Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Життєвий цикл інноваційного проекту

Читайте также:
  1. Аналіз критичних точок бізнес-проекту
  2. Аналіз творчого процесу проектування перспективного образу
  3. Асиметрії інноваційного розвитку
  4. Б) чітка ієрархічна декомпозиція проекту на складові частини, які
  5. В.О.Кравець, Ю.М.Колибін. Проектування та використання програм діагностики мереж.-Навч.пос. /Харків, НТУ “ХПІ”, 2004, -388с.
  6. Визначення ідеї та цілей туристичного проекту
  7. Виконайте оцінку проекту в прямій багаторазовій засічці, якщо відомі S1, S2, S3, γ1, γ2, mβ?
  8. Вплив методів перепроектування робіт на базові параметри роботи
  9. Дотримання вимог пожежної безпеки під час проектування, будівництва та реконструкції об’єктів виробничого та іншого призначення
  10. Етапи проектування АСЗПЗ.

Життєвий цикл проекту є базовим елементом концеп­ції управління проектом. Він відображає розвиток проекту і охоплює роботи, які виконують на різних стадіях підго­товки, реалізації та експлуатації проекту.

Життєвий цикл проекту – сукупність етапів розвитку від виникнення ідеї до повного завершення проекту (отримання останньої вигоди)

Чіткого та однозначного поділу життєвого циклу про­екту на стадії чи фази немає. Найпоширенішими класифі­каціями стадій життєвого циклу проекту є класифікації, запропоновані Програмою промислового розвитку ООН і Світовим банком.

Програма промислового розвитку ООН (UNIDO). Згід­но з нею життєвий цикл проекту поділяється на передінвестиційну, інвестиційну та експлуатаційну фази.

Передінвестпиційна фаза охоплює такі стадії: визна­чення інвестиційних можливостей, аналіз альтернатив­них варіантів і попереднє техніко-економічне обґрунту­вання проекту, на основі якого приймається рішення про інвестування.

Інвестиційна фаза має такі стадії: встановлення пра­вової, фінансової та організаційної бази для здійснення проекту; придбання і передавання технологій; детальне проектне опрацювання і укладання контрактів; придбан­ня землі, будівельні роботи і встановлення обладнання; передвиробничий маркетинг; набір і навчання персоналу; здача в експлуатацію та запуск.

Фаза експлуатації розглядається у довгостроковому і в короткостроковому планах. У короткостроковому плані вивчається можливість виникнення проблем, пов'язаних із застосуванням обраної технології, функціонуванням облад­нання або з кваліфікацією персоналу, у довгостроковому – оцінюється обрана стратегія та сукупні витрати на вироб­ництво і маркетинг, а також надходження від продажу.

Більш універсальнішим є підхід згідно якого життєвий цикл проекту поділяють на дві фази – фазу планування проекту та фазу реалізації проекту (рис.).

 

 
 

 

 


Рис. Етапи життєвого циклу інноваційного проекту

Структура інноваційного проекту:

- зміст проблеми і обґрунтування необхідності її розв’язання в межах проекту;

- основні цілі і завдання, терміни і етапи реалізації проекту;

- система заходів програми проекту;

- ресурсне забезпечення проекту за обсягами і джерелами;

- оцінка ефективності, соціально-економічних і екологічних наслідків від реалізації проекту;

- механізм реалізації проекту;

- організація управління проектом і контролювання перебігу його реалізації.

Отже, прогнозне оцінювання тривалості життєвого циклу проекту дає змогу обґрунтувати його комерційну вигідність для організації і побачити місце окремих проек­тів у загальній стратегії розвитку.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 177 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав