Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Сутність, зміст, складові системи управління та пункти управління

Читайте также:
  1. B. Симпато-адреналової системи
  2. GPS-системи
  3. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  4. Адаптація нервово-м’язової системи до аеробних навантажень
  5. Адміністративні методи -це сукупність прийомів, впливів, за­снованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Актуальність соціальної роботи у світлі реформування пенітенціарної системи України.
  7. Аналіз показників ефективності управління виробничими запасами на підприємстві
  8. Антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю.
  9. Б) коли складові частки чітко визначені і відомо, хто із співавторів створив ту чи іншу частину — роздільне співавторство.
  10. Б) чітка ієрархічна декомпозиція проекту на складові частини, які

1. Суть, мета та задачі управління.

2. Що включає система управління? Складові системи управління, види пунктів управління.

3. Штаб, його призначення та задачі.

4. Послідовність доведення задач до підлеглих, час на прийняття рішення на бій командиром відділення, взводу, роти, батальйону.

5. Вимоги до управління і їх зміст.

6. В чому полягає постійна бойова готовність та елементи бойової готовності

7. Ступені бойової готовності. Хто має право проводити підйом та мета підйому підрозділу за відповідними сигналами.

8. Зміст з’ясування завдання та оцінки обстановки.

9. Порядок проведення розрахунку часу при підготовці до бойових дій.

10. Зміст рішення і бойового наказу командира взводу на бій.

11. Які питання вирішує командир при проведенні рекогносцировки і організації взаємодії.

РОЗДІЛ 5. УПРАВЛІННЯ ПІДРОЗДІЛАМИ В БОЮ. БОЙОВА ГОТОВНІСТЬ ПІДРОЗДІЛІВ І ЧАСТИН

Управління підрозділами в бою

Сутність, зміст, складові системи управління та пункти управління

 

Тверде та безперервне управління підрозділами дозволяє найбільш ефективно та повно використовувати їх бойові можливості. Це досягається: постійним знанням обстановки, своєчасним одноособовим прийняттям командиром рішення та наполегливим проведенням його в життя; особистою відповідальністю командира за свої рішення, правильне використання підпорядкованих підрозділів і виконання поставлених завдань; чіткою організацією й забезпеченням живучості пунктів управління, наявністю стійкого зв’язку з підрозділами.

Суть управління полягає в цілеспрямованій діяльності командирів, штабів щодо підтримання бойової готовності підрозділів, підготовки їх до бою та керівництва ними під час виконання поставлених завдань.

Мета управління: забезпечити підтримання (підвищення) бойової готовності підрозділів і забезпечення (відновлення) їх боєздатності.

Задачі управління забезпечити:

- ефективне використання бойових можливостей підрозділів для швидкого досягнення мети бою з найменшими втратами в особовому складі, бойовій техніці і мінімальними затратами матеріальних засобів

- бистроту, скритність і раптовість нанесення ударів по противнику як вогневими засобами так і військами, а також уміле використання цих ударів в установлені строки, пори року, часу доби.

Управління військами включає:

- організацію та здійснення заходів щодо підвищення (підтримання) бойової готовності підрозділів і забезпечення їх боєздатності;

- безперервне добування, збір, узагальнення, аналіз та оцінку даних обстановки прийняття рішення постановку завдань підлеглим;

- організацію та виконання заходів щодо всебічного забезпечення (бойового, технічного, тилового) підрозділів;

- контроль та надання допомоги підлеглим щодо підготовки до бою;

- організацію виконання завдань під час бою.

Для вирішення задач управління створюється комплексна система управління, складові системи управління показано на рис. 5.1.1, яка включає: органи управління (до органів управління входять командир, штаб, начальники родів військ і служб); пункти управління (система пунктів управління показана на рис. 5.1.2), до них відносяться: командно-спостережні пункти – в ланці взвод, рота, батальйон; командні пункти управління (КПУ), запасні командні пункти (ЗКП), тилові пункти управління (ТПУ) – в ланці бригада і вище; вузли зв’язку, до них відносяться: стаціонарні, рухомі, мережі зв’язку; автоматизована система управління.

Командний пункт – це організований для роботи колектив посадових осіб, що зосереджені в одному місці і приймають участь в управлінні підрозділами (частинами) та забезпечений технічними засобами управління.

Автоматизована система управління (АСУ) включає командну систему доведення команд, сигналів, розпоряджень до підлеглих та підтвердження про їх отримання і виконання, систему передачі кольорової графічної інформації (для збору, обробки і відображення даних обстановки та доведення задач до підлеглих), інформаційно-розрахункову систему (для збору розрахункової інформації і вирішення інформаційних задач).

Систему збору і обробки даних обстановки – про противника, свої війська, сусідів, радіаційної, хімічної, бактеріологічної обстановки, місцевості і метеоумовах, стану району бойових дій, настрою населення в районі бойових дій. Включає автоматизовані системи, технічні засоби і відповідні колективи збору, обробки і аналізу даних обстановки.

Рис 5.1.1. Складові системи управління підрозділами

Система пунктів управління

Рис 5.1.2. Система пунктів управління

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 278 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав