Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Український гідрометеорологічний інститут (УкрГМІ) є головною науково-дослідною організацією в Україні в області гідрометеорології та базового моніторингу природного середовища

Читайте также:
  1. VI. ІНСТИТУТИ БОГОПОСВЯЧЕНОГО ЖИТТЯ
  2. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  3. Адаптація інституту державної служби до законодавства ЄС
  4. адміністративних судів в Україні
  5. Аналіз внутрішнього середовища
  6. Аналіз мікросередовища, макросередовища, маркетингового середовища
  7. Аналіз факторів внутрішнього середовища
  8. Биологически активные вещества природного происхождения, используемые в составах косметических изделий.
  9. Бюджет ЄС, його призначення і особливості. Організація бюджетного процесу. Бюджетна стратегія. Що необхідно вирішити Україні в цій царині для майбутнього вступу до ЄС?
  10. В Україні немає свого фільмофонду і державного кіномузею, низький рівень кіноосвіти. Зовсім зникла кінопреса (журнали “Новини кіноекрана”, “Вавилон”).

Основними завданнями УкрНДГМІ є розвиток гідрометеорологічної науки шляхом виконання фундаментальних та прикладних досліджень в галузі гідрометеорології та базового моніторингу природного середовища, здійснення наукового та науково-методичного забезпечення діяльності гідрометеорологічної та інших оперативних служб ДСНС України, координація наукових досліджень по гідрометеорології в Україні.

 

Відповідно до статті 133 Кодексу, Аварійно-рятувальне обслуговування суб’єктів господарювання і територій, на яких існує небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, є постійним та обов’язковим та здійснюється на договірній основі аварійно-рятувальними службами, які пройшли атестацію в установленому порядку.

Аварійно-рятувальне обслуговування передбачає надання послуг з проведення відповідних робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій (профілактики), локалізації і ліквідації наслідків аварій, інших послуг відповідно до укладеної угоди. (Слайд 6)

Суб’єкти господарювання, галузі та окремі території, які підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню, а також порядок такого обслуговування визначаються Кабінетом Міністрів України.

Державні, регіональні та комунальні аварійно-рятувальні служби можуть надавати платні послуги, що не суперечать та не перешкоджають їх основній діяльності. (Стаття 134)

Перелік платних послуг визначається Кабінетом Міністрів України, а використання коштів, одержаних від наданих платних послуг, здійснюється відповідно до законодавства.

Глава 31 Кодексу регламентує здійснення міжнародного співробітництва у сфері цивільного захисту за наступними напрямами: (Слайд 7)

- Надання допомоги іноземним державам у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- Отримання Україною міжнародної допомоги для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- Представництво в міжнародних організаціях з питань цивільного захисту

Згідно зі статтею 135 Кодексу надання іноземним державам допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється на підставі запиту про допомогу у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від уповноваженого на це органу іноземної держави, яка потерпає від надзвичайної ситуації.

Рішення про надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій іноземним державам, від яких надійшов запит про таку допомогу, зокрема про направлення аварійно-рятувальних підрозділів за межі території України, приймає Кабінет Міністрів України.

У разі надходження від адміністративно-територіальної одиниці суміжної іноземної держави запиту про допомогу у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації право прийняття рішення про направлення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та спеціальної техніки для надання допомоги надається керівнику центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Отримання Україною міжнародної допомоги для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Стаття 136

1. Отримання Україною міжнародної допомоги для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації здійснюється на підставі запиту про отримання такої допомоги або запропонованої допомоги з боку іноземних держав та міжнародних організацій.

2. Рішення про направлення запиту на отримання міжнародної допомоги для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації до міжнародних організацій або окремих іноземних держав приймає Кабінет Міністрів України.

3. У разі виникнення надзвичайної ситуації на території прикордонної області України, до ліквідації наслідків якої доцільне залучення аварійно-рятувальних сил суміжної адміністративно-територіальної одиниці іноземної держави, право на направлення запиту до уповноваженого органу адміністративно-територіальної одиниці суміжної іноземної держави на отримання допомоги для ліквідації наслідків такої надзвичайної ситуації надається керівнику центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

ДСНС України, як правонаступник МНС України, здійснює міжнародну діяльність у рамках 33 міжнародних нормативно-правових актів, у тому числі двосторонніх та багатосторонніх Угод, Меморандумів та Домовленостей. У червні 2013р. підписана Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Чорногорія про співробітництво у галузі попередження та подолання наслідків природних та техногенних катастроф, готується до підписання аналогічна Угода з Республікою Хорватія. (Слайд 8)

ДСНС України та її територіальні органи здійснюють активне співробітництво з відповідними установами та територіальними органами іноземних країн, з якими Україна має спільний кордон. У квітні 2013 р. в м. Києві під час візиту до ДСНС України Генерального директора Національного генерального директорату з управління у надзвичайних ситуаціях МВС Угорщини Д. Баконді підписаний План спільних заходів і з реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про співробітництво та надання взаємної допомоги в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків на 2013-2016 рр. У липні 2013р. під час візиту Голови ДСНС України Болотських М.В. до м.Гомель підписаний План спільних заходів на 2013-2016рр. з МНС Республіки Бєларусь, а 25 вересня 2013р. у Києві був підписаний перспективний План спільних заходів з МНС Киргизької Республіки на 2014-2016рр. Наразі ведеться підготовка таких Планів з відповідними структурами Російської Федерації та Республіки Польща на 2014-2016рр. (Слайд 9)

Україна брала активну участь в операціях з надання допомоги наступним іноземним країнам:

- ліквідація наслідків землетрусів в Туреччині в 1999 та 2011рр., Індії в 2001р., Ірані в 2003р., Пакистані в 2005р., Киргизії в 2008р.;

- ліквідація наслідків в Угорщині в 1999 и 2010рр., Польщі в 2010р., в Молдові в 2010р. (Слайд 10)




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 181 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав