Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ. для підготовки магістрів та спеціалістів

Читайте также:
  1. I. Изучите блок теоретической информации: учебник стр. 89-105, конспект лекций № 12-13.
  2. Внимание студент! Если разработаны карточки подвижных игр для данного возраста, то к конспекту можно их приложить (см. ниже образец карточки).
  3. Вступ до курсу лекцій
  4. ВТОРАЯ НЕДЕЛЯ, ТЕОРИЯ (конспект)
  5. Дәрістің конспектісі
  6. Дәрістің конспектісі
  7. Задание к лекции 2: составить краткий конспект. Оценивание: 10 б.
  8. Задание: составить конспект и сделать выводы
  9. ЗМІСТ ЛЕКЦІЙ
  10. Как конспектировать лекции

 

для підготовки магістрів та спеціалістів

з спеціальності

8.05100102 – Інформаційні вимірювальні системи

8.05100201 - Метрологічне забезпечення випробувань та якості продукції

7.05100201 - Метрологічне забезпечення випробувань та якості продукції

 

 

Одеса


Укладачі: Зіангірова Т.С.

Габер А. А.

 

 

Розглянуто та схвалено на засіданні кафедри якості та безпеки життя людини

 

Протокол №___від_________20__р.

 

Завідувач кафедри ___________ Л.В. Коломієць


 

ВСТУП

 

«Споживач - це голос, який майже не чутний» - ще на початку 60 - х років минулого сторіччя сказав президент США Джон Кеннеді, вказавши тим самим на недостатній рівень уваги з боку держави до проблем пересічних громадян. З того часу захист прав споживачів став одним із основних пріоритетів державної та національної політики США. Її результат - наявне підтвердження аксіоми: прагнення держави почути голос споживача - запорука її майбутнього процвітання, а глуха байдужість до споживчих проблем громадян - абсолютно тупиковий шлях. А що ж в Україні? Багато політиків, чиновників та бізнесменів вже настільки відірвалися від реального життя, що їм навіть умоглядно важко уявити буденні турботи українського громадянина - споживача, який з незавидною постійністю відчуває не лише опозиційність, але й вороже ставлення влади та бізнесу до самого себе. Зрозуміло одне - хто б не переміг у цій виснажуючій країну боротьбі - його перемога стане «піровою» тільки в тому випадку, якщо переможець не виконає головної умови.

А полягає вона в тому, що турбота про людей та надійне забезпечення захисту їх прав, у тому числі й споживчих, повинні стати щоденною реальністю та «головним болем» держави.

Як свідчить міжнародний досвід, в країнах з перехідною економікою, якою є і Україна, позиції пересічного споживача є дуже слабкими, що покладає на всі гілки влади додаткову відповідальність за формування національної споживчої політики й забезпечення захисту прав споживачів як невід'ємної складової прав людини. Саме цей напрям був і залишається пріоритетним у діяльності всіх економічно розвинених країн. Ще в 1973 році у «Хартії захисту споживачів», прийнятій Парламентскою Асамблеєю Ради Європи, була приділена особлива увага тому, що держава повинна забезпечити споживачам всебічний правовий та судовий захист у разі порушення їх прав. При чому з метою покращення діалогу та взаєморозуміння між владою, бізнесом та споживачами повинні залучатися і громадські організації, які займаються питаннями захисту прав споживачів.

Вирішення проблем споживчої сфери - основний стратегічний напрямок для України, адже він дає унікальну можливість для побудови соціально-орієнтованої економіки, зміцнення суспільного добробуту, забезпечує конкурентоспроможність вітчизняного виробника. Особливої уваги ці питання набувають сьогодні в контексті реалізації політичної реформи, коли саме на Уряд покладено відповідальність за соціально-економічний розвиток держави. Але, на жаль, зворотний зв'язок між державою й споживачем поки відсутній, що порушує баланс у трикутнику «влада - бізнес - споживач», створюючи тим самим постійну загрозу соціальної нестабільності. Налагодити цей зв'язок можливо лише за умови активної участі громадкості у формуванні державної споживчої політики, розробці правових, економічних і організаційних заходів.

Державний захист прав споживачів полягає у тому, що влада забезпечує громадянам захист їх інтересів як споживачів, надає можливість вільного вибору продукції, прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує одержання продукції (послуг) в обсягах, що забезпечують рівень споживання, необхідний для підтримання здоров’я і життєдіяльності.

Для вирішення таких завдань сфери технічного регулювання, метрологія, стандартизація та оцінка відповідності мають першочергове значення.

 




Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 82 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав