Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Оцінка роботи бухгалтерської служби на підприємстві

Читайте также:
  1. Аварійно - рятувальні служби України.
  2. Аварійно-рятувальні служби
  3. Адаптація інституту державної служби до законодавства ЄС
  4. Актуальність соціальної роботи у світлі реформування пенітенціарної системи України.
  5. Алгоритм виконання курсової роботи
  6. Алгоритмічні роботи з величинами
  7. Аналіз параметрів мікроклімату робочої зони та оцінка щодо відповідності їх нормативним значенням
  8. Аналіз показників ефективності управління виробничими запасами на підприємстві
  9. Аналіз та оцінка інвестиційних ризиків
  10. Аналітична оцінка рівня економічної безпеки підприємства.
Критическая точка °С
Ac1  
Ac3  
Ar3  
Ar1  
Mn  

Оцінка роботи бухгалтерської служби на підприємстві

Бухгалтерія ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» забезпечує на підприємстві дотримання встановлених принципів та методологічних засад ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності; облік фактичної собівартості робіт (послуг) та надання облікової інформації структурним підрозділом про склад витрат; складання щомісячного бухгалтерського обліку, квартальних та річних бухгалтерських звітів; контроль за правильністю відображення в інвентаризаційній відомості інвентаризаційних різниць (нестачі, надлишки), втрати та псування цінностей з обчисленням розміру збитків; регулювання розходження фактичної наявності матеріальних цінностей з даними бухгалтерського обліку, що були виявлені під час інвентаризації та ін.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність” від 16.07.1999 року № 996-XIV ведення бухгалтерського обліку на підприємстві «Івано – Франківськтеплокомуненерго» здійснюється бухгалтерською службою, очолюваною головним бухгалтером.

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку і забезпечення фіксування здійснення фактів всіх господарських операцій у первинних документах, зберігання оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого терміну, але не менш трьох років, несе уповноважена посадова особа, що здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

Головний бухгалтер на підприємстві зобов’язаний:

1) керуватися дійсною обліковою політикою;

2) забезпечувати дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних принципів бухгалтерського обліку, упорядкування і представлення у встановлені терміни фінансової звітності;

3) організувати контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій;

4) брати участь в оформлені матеріалів, пов’язаних із нестачею і відшкодуванням витрат від недостачі, крадіжки і псування активів підприємства;

5) забезпечувати перевірку стану бухгалтерського обліку у відособлених підрозділах підприємства.

Ведення бухгалтерського обліку та упорядкування бухгалтерської звітності повинно відповідати таким якісним характеристикам:

а). доречність;

б). достовірність.

Ведення бухгалтерського обліку й упорядкування фінансових звітів здійснювати з дотриманням таких принципів:

· автономність підприємства без відображення у фінансовій звітності особистого майна і зобов’язань власників;

· безперервності діяльності підприємства;

· періодичності – можливості розподілу часу діяльності на певні періоди з метою складання фінансової звітності;

· звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік;

· проміжна звітність складається щокварталу зростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу і звіту про фінансові результати;

· баланс складається на кінець останнього дня кварталу (року);

· історичної (фактичної) собівартості – пріоритет активів виходячи з витрат і завищення оцінки активів і прибутків підприємства;

· перевалювання змісту над формою;

· єдиного грошового вимірника, з застосуванням відповідно до статті 5 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” грошової одиниці України.

1.3 Характеристика облікової політики, що застосовується суб’єктом

З метою створення єдиних правил та методів бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» розробило та затвердило наказ від 29.12.2005р. № 328 «Про організацію бухгалтерського обліку та облікову політику» із змінами внесеними згідно наказу від 29.12.2007р № 381.

Обліковою політикою встановлено єдині принципи, методи і процедури, які повинні використовуватись підприємством при відображенні поточних операцій в обліку, складанні і поданні фінансової звітності.

Зазначений наказ відповідає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. № 996- ХІV (із змінами і доповненнями), Національним положенням (стандартам) бухгалтерського обліку (далі П (С) БО), затверджених наказами Міністерства фінансів України, та інших нормативно правових актів, що регулюють ведення бухгалтерського обліку в Україні.

При вивченні статутних документів встановлено, що підприємство є державним міським підприємством та володіє своїм майном на праві господарського відання і являється власністю Івано-Франківської міської Ради.

Проведений ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» аналіз стану організації ведення бухгалтерського обліку, його документального забезпечення та складання фінансової звітності показав, що облік господарських операцій здійснюється у відповідності до плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та виконується згідно вимог Інструкцій про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку, що затверджені наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999р. № 291. Нові рахунки (субрахунки другого, третього порядку) до робочого плану рахунків підприємства вводяться по мірі виникнення такої потреби.

Бухгалтерський облік та складання фінансових звітів здійснюється до вимог статті 4 Закону безперервно з дотриманням таких принципів:

- автономності, безперервності діяльності; періодичності Звітний період – календарний рік, проміжний звітний період – місяць, квартал. Звітність складається наростаючим підсумком з початку звітного року);

- нарахування та відповідності доходів і витрат;

- повного висвітлення, послідовності змісту над формою;

- єдиного грошового вимірника.

Підприємством застосовуються оцінки і методи ведення обліку та подання облікової інформації в фінансових звітах, які передбачені П (С) БО та найбільше адаптовані до діяльності підприємства.

Згідно П (С) БО 1 ведення бухгалтерського обліку та складання фінансових звітів (крім звіту про рух грошових коштів) проводиться за принципом нарахування та відповідності доходів і витрат, тобто для визначення фінансового результату звітного періоду зіставляються доходи звітного періоду з витратами, які були здійснені для отримання цих доходів.

При цьому доходи і витрати відображаються в обліку і звітності у момент їх виникнення, незалежно від часу надходження або сплати грошових коштів.

Основними засобами згідно з п.4 П (С) БО 7 визнаються матеріальні активи підприємства, які утримуються з метою використання у процесі виробництва або надання послуг теплопостачання, очікуваний термін корисного використання, яких більше одного року.

Надходження основних засобів на підприємство здійснюється шляхом:

- безоплатного отримання;

- внесків до статутного капіталу;

- придбання за грошові кошти.

Нарахування амортизації основних засобів у бухгалтерському обліку здійснюється методом, передбаченим податковим законодавством. Суму нарахованої амортизації відображається збільшенням суми витрат підприємства і зносу основних засобів.

Амортизація для віднесення на собівартість виробництва по основних засобах, отриманих по рішенню органів самоврядування нараховується, якщо вони одержані до статутного фонду підприємства.

Не нараховується амортизація у податковому обліку на основні засоби:

- невиробничого призначення;

- безоплатно отримані;

- основні засоби, які не експлуатуються.

Ремонти основних засобів, що здійснюються для підтримання об'єктів в робочому стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання відображаються як витрати періоду і обліковуються на рахунок витрат діяльності в повному обсязі. В податковому обліку включаються до валових витрат в межах Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Придбані (отримані) запаси на баланс підприємства зараховуються згідно п. 8-15 П (С) БО 9 за первісною вартістю, виготовлені власними силами запаси відображаються в балансі згідно п. 11-16 П (С) БО 16 по виробничій собівартості.

Не включаються до первісної вартості запасів, а належать до витрат того періоду, в якому вони були здійснені (встановлені):

- понаднормативні втрати і нестачі запасів;

- проценти за користування позиками;

- витрати на збут.

Малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП) є одним із видів запасів.

До їх складу належать предмети, що використовуються не більше одного року або нормального операційного циклу (п. 6 П (С) БО 9).

У бухгалтерському обліку основним критерієм для віднесення предметів до складу МШП служить термін їх використання.

Оцінка МШП, які і всіх запасів при їх отриманні, здійснюється за первісною вартістю, яка складається з фактичних витрат (п. 8,9 П (С) БО 9).

Підприємство створює резерв сумнівних боргів, що утворилися за вартість наданих послуг і виконаних робіт за умови, що з цієї вартості визначено та відображено в бухгалтерському обліку фінансовий результат. Резерв щодо зазначеної заборгованості створюється в тому разі, якщо вона не забезпечена гарантіями (векселями, заставами, договорами страхування), не сплачується боржником більше 30, 60, 90 днів від дати, визначеної умовами договору і про стягнення її підприємство звернулось із заявою до суду. Відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов'язання визначаються відповідно до П (С) БО 17 «Податок на прибуток».

Доходи і витрати включаються до звіту про фінансові результати на підставі принципів нарахування та відповідності і відображаються в бухгалтерському обліку та фінансових звітах тих періодів, до яких вони відносяться.

Дохід підприємства складається із доходів від основної та іншої операційної діяльності.

Доходи від основної операційної діяльності включають; доходи від надання послуг теплопостачання, який проводиться окремо по населенню, бюджетних установах та підприємствах.

Класифікація витрат на виробництво робіт (послуг) проводиться відповідно П (С) БО 16 «Витрати» та нормативно-правових актів, що регламентують особливості формування витрат на підприємствах комунального господарства без застосування рахунків 8 класу.

Після затвердження Міністерством фінансів України наступних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку або внесення змін та доповнень до діючих нормативних документів здійснюється доповнення до облікової політики додатками до цього наказу.

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 113 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав