Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Партія як політичний інститут: ознаки, функції та класифікація.

Читайте также:
  1. I. Суть і ознаки, ринкової економічної системи
  2. Банківська система: зміст, рівні, функції
  3. Виробничі ресурси, їх класифікація.
  4. Держава та її економічні функції. Господарський механізм у системі регулювання суспільного виробництва.
  5. Економічні потреби суспільства, їх суть та класифікація.
  6. Економічні функції держави
  7. Економічні функції держави в ринковій ек-ці
  8. Загальна структура, завдання та функції системи управління охороною праці на підприємстві
  9. Змішана економічна система:сутність, ознаки, національні особливості
  10. ІІІ. Політичний режим в Україні як реальність, модифікаційні тенденції та перспективи

Найбільш поширеними є наступні підходи:1. Класовий підхід: політичні партії — це найбільш активна і організована частина класу чи соціальної групи, що виражає його інтереси. Основною ознакою політичної партії, з точки зору класового підходу, є її класова природа і соціально-економічна обумовленість інтересів її членів.2. Ідеологічний — трактування політичної партії як спільності людей не тільки за соціально-економічним критерієм, але й об'єднаних за подібністю ідейних поглядів.3. Інституціальний — розуміння партії як організації, що діє в системі органів державної влади.4. Функціональний підхід розглядає політичну партію з позицій виконуваних партією функцій. Головна функція партій — прихід до влади, отже і політичні партії трактуються як групи людей, що ставлять перед собою ціль здобуття влади.Американські науковці Ж. Ла Паломбара та М. Вайнер у праці "Політичні партії і політичний розвиток" дають стисле визначення політичної партії як стійкої політичної організації, яка прагне здобути підтримку значних соціальних груп і ставить мету здобуття та утримання державної влади, реалізуючи Інтереси своїх членів і симпатинів.Більш досконалим ми вважаємо визначення, запропоноване в ст. 2 Закону України "Про об'єднання громадян", оскільки там відображено основне завдання партії — участь у організації і здійсненні державної влади: "Політичною партією є об'єднання громадян — прихильників певної загальнонаціональної програми розвитку, які мають головною метою участь у виробленні державної політики, формування органів влади, місцевого і регіонального самоврядування і представництво у їх складі".В сучасній демократії діяльність політичних партій обмежується трьома основними рівнями суспільної системи.І. Перший з них — сфера суспільних відносин, у якій партії мають свої корені, з якої черпають свої сили і життєздатність. II. Другий рівень — це рівень самої партії. III. Третій рівень партійної діяльності — це рівень інституціалізованої державності. Партії "вторгаються" у сферу державних інститутів.
Залежно від походження партії виділяють:• парламентські партії. • непарламентські партії.
Залежно від місця і ролі партії в політичній системі виділяють:• правлячі партії • опозиційні
Партії розрізняють за ставленням до суспільного ладу, до суспільно-політичних перетворень:
• консервативні• реакційні• реформаторські• революційні. За розташуванням в ідейно-політичному спектрі виділяють:• ліві партії, які орієнтуються на: радикальні суспільні зміни для розширення політичної і соціальної рівності; • праві партії стоять на позиціях елітарності, охорони традиційних цінностей і стосунків, • центристські партії, що націлені на підтримку існуючого порядку, • крайні ліві та крайні праві партії, до яких відносять партії, що мають особливі радикальні програми. За соціальним складом партії підрозділяють на буржуазні, робітничі, селянські і т.д.





Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 147 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав