Читайте также:
|
|
У ПАТ «Чернігівобленерго» встановлено п'ятиденний робочий тиждень. Вихідні дні: субота, неділя.
Розпорядок роботи такий:
- початок роботи: 8.00;
- перерва для відпочинку та харчування: з 12.00 до 12.45;
- закінчення роботи: 17.00.
Крім перерви для відпочинку та харчування, працівникам наказом по підприємству можуть установлюватись інші перерви, в тому числі, передбачені законодавством.
Працівники мають право на короткі перерви санітарно-гігієнічного призначення.
Для працівників, у яких тривалість робочого тижня становить 36 годин, щоденна тривалість робочого дня скорочується на 48 хвилин (при п'ятиденному робочому тижні) та на 40 хвилин -при шестиденному робочому тижні.
Для працівників, у яких тривалість робочого тижня становить 24 години, тривалість роботи скорочується що дня на 3 години 12 хвилин при п'ятиденному робочому тижні.
Для працівників, які працюють за графіком: режисери дирекції програм, цех телебачення, група техконтролю, цех радіо, цех енергетики, охоронці, цех ІТ та П3, вводиться підсумковий (щоквартальний та річний) облік робочого часу, а початок і кінець зміни визначається згідно графіку.
У відповідних графіках тривалість щоденної роботи, в тому числі час початку і закінчення щоденної роботи і перерви для відпочинку та харчування визначається графіком змінності, затвердженим адміністрацією, в тому числі керівниками структурних підрозділів за погодженням з профспілковим комітетом, з дотриманням встановленої сумарної тривалості робочого часу в обліковий період (щоквартальний та річний).
За домовленістю між працівниками та роботодавцем, враховуючи дотримання інтересів виробництва, працівнику може бути встановлений індивідуальний графік роботи, але за умови, що початок і кінець робочого дня буде відрізнятись від загального встановленого на підприємстві не більше, ніж на годину. При цьому час перерви для відпочинку та харчування не змінюється.
За домовленістю з роботодавцем працівнику може бути встановлений неповний робочий день з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (ст.56 КЗпП). Скорочений робочий час встановлюється для осіб, які мають право на це згідно трудового законодавства (ст.51 КЗпП). На підприємстві на прохання інших працівників може бути встановлено скорочений час у порядку, передбаченому законодавством.
Перерву для відпочинку та харчування працівник використовує на власний розсуд.
Облік часу виходу на роботу та закінчення роботи ведеться в журналах у кожному структурному підрозділі.
Роботу у вихідні дні працівнику компенсують у порядку, передбаченому законодавством (ст.ст.72, 107КЗпП).
Залучати працівників до наднормових робіт, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні дозволено в порядку, встановленому законодавством (ст.ст.62,71,73 КЗпП).
Працівникам з ненормованим робочим днем надається додаткова щорічна відпустка за особливий характер праці тривалістю до 6 календарних днів, у відповідності з визначеним у колективному договорі переліком професій та посад, на яких може застосовуватись ненормований робочий день.
Графік відпусток складається на кожний календарний рік до 15 грудня року, який передує тому, на який складають графік. Його затверджує генеральний директор підприємства, за узгодженням з представницьким органом і під розпис цей графік доводиться до відома усіх працівників. При складанні графіків враховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку (ст.79 КЗпП). Щорічні відпустки можуть бути перенесені на інший час у випадках, передбачених законодавством, та за погодженням сторін.
Про дату початку відпустки працівник оповіщається письмово не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком строку.
Працівники підприємства мають право на інші види відпусток, передбачені законодавством.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 159 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|