Читайте также:
|
|
СРС №9
Тема: Пожежовибухонебезпечність об′єкту
План:
1. Пожежна небезпека виробництв.
1. Під час аналізу пожежо- і вибухонебезпеки
виробництв необхідно:
- знати, які речовини і в якій кількості обертаються у цьому виробництві, які їх пожежні властивості;
- установити ступінь пожежонебезпеки середовища усередині виробничих
апаратів і обладнання, при цьому, потрібно врахувати пожеженебезпечні властивості речовин та режим роботи обладнання;
- виявити, за якими причинами можливий вихід горючих речовин з апаратів і трубопроводів до виробничого приміщення, тобто які можуть бути причини пошкодження і аварії і до яких наслідків це може призвести;
- виявити причини появлення джерел запалювання та умови їх взаємного контакту з горючими речовинами, які обертаються у виробництві;
- установити можливі причини і шляхи розповсюдження початкової пожежі по виробничих пристроях.
Категорії пожежної небезпеки виробництв:
Вибухопожеженебезпечні
Категорія А – горючі гази, нижня межа вибуховості яких 10% і менша від об′єму повітря; рідини з температурою спалаху парів до 280 С включно, за умовою, що зазначені гази і рідини можуть утворювати вибухонебезпечні суміші в об′ємі, який перевищує 5%, від об′єму приміщення; речовини, які здатні вибухати і горіти через взаємодію з водою, киснем повітря або одна з одною.
Категорія Б – горючі гази, нижня межа вибуховості яких більше 10% від об′єму повітря; рідини з температурою спалаху парів вище 280 С до 610 С включно; рідини, які нагріті за умовами виробництв до температури спалаху і вище; пил чи волокна, нижня межа вибуховості яких 65 г/см3 і менше від об′єму повітря, за умовою що зазначені гази, рідини і пил можуть створювати вибухонебезпечні суміші в об′ємі, який перевищує 5% від об′єму приміщення.
Пожеженебезпечні
Категорія В – рідини, з температурою спалаху парів вище 610С; горючі пил чи волокна нижня межа вибуховості яких більше 65г/см3 від об’єму повітря; речовини, які здатні тільки горіти через взаємодію з водою, киснем повітря або одна з одною; тверді горючі речовини і матеріали.
Категорія Г – негорючі речовини і матеріали в гарячому, розжареному чи розплавленому стані, процес обробки яких супроводжується виділенням променевого тепла, іскор, полум’я; тверді, рідкі і горючі газоподібні речовини, які спалюються чи утилізуються у вигляді палива.
Категорія Д – негорючі речовини і матеріали в холодному стані.
В результаті вивчення питань з теми студент
повинен знати і розуміти: характеризувати виробництва і приміщення за вибуховою небезпекою; вогнестійкість конструкцій; шляхи підвищення вогнестійкості будівельних конструкцій.
повинен вміти: визначати категорію вибухопожеженебезпечності.
Контрольні питання:
1. Характеристика виробництв і приміщень за вибуховою небезпекою.
2. Шляхи підвищення вогнестійкості будівельних конструкцій.
Література: Кобець О.В., Митрофанов В.В., Діданов В.І. Основи охорони праці на залізничному транспорті. –Київ: Дельта, 2008, стор. 124-126.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 81 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |