Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Організація аналітичного обліку необоротних та оборотних активів

Читайте также:
  1. VIII. Правила обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного
  2. Автоматизована (комп’ютерна) форма ведення бухгалтерського обліку
  3. АНАЛІЗ ЗАРУБІЖНОГО ДОСВІДУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ТА ЙОГО НОРМАТИВНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
  4. Аналіз інформаційно – аналітичного забезпечення загального відділу у Надвірнянській райдержадміністрації
  5. Аналіз основних коефіцієнтів ділової активності ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» БАНК» в частині активів
  6. Банк Англії, його утворення, організація і управління, роль і функції
  7. Бюджет ЄС, його призначення і особливості. Організація бюджетного процесу. Бюджетна стратегія. Що необхідно вирішити Україні в цій царині для майбутнього вступу до ЄС?
  8. В.Г. Афанасьєв називає наступні основні управлінські функції: вироблення і ухвалення управлінського рішення; організація; регулювання і корегування; облік і контроль.
  9. Вибір форми ведення бухгалтерського обліку
  10. Вивчення показників роботи і організації бухгалтерського обліку підприємства

Організація аналітичного обліку необоротних активів

Одне із завдань бухгалтерського обліку, яке полягає у забезпеченні збереження майна власника, реалізується передусім через ефективну побудову аналітичного обліку із закріпленням окремих складових майна підприємства за матеріально відповідальними особами. Крім того, деталізована інформація для здійснення управління активами підприємства можлива лише за наявності аналітичного обліку складових майна.

Аналітичний облік ОЗ забезпечується у розрізі окремих об’єктів за допомогою інвентарних карток, які застосовуються для всіх ОЗ, а також для групового обліку однотипних об’єктів, які надійшли в експлуатацію в одному календарному місяці і які мають одне й те ж виробничо-господарське призначення, технічні характеристики й вартість.

Для організації БО та забезпечення контролю за збереженням ОЗ кожному об’єкту незалежно від того, чи знаходиться він в експлуатації, в запасі або на консервації, при прийнятті їх до БО повинен присвоюватися відповідний інвентарний номер, який позначається на ньому шляхом прикріплення металевого жетону, нанесення фарбою, насічки або таврування.

Інвентарний номер об’єкта ОЗ зберігається за ним весь період його знаходження на даному підприємстві та вказується в усіх первинних документах і облікових регістрах. Оптимальною величиною інвентарного номеру може бути 10 знаків (розрядів).

У випадку, якщо інвентарний об’єкт має декілька частин, які мають різний термін корисного використання і обліковуються як самостійні інвентарні об’єкти, кожній частині привласнюється окремий інвентарний номер. Якщо для об’єкта, складеного з декількох частин, встановлено загальний термін корисного використання, даний об’єкт обліковується за одним інвентарним номером.

Інвентарні номери списаних об’єктів ОЗ не присвоюються новим об’єктам протягом 5 років після списання.

Об’єкти, прийняті в операційну оренду як необоротні активи, обліковуються в орендаря за інвентарними номерами орендодавця відповідно до інвентарної картки, яка повинна додаватися орендодавцем до акту приймання-передачі об’єктів, які орендуються.

Аналітичний облік нематеріальних активів організовується за їх видами та інвентарними об’єктами, на кожен з яких відкривається картка обліку нематеріальних активів (НА-2). Підприємство може самостійно розробляти додаткові субрахунки та аналітичні рахунки, виходячи зі специфіки діяльності, конкретних потреб, завдань управління та контролю.

Аналітичний облік фінансових інвестицій ведеться за їх видами та об’єктами інвестування.

Аналітичний облік цінних паперів

Вид цінного паперу Розрізи аналітичного обліку
  Акції вітчизняних акціонерних товариств За акціонерними товариствами та видами акцій із зазначенням номінальної і фактичної вартості
  Акції іноземних акціонерних товариств За акціонерними товариствами та видами акцій в гривнях та іноземній валюті, в якій вони випущені
  Ощадні сертифікати У розрізі установ банку і строків відшкодування грошових коштів
  Облігації За строками, видами та емітентами із забезпеченням можливості одержання даних про фінансові інвестиції в Україні і за кордоном, а також у національній та іноземній валюті

Організація аналітичного обліку має важливе значення також для здійснення контролю за об’єктами, які відображаються на позабалансових рахунках.

Організація аналітичного обліку на позабалансових рахунках

Назва рахунку Аналітичний облік
01 “Орендовані необоротні активи” За видами активів, а також у розрізі окремих орендодавців
021 “Устаткування, прийняте для монтажу” За замовниками, окремими об’єктами й агрегатами та місцями їх розташування, місцями знаходження та власниками
09 “Амортизаційні відрахування” За напрямами використання амортизаційних відрахувань: будівництво об’єктів, придбання (виготовлення) ОЗ та ін.

Організація аналітичного обліку оборотних активів

Потреба в організації аналітичного обліку виробничих запасів обумовлена, по-перше, наявністю великої кількості складі для їх зберігання; по-друге, значною їх номенклатурою.

Найбільш типовими розрізами аналітичного обліку можуть бути: склади, комори, матеріально відповідальні особи, групи запасів, види діяльності тощо.

Аналітичний облік виробничих запасів ведеться за допомогою карток складського обліку, які розміщуються в картотеці за групами виробничих запасів. Кожна з груп виробничих запасів може поділятися за видами, сортами, марками, типами, розмірами, яким присвоюється коротке числове позначення (номенклатурний номер). Номенклатурний номер записується до спеціального реєстру – номенклатури-цінника, де також вказується одиниця виміру та облікова ціна запасу.

Аналітичний облік МШП організується за наступними розрізами6

- за місцями зберігання і матеріально відповідальними особами;

- за окремими предметами, які належать до складу кожної групи МШП (за номенклатурними номерами).

Аналітичний облік напівфабрикатів ведеться за їх видами.

В оптовій торгівлі аналітичний облік товарів здійснюється лише у вартісному вираженні в розрізі матеріально відповідальних осіб і великих груп товарів. Аналітичний облік товарів у роздрібній торгівлі ведеться за місцями їх продажу: відділами, секціями, кіосками тощо.

Аналітичний облік витрат виробництва ведеться за видами виробництв, статтями витрат і видами або групами продукції, що виробляється. На великих підприємствах аналітичний облік витрат може вестися за підрозділами підприємства та центрами витрат. Окрім основного виробництва, необхідно організовувати аналітичний облік витрат допоміжних виробництв: інструментального, ремонтного, енергосилового, транспортного. Для здійснення контролю за обсягом послуг допоміжних виробництв у цехах основного виробництва встановлюються лічильники, вимірювальні пристрої, деталізуються нормативи та норми для забезпечення контролю за споживанням послуг допоміжних виробництв.

Аналітичний облік готової продукції повинен забезпечувати управління інформацією про стан запасів готової продукції на складі, наявність і рух готової продукції за місцями зберігання та матеріально відповідальними особами. Готова продукція обліковується за місцями її зберігання й окремими видами у встановлених одиницях виміру: натуральних, умовно-натуральних, вартісних. На складі в облікових регістрах (картках, відомостях, сальдових відомостях, оборотних відомостях або книзі складського обліку) готова продукція обліковується у кількісному виразі.




Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 104 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав