Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Ведення

Читайте также:
  1. I. Процедура проведення
  2. Алгоритми переведення чисел з однієї позиційної системи числення в іншу
  3. Введення
  4. Введення
  5. Введення.
  6. Ведення
  7. Ведення щоденника практики
  8. Визначити особливості підготовки та проведення семінарів і практичних занять соціально-педагогічних дисциплін.
  9. Визначте причини проведення політики українізації в УРСР в 1920-ті – на початку 1930-х років та проаналізуйте її основні наслідки.

Знання історії управління грає велику роль у формуванні професійної свідомості менеджера, розвитку в нього почуття відповідальності, навичок стратегічного і широкомасштабного мислення.

Кожне століття наприкінці підбиває підсумки і замислюється про майбутнє. І хоча ясно, що кордони століть умовні, від спокуси чергового прогнозу важко втриматися. Та й обставини підштовхують цьому. Все говорить про швидких глибоких перервах.

Для початку задумайтеся над одним питанням. Якби вас попросили скласти список найбільших відкриттів століття, винаходів, що змінили наше життя, тих, без яких ми вже не уявляємо свого існування, що б ви в нього включили? Напевно ви б назвали двигун внутрішнього згоряння, напівпровідники, сучасні медичні препарати, можливо, інтернет. Безсумнівно, всі ці речі важливі. Але я вважаю найважливішим відкриттям останніх ста років менеджмент. На перший погляд, це звучить дивно, адже ми рідко думаємо про менеджмент як про винахід. Ми розглядаємо його з погляду інструментів і методів, які використовуємо, щоб об'єднати людей, мобілізувати їх, організувати свої ресурси і зробити продукт, тому менеджмент - дійсно винахід.

Давайте трохи заглибимося в історію. Повернемося на 125 років тому в 1890 рік. Потрапивши в Америку, Німеччину, Британію, в будь-яку іншу країну з тих, які тоді називали розвиненим світом. Ви б виявили, що близько 90% людей було зайнято в сільському господарстві. А середня чисельність робітників на фабриках становила менш ніж чотири людини. Це були дуже дрібні і замкнуті організації, таким був мир в 1890-х. А потім в період, що дорівнює приблизно зміні одного покоління, все кардинально змінилося. До 1915, через 25 років, Ford Motor Company виробляє понад півмільйона автомобілів в рік, US Steel стає першою компанією в світі, що має ринкову капіталізацію $ 1млрд. В той короткий проміжок історії, всього за одне покоління, були винайдені майже всі інструменти сучасного менеджменту: оплата за результатами праці, бюджетування капіталовкладень, проектування робочих завдань, бренд-менеджмент. Майже всі інструменти і методи, які організації по всьому світу вважають сьогодні цілком прийнятними, були винайдені до 1920 року. І більшість з них були винайдені людьми, народженими в середині 19 століття. Назвемо це Менеджмент 1.0. По суті, якщо ви проаналізуєте еволюцію менеджменту за останні сто років, то виявите, що вона рухалася за класичною кривою технологічного розвитку. Спочатку з'явилася безліч новинок, сформувався новий образ мислення, потім їх ставало все менше і менше, і темп еволюції став сповільнюватися. І якби ми повернулися на 50-60 років назад, то помітили б, що за минулий час наші технології менеджменту практично не змінилася. У багатьох сенсах принципи, інструменти і методи, якими ми користуємося в своїх компаніях, є спадщиною колишніх керівників компаній, аналітиків, експертів.


Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 3 | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | <== 8 ==> | 9 | 10 | 11 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2020 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав