Читайте также:
|
|
Порядок направлення засуджених до ВТУ встановлювався МВС СРСР.
ВТК УРСР передбачив також випадки тимчасового залишення засуджених в слідчому ізоляторі або тюрмі, якщо це необхідно для виробництва слідчих дій у справі про злочин, вчинений іншою особою, або участі засудженого в судовому розгляді по такій справі.
Крім того, в Кодексі встановлювалися підстави і умови залишення засуджених в слідчому ізоляторі або тюрмі для робіт по їх господарському обслуговуванню. Таке залишення було можливим у виняткових випадках, відносно осіб, вперше засуджених до позбавлення волі за злочини, що не є тяжкими, якщо відбування покарання ним призначено в колонії загального режиму. Залишення засуджених для виконання цих робіт проводилося наказом начальника слідчого ізолятора або тюрми за наявності письмової згоди засудженої.
Пізніше категорія засуджених, які могли залишатися в СІЗО або тюрмі для їх господарського обслуговування, була розширена за рахунок осіб, вперше засуджених на термін понад три роки за тяжкі злочини. Це пояснювалося тим, що з введенням умовного засудження з обов'язковим залученням до праці і виправно-трудових колоній — поселень для осіб, вперше засуджених за менш небезпечні навмисні злочини, різко скоротилося число вперше засуджених за нетяжкі злочини, направлених в колонії загального режиму на термін не більше трьох років.
Виправно-трудові колонії (ВТК) підрозділялися по видах режиму. В числі колоній, що охороняються, виділялися колонії загального, посиленого, строгого і особливого режиму.
Досить примітні зміни відбулися з системою виправно-трудових колоній — поселень. В період ухвалення Основ виправно-трудового законодавства і ВТК УРСР вони призначалися для утримання осіб, що «твердо встали на шлях виправлення».
У середині 70-х років Міністерству внутрішніх справ СРСР в порядку експерименту було дозволено організувати колонії-поселення для вперше засуджених до позбавлення волі, що вчинили злочини з необережності, яким суд призначив відбування покарання в колоніях загального режиму. Діяльність експериментальних колоній показала досяжність цілей покарання відносно даної категорії засуджених в умовах напіввільного режиму. Тому Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 лютого 1977 р. був введений новий вид колоній-поселень — для осіб, що вчинили злочини з необережності, засуджених до позбавлення волі на термін не більше п’яти роки. Надалі у виправно-трудові колонії-поселення стали спрямовуватись всі особи, вперше засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 102 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |