Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Зоровий дискомфорт у користувачів ПК

Читайте также:
  1. Підручники повинні забезпечувати своїх користувачів сучасними стратегіями досягнення цілей освіти.
  2. Права і обов'язки природокористувачів
  3. Права і обов’язки природокористувачів
  4. Рекомендації для користувачів ISO 9001:2000 для розуміння цілей і завдань загальних вимог до документації стандарту
  5. РОЗДІЛ. ОХОРОНА ПРАЦІ КОРИСТУВАЧІВ КОМП’ЮТЕРІВ

При роботі з ПК основне навантаження припадає на всі елементи зорового аналізатора. Ще в перші роки експлуатації комп’ютера з ВДТ з’явились масові скарги на порушення зору.

Сучасні медичні обстеження кількох десятків тисяч професійних користувачів комп’ютерів проведені у Німеччині та Італії показали, що частота порушень зору в них на 15-20 відсотків більша ніж серед інших працівників. Тоді виник термін “астенопія”, який визначається як “будь-які суб’єктивні зорові симптоми чи емоційний дискомфорт, що є результатом зорової діяльності”. Симптоми астенопії були класифікована як “очні” (біль, печія та різь в очах, почервоніння повік та очних яблук, ломоти у надбрівній частині та ін.) та “зорові” (пелена перед очима, подвоєння предметів, мерехтіння, швидка втома під час зорової роботи та ін.).

Більшість досліджень показує, що у операторів ПК “очні” симптоми зустрічали частіше, ніж “зорові”, при чому частота проявів вища у жінок, ніж у чоловіків. Відмічено також, що порушення функцій зору корелюють з віком операторів. Астенопія більш виражена у операторів старшого та середнього віку.

В окремих публікаціях вказується на те, що користувачі комп’ютерів, які носять окуляри більш схильні до розладів функції зору. Це пояснюється тим, що для нормальної роботи користувача за дисплеєм комп’ютера, як правило, необхідні інші окуляри ніж ті, які вони використовують для читання. Останні мають фокусну відстань 30 см., а при роботі за дисплеєм комп’ютера фокусна відстань окулярів повинна бути більшою (для 15, 17 та 19 дюймових екранів - відповідно 70, 80 та 90 см.)

Робота за комп’ютером характеризується також тим, що постійний напружений погляд на екран дисплея зменшує частоту моргання. При цьому погіршується зволоження поверхні очного яблука сльозовою рідиною, яка захищає рогівку ока від висихання, пилу та інших забруднень. Це може призвести до появлення так званого синдрому Сіккаї, рогівка висихай і мутніє аж до появи сліпоти.

Тому, у практиці астенопії, в першу чергу, необхідно звернути увагу на забезпечення раціонального освітлення на робочому місті, використання сучасних дисплеїв з покращеними характеристиками, дотримання режимів праці та відпочинку, а також профілактичну гімнастику.

Для поліпшення якості зображення, захисту від надлишкових потоків видимого світла і для профілактики „комп’ютерного зорового синдрому” рекомендується застосовувати спектральні комп’ютерні окуляри.

Інтенсивно працюючим доцільно використовувати такі новітні засоби профілактики зору ЛПО – тренер та офтальмологічні тренажери (досить одного на колектив); індивідуальні маски інгалятори (профілактика бронхітів, астми, ларингіту та ін.).

Дірчастими (квазіоптичними) окулярами треба користуватися дуже обережно. Їх добирають суворо індивідуально.


Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 17 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2021 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав