Читайте также:
|
|
На ДП “НДІ ”Система” ведеться статистична і бухгалтерська звітність.
Державна статистична звітність – це статистична звітність, форми якої затверджуються Державним комітетом статистики, або за його згодою, регіональними органами державної статистики.
Для державної статистичної звітності характерні показники, загальні для різних видів діяльності – звіт про труд, про використання робочого часу та інші.
Державна статистична звітність є регулярною. Вона збирається з певною періодичністю (як правило, місячна, квартальна, піврічна, річна).
Форми державної статистичної звітності розробляються органами державної статистики.
Така звітність забезпечує загальнодержавні інтереси і несе в собі інформацію переважно соціально-економічного характеру, що забезпечує обґрунтований аналіз розвитку народного господарства України або її регіонів та задовольняє потреби управління на державному рівні.
Строк дії державної статистичної звітності, як правило, є розрахований не менш як на 3 роки. Кожна пропозиція про внесення будь-яких змін діючої форми повинна впливати з конкретних реальних соціально-економічних обставин і бути в достатній мірі обґрунтована.
На підприємстві подаються такі форми звітності:
№І – ПВ (термінова) місячна «Звіт з праці».
Термін подання – до 7 числа після звітного періоду.
Структура і зміст форми:
1. Чисельність нарахована заробітна плата, робочий час.
2. Виплата заробітної плати на 1 число після звітного місяця.
За цією ж формою складається також звіт за 1 квартал, півріччя, 9 місяців, рік.
№3 – ПВ (термінова - квартальна) «Звіт про використання робочого часу».
Термін подання – до 7 числа після звітного періоду.
Структура і зміст форми:
1. Використання робочого часу.
2. Рух робочої сили.
3. Інформація про укладення колективних договорів.
Заповнюється наростаючим підсумком з початку року.
ДП “НДІ ”Система” здійснює оперативний облік результатів своєї роботи, веде бухгалтерський облік та подає бухгалтерську та відомчу звітність про свою діяльність Держспоживстандарту України згідно з вимогами діючого законодавства України і переліком, погодженим Держспоживстандартом України. Директор та головний бухгалтер ДП “НДІ ”Система” несуть відповідальність за стан обліку, своєчасність подання та достовірність звітності згідно з чинним законодавством України. Перший фінансовий рік починається з дня державної ДП “НДІ ”Система” і закінчується останнім днем першого календарного року діяльності. Наступні фінансові роки збігаються з календарними.
Підприємство складає квартальну та річну фінансову звітність, яку подає користувачам відповідно до чинного законодавства. Найбільшим за обсягом й інформативністю є річний звіт у складі: балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал та приміток до звіту. Підготовка та складання річного фінансового звіту має свої етапи, що зумовлено тривалістю облікового періоду і складністю виконуваних робіт.
Підприємство насамперед перевіряє повноту відображення в поточному обліку господарських операцій, оформлених відповідними документами, і завершити облікові записи; уточнити розподіл витрат і доходів між суміжними звітними періодами; перевірити стан розрахунків з дебіторами і кредиторами, зокрема розрахунків з податковими та фінансовими органами, у необхідних випадках відрегулювати її; визначити обсяги валових доходів і валових витрат і списати відповідні суми на фінансові результати та закрити рахунки; відобразити чисті прибутки (збитки) і їх розподіл чи погашення. Під час проведення цієї роботи перевіряють правильність облікових запасів, звіряють дані синтетичного й аналітичного обліку і роблять виправні записи для усунення виявлених помилок.
Підприємства подають фінансову звітність таким адресатам:
1. Органам, до сфери управління яких належать підприємства;
2. Трудовим колективам на їх вимогу;
3. Власникам (засновникам) відповідно до установчих документів;
4. Іншим органам та користувачам, зокрема органам державної статистики щодо використання бюджетних асигнувань, одержаних з державного бюджету, органам Державного казначейства, а щодо використання асигнувань, одержаних з місцевих бюджетів, — відповідно фінансовим відділам держадміністрацій.
Термін подання фінансової звітності:
- квартальна фінансова звітність (крім зведеної та консолідованої) подається підприємствами адресатам не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом;
- річна — не пізніше 20 лютого наступного за звітним року. Місячний звіт про використання бюджетних асигнувань підприємства подають не пізніше 5 числа, наступного за звітним, квартальний — не пізніше 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річний — не пізніше 22 січня наступного за звітним року.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 58 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |