Читайте также: |
|
1. Чоловіка 38 років протягом 10-ти років непокоїть поступово зростаючий біль у нижній частині хребта з порушенням рухів у ньому. Лікувався з приводу остеохондрозу, потім ревматоїдного артриту з короткочасним ефектом. Спостерігався у офтальмотолога з приводу іридоцикліту. В аналізі крові: ШОЕ - 27 мм/год. Рентгенологічно: двобічне періартикулярне склерозування і звуження суглобової щілини у крижово-здухвинних зчленуваннях. Яка найбільш ймовірна патологія у данному випадку?
A. Реактивний артрит
B. Ревматоїдний артрит
C. Деформівний остеоартроз
D. Анкілозивний спондилоартрит
E. Остеохондроз
2. Хворий 23 років поступив у терапевтичне відділення зі скаргами на помірні, постійного характеру болі і відчуття скутості в грудному і поперековому відділі хребта. Болі підсилюються після довготривалого перебування в одному і тому ж положенні, останнім часом стали турбувати і в нічний час. Періодично підвищується температура до 37,2 – 37,50С. Перші ознаки захворювання розвинулись після перебування на морі 5 років тому. Об’єктивно: при нахилі вперед хворий не дотягнувся до підлоги кінчиками пальців, позитивний симптом Отта, Форестьє, Шобера. В аналізі крові: лейкоцити – 14×109/л, ШОЕ – 36 мм/год, СРБ - 24 мг/л, фібриноген - 5 г/л. На рентгенограммі клубово-здухвинних з’єднань – поверхні нерівномірно звужені, нечіткі, з ділянками остеосклерозу. У даного хворого:
A. Ревматоїдний артрит
B. Анкілозивний спондилоартрит
C. Реактивний артрит
D. Остеоартроз
E. Подагра
3. Хворий 43 років звернувся до лікаря зі скаргами на раптово виниклий після підняття ваги різкий, сковуючий біль у поперековому відділі хребта. При огляді різке обмеження рухів поперекової ділянки, помірне напруження м’язів попереку, різке посилення болю під час кашлю, сплощення поперекового лордозу, змін у рефлекторній сфері не спостерігається. Який метод дослідження варто застосувати в першу чергу?
A. Рентгенографія попереково-крижового відділу хребта
B. Загальний аналіз сечі
C. Ультразвукове дослідження внутрішніх органів
D. Електроміографія
E. Ірігоскопія
4. Хворий 40 років скаржиться на підвищення температури тіла до 37,8ºС, болі в спині і скутість, особливо в другій половині ночі. Хворіє 2 роки. Об’єктивно: обмеження об’єму рухів в хребті, болісність крижово-здухвинних з’єднань, ШОЕ - 45 мм/год. Рентгенологічно виявлено звуження щілин крижово-здухвинних з’єднань. Яка патологія очей часто відмічається при цьому захворюванні?
A. Катаракта
B. Відшарування сітківки
C. Іридоцикліт
D. Атрофія зорового нерву
E. Блефарит
5. Хворий 25 років скаржиться на помірні болі, скутість в грудному і попереково-крижовому відділі хребта, підвищення температури до 37,4ºС. Хворіє протягом 5 років, захворів після переохолодження. Об’єктивно: сутулість, болісність паравертебральних точок в попереково – крижовому відділі хребта. Рентгенограма: суглобові поверхні крижово-здухвинних з’єднань нерівні, нечіткі, з ділянками остеосклерозу, щілини нерівномірно звужені. Який з перерахованих препаратів Ви призначите хворому:
A. Аспірин
B. Хондроітину сульфат
C. Целебрекс
D. Сульфасалазин
E. Кризанол
6. У хворого 30 років скарги на болі і скутість в грудному і поперековому відділах хребта після тривалого перебування в положенні сидячи, нічні болі. Об’єктивно: невелика сутулість, хода скута, іридоцикліт, позитивний симптом Отта і Шобера. Рентгенографія кісток тазу: крижово-здухвинні з’єднання нерівні, нечіткі, ділянки остеосклерозу, їх щілини нерівномірно звужені. Ваш попередній діагноз?
A. Хвороба Рейтера, сакроілеїт
B. Остеоартроз з ураженням хребта
C. Анкілозивний спондилоартрит
D. Псоріатичний артрит, сакроілеїт
E. Туберкульозне ураження хребта
7. Пацієнт 22 років звернувся до лікаря зі скаргами на ранкову скутість і біль у спині, які посилюються вночі, а також біль у сідницях і стегнах. Зазначена симптоматика триває вже півроку. При лабораторному обстеженні виявлено помірну гіпохромну анемію (гемоглобін - 105 г/л), підвищення ШОЕ до 38 мм/год. та СРБ до 196 мг/л. Про яке захворювання слід подумати?
A. Подагра
B. Остеоартроз з ураженням хребта
C. Реактивний артрит, спондиліт
D. Псоріатичний артрит, сакроілеїт
E. Хвороба Бєхтєрєва
8. У пацієнта 36 років, який звернувся до невропатолога зі скаргами на болі в сідницях і стегнах, які поширюються на всю праву нижню кінцівку, при об’єктивному обстеженні виявлено зменшення поперекового лордозу та грудного кіфозу, зниження дихальної екскурсії грудної клітки, позитивні симптоми Отта і Шобера. Який метод обстеження дозволить встановити діагноз?
A. Рентгенографія крижово-здухвинних з’єднань та поперекового відділу хребта
B. Електроміографія
C. Загальноклінічні лабораторні тести
D. УЗД органів черевної порожнини
E. Аналіз сечі на урати
9. Хворий 57 років, який протягом 8 років страждає на болі і знерухомленість в хребті і ніколи не обстежувався, звернувся до лікаря зі скаргами на повне обмеження рухів в шийному і грудному відділах хребта, болі в кульшових суглобах. При огляді – «поза прохача», ознаки двобічного кокситу. На рентгенограмі – «бамбукова палиця». Яке захворювання має місце у хворого?
A. Туберкульозне ураження хребта
B. Остеоартроз з ураженням хребта
C. Хвороба Бєхтєрєва
D. Псоріатичний сакроілеїт
E. Хвороба Рейтера із залученням хребта
10. Хворий 26 років, якому півроку тому було встановлено діагноз «хвороба Бєхтєрєва», відмічає появу сечі червоного кольору, набряки на обличчі зранку, підвищення температури тіла до 37,9 ºС. Яка форма захворювання має місце у пацієнта?
A. Центральна
B. Вісцеральна
C. Ризомелічна
D. Периферична
E. Скандинавська
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 290 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |