Читайте также:
|
|
Числа при одиницях величин та одиницях обліку, їхні назви й позначення. Числа при одиницях величин та одиницях обліку слід подавати цифрами. Коли однозначні числа не при одиницях фізичних величин стоять у непрямих відмінках або коли з кількісного числівника починається речення, рекомендується буквенна форма чисел, насамперед: «Подати на розгляд до п’яти документів обсягом 18 с. кожен», «Використовується 10 документів». Числа до десяти рекомендується в текстах писати словами, а після десяти – цифрами: шість комп’ютерів. 98 працівників.
У разі зазначення інтервалу числових значень фізичної величини й при перелікові числових значень, виражених однією й тією самою одиницею фізичної величини, позначення одиниці наводять лише після останньої цифри, наприклад: від 1000 до 1800 др. зн.; 10…100 ос.; 3,0, 2,0 і 1,5 мм.
Ступінь точності цифрових значень величин, що наводяться в тексті, має забезпечувати найбільшу їх інформативність; при цьому треба, щоб у ряду однотипних даних ступінь точності (кількість цифр після коми) був однаковим, наприклад: «…аркуш розміром 21,0х29,7 см».
Позначення одиниць слід указувати після числових величин і розміщувати в рядок із ними (не переносити на наступний рядок). Між останньою цифровою числа й позначення одиниці слід залишати нерозривний пробіл (2014 р.)
Багатозначні числа розбиваються на класи по три цифри справа наліво і віокремлюються одна від одної проміжком в один знак. Чотиризначні числа не поділяються на класи. Наприклад: 20 543; 2014.
Не розбивають на групи цифри в числах, що позначають номер (після знака номера, наприклад: № 48571), у марках машин, механізмів, у позначеннях нормативних документів (ISO 15022-2:1999).
Цифри, як арабські, так і римські, відокремлюються від слів проміжком. Винятком є букви, що входять до складу словесно-цифрових позначень, які пишуться разом або через дефіс. Наприклад: корпус 9б, до справи 12-Б.
Порядкові числівники, що позначаються римськими цифрами, пишуться через дефіс. Наприклад: 1-ий примірник; 2-а сторінка, 3-тє видання.
Якщо записаний цілий ряд порядкових числівників, то відмінкове закінчення ставлять тільки після останньої цифри. Наприклад: 1, 2 і 3-й томи.
Порядкові числівники, що позначаються римськими цифрами, пишуться без відмінкових закінчень. Наприклад: ІІ рівень; І відділ.
Складні прикметники, першою частиною яких є числівник, що позначаються цифрою, пишуть без відмінкових закінчень через дефіс. Наприклад: 2-ступеневий;
5-рівнева.
Десяткові дроби, як і цілі числа, поділяють нерозривними пробілами на групи по три знаки в кожній, але після коми в зворотному напрямі порівняно з цілими, наприклад: 27, 928 144; 6, 845 23; 12, 942 3.
Прості дроби пишуться через скісну риску в одну лінію. Проміжок між чисельником і знаменником не залишають. Наприклад: 4/5; 2/9; 1/2. У змішаних дробах ціле число відділяють від дробової частини інтервалом в один знак. Наприклад: 2 3/4.
Римські цифри від слів відокремлюють проміжком. Наприклад: ХХ століття.
Знаки «номер» (№); «параграф» (§); «градус» (°) відокремлюють від цифри інтервалом: № 15; § 12; 90 °.
5. Документація з кадрово-контрактних питань:
- автобіографія;
- резюме;
- заява;
- характеристика;
- рекомендаційний лист;
- трудовий договір;
- контракт;
- трудова угода.
Автобіографія - це документ з незначним рівнем стандартизації, у якому особа повідомляє основні факти своєї біографії, є обов'язковою складовою особової справи працівника.
Реквізити:
1. Назва виду документа (Автобіографія пишеться посередині рядка, трохи нижче за верхній берег).
2. Текст, у якому зазначають:
· прізвище, Ім'я, по батькові (Я, Мерзлий Дмитро Миколайович, народився...);
· дата і місце народження (11 листопада 1994року в м. Києві);
· відомості про освіту (повне найменування усіх навчальних закладів, у яких довелося навчатися, назви отриманих спеціальностей, як зазначено в дипломі);
· відомості про трудову діяльність (стисло, у хронологічній послідовності назви місць роботи і посади);
· відомості про громадську роботу;
· стислі відомості про склад сім'ї (прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, посада, місце роботи (навчання); неодружені вказують відомості про батьків, сестер, братів, які не мають своєї сім'ї; одружені повідомляють про членів власної родини - чоловік / дружина, діти).
3. Дата (оформлюють ліворуч, без абзацного відступу під текстом: 17 серпня 2010року або 07.09.2010).
4. Підпис (без розшифрування - праворуч під текстом).
Залежно від особливостей фаху, умов написання автобіографії зауважують й інші відомості, зокрема, науковці зазвичай вказують час здобуття вченого звання, наукового ступеня, кількість наукових праць, розробок тощо.
Під час викладу інформації у хронологічній послідовності бажано надавати перевагу числівниково-іменниковим конструкціям без прийменника: 2010 року, а не у 2010 році.
Кожне нове повідомлення варто писати з абзацу, дотримуючись таких вимог: вичерпність відомостей, лаконізм викладу.
Автобіографія – це один з небагатьох документів, текст якої викладають від першої особи, проте у тексті на особу автора вказують особові закінчення дієслів-присудків: вступив, закінчила, здобула, звільнився, а займенник я не вживають.
Автобіографія має дві форми:
- автобіографія-розповідь - з елементами опису й характеристикою згадуваних у ній людей.
- автобіографія-документ-з точним поданням фактів.
Резюме – це документ, у якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність та професійні досягнення особистості, яка його складає.
Розташування реквізитів у резюме:
1) назва документа;
2) прізвище, ім’я та по батькові особи, яка складає резюме;
3) мета складання резюме;
4) досвід роботи;
5) освіта;
6) знання мов;
7) контактний телефон.
Може бути й інший варіант розміщення реквізитів: спочатку називається посада, яку ви обіймаєте зараз, потім у зворотному хронологічному порядку перераховуються посади, які ви обіймали до цього, а в кінці зазначається освіта.
У цілому варто дотримуватись міри, подаючи додаткову інформацію в резюме. Аби досягти успіху, під час складання резюме рекомендують дотримуватися таких правил:
· Формулюйте свою мету зрозуміло, чітко, дохідливо.
· Намагайтеся не вживати такі слова, як я, ми, замість них вживайте на початку речення активні дієслова: організував, створив, керував, вивчав, допоміг.
· Якщо ви обіймали не надто високу посаду, то під час складання резюме краще зосередитися на досвіді роботи й набутих навичках.
· Не вказуйте причини, через які пішли з попередньої роботи.
· Не вказуйте розмір заробітної плати.
· Оформіть резюме друкованим способом із застосуванням шрифтових виділень на якісному аркуші паперу формату A4.
Резюме можна надсилати до установи, що оголосила наявність вакантної посади (паперовий чи електронний варіант), або розмішувати в Інтернеті на спеціальних мережевих сайтах. Рукописний варіант неприпустимий.
Психологи радять! Під час оформлювання резюме використовувати наступні шрифти: Times, Times New Roman, Palatino - для традиційних посад; Helvetica, Verdana, Arial, Modern - щоб справити ефект новизни й сучасності; бажана посада - секретар-референт - Times New Roman, відповідальний, креативний - Verdana. Проте не бажано застосовувати більше двох шрифтів!
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 214 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |