Читайте также:
|
|
3)Засоби реабілітації при травмах спинного мозку в лікарняний період.
4)Фізична реабілітація з травмами спинного мозку у після лікарняний період.
1)Черепно – мозкова травма – це механічне ушкодження черепа мозку або оболонки. Поділяють черепно мозкові травми на закриті – при яких цілісність шкіри і кісток черепа не порушені, і відкриті – які характеризуються пошкодженням.
До першої групи належать: струс, забиття і здавлення мозку, до другої – проникаючі поранення з порушенням цілісності оболонок мозку і його речовини, що проявляється кровотечею.
Загальними проявами травм головного мозку є: втрата свідомості, головний біль, розлад дихання і серцево судинної діяльності, судоми, нудота, блювота. Порушення рухів при травматичних крововиливах характеризується спастичними паралічами або парезами, такими сильними як і при інсультах. Тому після виходу хворого з важкого стану застосування засобів фізичної реабілітації аналогічні тим що при інсультах.
Лікування ЧМТ проводять в клініці. За наявності здавленя мозку проводять термінову операцію. При всіх травмах головного мозку в перший період важливо дотримуватись суворого ліжкового режиму. Перші 10- 12 днів фізичне навантаження не рекомендується. При контузіях та інших пошкодженнях головного мозку, що супроводжується вестибулярного апарату і мови завданням лікувальної гімнастики є: закальне зміцнення організму, відновлення та підвищення стійкості вестибулярного апарату, покращення функції дихання, співвідношення фаз дихання, відновлення функції мовлення, протидія явищам ---------
В перший період характеризується важким станом хворого, стійкими головними болями, слабкість, апатія, афазія, вестибулярні розлади. Наприкінці ліжкового режиму починаються застосовувати прості вправи на розвиток статокінетичної стійкості. Другий період через 15 – 20 днів. ЛГ проводиться з малим фізичним навантаженням, спочатку лежачи, сидячи, спокійно і ритмічно. Для зміцнення і відновлення вестибулярної функції рекомендуються вправи в рівновазі із зміною положення тіла, поворотами голови, рухи голови і тулуба у бічний та передньо – задній напрями з обмеженою амплітудою, потім із заплющеними очима, вправи ------------ м’ячів. Дихальні вправи статичного і динамічного характеру, вправи на рівновагу на великій і малій площі опору, вправи на координацію з поступовою їх складністю.
В третьому періоді мають місце залишкові явища у вигляді порушення мовлення, слуху, вестибулярних розладів (ЗАПАМОРОЧЕННЯ ПРИ РІЗКИХ РУХАХ ГОЛОВИ). В цьому періоді показана ЛФК зі збільшенням фізичного навантаження, прогулянки та ігри на увагу, мімічна гімнастика, рухи голови у різних напрямках, обертання і крутіння тулубом.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 191 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |