Читайте также:
|
|
Нормалізація підвищеної рефлекторної збудливості рухового апарату.
Покращення рухливості в суглобах і координацію рухів і рівноваги.
Стабілізація правильного положення тіла, закріплення навичок самостійного стояння і ходьби.
Розширення загальної рухової активності дитини, тренування вікових рухових навиків.
Навчання разом з батьками самообслуговування, засвоєння основних видів побутової діяльності.
Розвиток функцій рук і предметно – маніпулятивної діяльності.
Гальмування і подолання неправильних поз і положень.
Лікування положенням використовують для збереження протягом тривалого часу фіксованої пози в процесі виправлення неправильних положень. Використовують декілька варіантів. Наприклад:
· Поза сидячи, лежачи з фіксацією всіх частин тіла за допомогою костюма з різними засобами фіксації або ------------- костюм.
· Укладка на спині або животі з фіксацією кінцівок в середньому положенні.
· Пози з максимальним зближенням точок дотику при наявності підвищеного тонусу м’язів. Наприклад при активній недостатності розгиначів ліктьового суглобу і при гіпертонусу згиначів передпліччя, попередньо максимально згинають і утримують деякий час в цьому положенні.
Другим особливим, особливо реабілітації є масаж, який направлений на розслаблення м’язів. Використовують прийоми прогладжування, розтирання, вібрацію.
Лікувальна гімнастика направлена на нормалізацію довільних рухів в суглобах верхніх і нижніх кінцівок. Це розгинання, згинання, приведення і відведення, внутрішня, зовнішня ротація в плечовому, ліктьовому, променевозапястковому суглобах верхньої кінцівки, а також в усіх суглобах нижньої кінцівки. Для цього використовують пасивні рухи в суглобах, які проводить сам реабілітолога в поєднанні з прийомами розслаблення.
Другим важливим завданням ЛФК є стабілізація положення тулуба. Це завдання повинно забезпечувати виховання у дітей правильної постави із стійким і правильним положенням голови і тулуба при рухах верхніми і нижніми кінцівками у вихідних положеннях лежачи, сидячи, стоячи на колінах. Використовують вправи для тренування статичної напруженості м’язів тулуба, шиї, плечового пояса. Для цього використовують вправи для верхніх і нижніх кінцівок, для черевного пресу і спини з вихідних положень лежачи на спині і животі в чергуванні з дихальними вправами. Вправи такі ж самі як і при порушеннях постави і сколіозах. Також навчають дитину самостійно сидіти, стояти на колінах, а потім навчають стояти, а з часом навчають ходьби. Для правильного утримування тіла в тому чи іншому положенні потрібно систематично тренувати у дітей ті чи інші вправи доти поки успіх не буде закріплено, а потім переходити до нових положень тіла.
Крім лікувальної фізкультури використовують також гідрокінезотерапію, іпотерапію, купання в басейні. Лікування потребує тривалого часу.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 129 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |