Читайте также:
|
|
Але разом з тим те, що можна назвати трюками, фокусами або витівками, часто використовується пиэрменами при реалізації програм, особливо коли мова йде про збір засобів, залученні уваги до організації, її товарам або послугам. Якщо такі події відповідають інтересам громадськості, вони можуть усталити репутацію організації.
До широко використовуваного в практиці паблик рилейшнз акціям або спеціальним подіям (заходам) можна віднести:
· торговельні шоу, експозиції, виставки, ярмарку, фестивалі;
· зустрічі, семінари, «круглі столи», конференції, з'їзди, тематичні вечори
· симпозіуми, конгреси, народні віче;
· річниці, ювілеї, знаменні дати;
· спеціальні нагороди, вітання, проводи на пенсію;
· дні відкритих дверей, екскурсії по підприємству;
· мітинги, публічні дебати;
· змагання, конкурси;
· події й заходи, організовані спонсорами для громадськості;
· спонсорські премії, іменні стипендії, пожертвування; створення благодійних і просвітительських фондів, прийоми, презентації,
· концерти й театральні турне;
· демонстрації готової продукції, пересувні експозиції; візити заслужених і видатних людей, церемонії зустрічей і проводів;
· вибори офіційних посадових осіб; звіти про дозвіл проблем, повідомлення статистичних даних;
· оголошення результатів опитувань суспільної думки, соціологічних досліджень;
· церемонії відкриття фестивалів, спартакиад і інших масштабних заходів;
· оголошення нових призначень на відповідальні пости; проголошення нового політичного курсу, програм, змін у політичному курсі, програмах діяльності; повідомлення, прес-конференції із приводу важливих подій у житті й діяльності організації, окремої особи; Пр-Персоналії (олімпійські чемпіони, «мисс зачарування» і ін.) тощо.
У цілому ж спеціальні події дуже корисні з погляду забезпечення «заслуженої» преси. Якщо зміст організованих подій, масштаби, склад їхніх учасників і запрошених гостей такі, що самі по собі заслуговують бути новиною, те, безсумнівно, засоби масової інформації не можуть обійти їх мовчанням.
Вони одержують висвітлення у вигляді репортажів з місця подій, фотоматеріалів, витримок із прес-релізів, де неодмінно будуть згадані ініціатори спеціальної події, тобто організація одержить заслужене позитивне висвітлення, що дуже важливо для реалізації Пр-Програми.
Комунікаційна складова реалізації програми
Організовані заходи й спеціальні події виступають головним засобом реалізації програми, будучи в той же час лише підводною частиною Пр-Айсберга. Комунікація — це переважно видима частина, що служить каталізатором інтерпретації й підтримки запрограмованих дій.
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 116 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |