Читайте также:
|
|
Сільськогосподарське підприємство вирощує та реалізує велику рогату худобу на ринку за ціною 1000 грн. за 1 ц живої ваги.
Постійні витрати становлять 10000 грн.
Змінні витрати на 1 ц приросту 500 грн.
Визначити:
- точку беззбитковості в одиницях продукції
- точку беззбитковості в грошових одиницях
- показник безпеки
- кількість продукції, яка має бути реалізована, якщо цільовий прибуток дорівнює 50 тис. грн.
Рішення:
1. Розраховуємо маржинальний прибуток 1 продукції
Мп= Ц-Зв
де – Мп- маржинальний прибуток, грн..
Ц – ціна одиниці продукції, грн..
Зв – змінні витрати на виробництво 1 продукції, грн..
2. Визначаємо точку беззбитковості в натуральних одиницях:
Пв- постійні витрати на виробництво всієї продукції
3. Визначаємо точку беззбитковості в грошових одиницях:
4. Визначаємо кількість продукції:
КП – кількість продукції
Цп – цільовий прибуток
5. Визначаємо показник безпеки:
- МП = 1000-500= 500 грн.
- ТБ(од.пр.)=10000/500=20 ц
- ТБ (грош.од.)=20*1000=20000 грн.
- КП = (10000+50000)/500=60000/500=120 ц
- ПБ = (120*1000-20000)/120*1000*100%=100000/120000*100%=0,83*100% = 83%.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 166 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |