Читайте также:
|
|
Як і будь-який процес, що претендує на досягнення необхідної ефективності, процес пошуку і підбору персоналу повинен мати досить чітку системність (або технологічність). Системність процесу передбачає, насамперед, визначення (вибір) значимого критерію ефективності.
Як критерій ефективності кожного зі способів (або сукупності способів) пошуку і підбору персоналу варто використовувати критерій результативності R пошуку‚ як функції часу Т пошуку, вартості S пошуку і професійних якостей Q підібраного спеціаліста.
R = f (T; S; Q)
При цьому під результативністю розуміється ступінь успішності пошуку і підбору необхідного (відповідно до висунутих вимог) спеціаліста за час пошуку, що не перевищує необхідного, і при витратах, не більших за заздалегідь установлені. Значення результативності змінюється в межах від 0 до 1. Під результативним способом варто розуміти спосіб (або сукупність способів), застосування якого (-их) буде забезпечувати значення R > 0,8-0,9, тобто з 10 підібраних спеціалістів 8-ома - 9-тьма спеціалістами роботодавець буде вдоволений після закінчення 6-9 місяців роботи даного спеціаліста в компанії. При цьому період 6-9 місяців обраний не випадково. Як правило, саме після закінчення даного періоду часу (а не після 3-х місяців випробного терміну) новий працівник повністю адаптується до середовища компанії і виходить на оптимальний для себе режим роботи, а роботодавець остаточно формує свою думку про професійну придатність і перспективність нового співробітника.
Після вибору критерію ефективності розглянемо способи пошуку і підбору. В даний час найпоширенішими способами пошуку і підбору спеціалістів є наступні способи:
· пошук через засоби масової інформації (1);
· пошук через друзів і знайомих (2);
· пошук серед випускників відповідних Вузів (3);
· пошук усередині власної компанії (4);
· пошук через державні центри зайнятості (5);
· пошук через кадрові агентства, що надають послуги для роботодавців безкоштовно (6);
· а також прямий пошук (рекрутинг) (7), в тому числі прямий пошук силами рекрутингових компаній.
При цьому під параметром Q розуміється ступінь відповідності професійних якостей спеціаліста, що підбирається, і потрібних професійних якостей, необхідних для ефективного виконання обов'язків на даній посаді. Значення Q змінюється в межах від 0% до 100%. Якщо спеціаліст має професійні якості‚ що повністю відповідають необхідним для даної посади, то значення Q дорівнює 100%.
Зазначені способи можуть застосовуватися як окремо, так і в поєднанні з іншими способами пошуку. Кожний із зазначених способів доцільний і ефективний залежно від:
· часу Т пошуку;
· вартості S пошуку;
· рівня вимог Q до потенційних кандидатів.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 96 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |