. Тому після виходу хворого з важкого стану застосування засобів фізичної реабілітації аналогічні тим що при інсультах.

Лікування ЧМТ проводять в клініці. За наявності здавленя мозку проводять термінову операцію. При всіх травмах головного мозку в перший період важливо дотримуватись суворого ліжкового режиму. Перші 10- 12 днів фізичне навантаження не рекомендується. При контузіях та інших пошкодженнях головного мозку, що супроводжується вестибулярного апарату і мови завданням лікувальної гімнастики є: закальне зміцнення організму, відновлення та підвищення стійкості вестибулярного апарату, покращення функції дихання, співвідношення фаз дихання, відновлення функції мовлення, протидія явищам ---------

В перший період характеризується важким станом хворого, стійкими головними болями, слабкість, апатія, афазія, вестибулярні розлади. Наприкінці ліжкового режиму починаються застосовувати прості вправи на розвиток статокінетичної стійкості. Другий період через 15 – 20 днів. ЛГ проводиться з малим фізичним навантаженням, спочатку лежачи, сидячи, спокійно і ритмічно. Для зміцнення і відновлення вестибулярної функції рекомендуються вправи в рівновазі із зміною положення тіла, поворотами голови, рухи голови і тулуба у бічний та передньо – задній напрями з обмеженою амплітудою, потім із заплющеними очима, вправи ------------ м’ячів. Дихальні вправи статичного і динамічного характеру, вправи на рівновагу на великій і малій площі опору, вправи на координацію з поступовою їх складністю.

В третьому періоді мають місце залишкові явища у вигляді порушення мовлення, слуху, вестибулярних розладів (ЗАПАМОРОЧЕННЯ ПРИ РІЗКИХ РУХАХ ГОЛОВИ). В цьому періоді показана ЛФК зі збільшенням фізичного навантаження, прогулянки та ігри на увагу, мімічна гімнастика, рухи голови у різних напрямках, обертання і крутіння тулубом.




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 191 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав