Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Проведення операцій на реєстраційних та спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників та одержувачів бюджетних коштів

Читайте также:
  1. Pucунок 1.1 - Kлacuфiкaцiя грошових коштів
  2. V Методика проведення уроку
  3. Автоматизація внутрішньо банківських розрахункових, кредитних і депозитних операцій.
  4. Аналіз активно-пасивних операцій ломбардів.
  5. АНАЛІЗ ВАЛЮТНОГО РИНКУ ТА ОПЕРАЦІЙ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ
  6. Аналіз динаміки та структури операційних витрат страхових компаній
  7. Аналіз як спеціальний прийом аудиту при дослідженні документів і операцій
  8. Апарати для проведення гідромеханічних та механічних процесів.
  9. Апарати для проведення теплових процесів.
  10. Бюджетів і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

На реєстраційні рахунки розпорядників бюджетних кош­тів, що відкривають­ся в органах державного казначейства, зараховуються асигнування від розпоряд­ників коштів вищого рівня на забезпечення виконання бюджетними установами покладених на них функцій та інших заходів, передбачених кошторисами.

Кожний конкретний розпорядник коштів у системі казначейства мо­же мати декілька реєстраційних рахунків. Ще залежить від деталізації напрямів викорис­тан­ня бюджетних коштів відповідно до бю­джетної класифікації.

Кошти з реєстраційних рахунків розпорядників та одержувачів коштів спису­ються лише за розпорядженням їх власників. Оплата витрат розпорядників бюд­жет­них коштів з реєстраційних рахунків здійснюється шляхом проведення платежів з цих рахунків при наявності в обліку органів казначейства зареєстро­ваних зобов’язань та в межах залишків коштів на їх рахунках. Момент здійснення платежу має бути максимально наближеним до часу отримання розпорядником коштів певних робіт, товарів, послуг.

Оплата видатків розпорядників коштів прово­диться органами казначейства як шляхом безготівкового здійснення платежів безпо­се­редньо на користь суб’єктів господарської діяльнос­ті, які виконали роботи чи надали послуги, так і шляхом надан­ня дозволу на отримання готівки в установах банків на потреби, передбачені кошторисами чи нормативно-право­вими актами.

Для забезпечення планомірної та безперебійної організації грошового обігу у державі більшість розрахунків у бюджетній сфері здійснюється у безготівковій формі. Бюджетна установа самостійно обирає форму безготівкових розрахунків і погоджує її у відповідній угоді (договорі, контракті), укладеній з постачальником.

Різні форми безготівкових розрахунків передбачають використання різних видів розрахункових документів. Відповідно до Закону України “Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” № 2346-ІІІ від 05.04.2001 р. розпорядники бюджет­них коштів при здійсненні розрахункових операцій можуть застосовува­ти такі види розрахункових документів: платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, платіжні вимоги, розрахункові чеки.

Найпоширенішими у казначейській практиці є розрахунки за допомогою пла­тіжних доручень та меморіальних ордерів, які є підставою для оплати видатків розпорядників бюджетних коштів. За фактами виконаних робіт, отриманих товарів чи наданих послуг розпорядник бюджетних коштів готує та подає до відповідного органу казначейства платіжне доручення на перерахування коштів з його реєстра­ційного рахунку на рахунок постачальника товарів (робіт, послуг).

До належно оформлених платіжних доручень розпорядники та одержувачі коштів додають підтверджуючі документи (рахунки-фактури, товарно-транспортні накладні, трудові угоди, акти виконаних робіт тощо), що підтверджують факт виконання робіт, отримання товарів чи послуг. На підставі підтверджуючих документів органи казначейства контролюють цільо­­ве спрямування бюджетних коштів на стадії проведення платежу.

За допомогою програмного забезпечення проведені операції відображаються на реєстраційних рахунках розпо­ряд­ників та одержувачів бюджетних коштів. На реєстраційних рахунках розпорядника коштів відобра­жаються всі суми отри­маних асигнувань, здійснених видатків на підставі платіжних доручень, грошових чеків, а також кошти, які повертаються на рахунки як відновлення касових видат­ків. За результатами кожного окремого дня на реєстраційних рахунках підсумо­ву­ються загальні обороти по дебету та кредиту та виводить­ся залишок коштів.

При відкритті реєстраційних рахунків у внутрішній платіжній системі казна­чейства за допомогою програмного забезпечення АС “Казна” відкриваються особові картки розпорядників та одержувачів коштів загального фонду бюджетів. В осо­бових картках відображається інформація про суми затверджених розписів і кошторисів, прийнятих зобов’язань, виділених асигнувань, проведених касових видатків та залишки коштів у розрізі кодів бюджетної класифікації видатків.

Інформація про проведені на реєстраційних рахунках операції формується в двох примірниках. Перші примірники реєстраційних рахунків і платіжних дору­­чень та заявки на отримання готівки залишаються в папці документів дня органу казначейства, звідки передаються до поточного архіву в кінці кожного місяця. Другий примірник, який є випискою з реєстраційного рахунку, разом з підтверд­жен­ням інформації про проведені операції, а також другі примірники платіжних документів передаються розпоряднику коштів.

На наступний після проведення видаткових операцій день в органах казна­чейст­ва перевіряється повнота та правильність прове­дених виплат. Разом з тим формується відомість обігу коштів на реєстрацій­них рахунках.

Помилки в записах на реєстраційних рахунках виправля­ються шляхом прове­дення на них зворотних записів і коригуючих проведень у зв’яз­ку з чим випису­ються виправні меморіальні ордери.

Після закінчення місяця на підставі даних по особових картках розпорядників та одержувачів коштів в органах державного казначейства формується звіт про використання бюджетних коштів по розпорядниках коштів, який звіряється з відповідними звітами розпорядників коштів.

 

На спеціальні реєстраційні рахунки розпорядників бюджетних коштів, відкриті в органах державного казначейства, зараховуються надходження, як виділені асигнування по інших коштах спеціального фонду, а також доходи по власних надходженнях бюджетних установ.

До інших коштів спеціального фонду відносяться кошти, які мають цільове призначення і відне­сені до доходів та видатків спеціального фонду відповідно до Закону про Державний бюджет України на поточний рік та рішень про місцеві бюджети.

Всі операції з іншими коштами спеціального фонду в особових картках роз­поряд­ників та одержувачів коштів відображаються аналогічними бухгалтерськими про­веденнями як і операції з коштами загального фонду державного та місцевих бюд­жетів. Тобто, в особових картках установ і організацій по інших коштах спеціаль­­ного фонду відображаються розписи асигнувань, кошториси бюджетних уста­­нов, ведеться облік зобов’язань, виділення асигнування проводиться розпоряд­ником кош­тів вищого рівня, здійснюється оплата витрат. Різниця полягає тільки в тому, що операції відображаються на інших балансових рахунках відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів.

Власні надходження бюджетних установ – це кошти, отримані від комер­ційної діяльності. Вони є додатковим джерелом фінансування бюджетних установ. При їх наявності у бюджетної установи з’являється можливість зміцнити свою матеріально-технічну базу, удосконалити систему оплати праці працівників, роз­ширити сферу свої діяльності.

За умови недостатності асигнувань, які виділяються бюджетним установам з відповідних бюджетів, поєднання бюджетного фінансування з комерційною діяль­ністю установ сприяє більш раціональному використанню ними коштів як загаль­ного, так і спеціального фондів бюджетів.

Тому бюджетні установи формують кошти спеціального фонду за рахунок власних надходжень. Право формувати спеціальні кошти надається бюджетним установам у тому разі, якщо видатки, пов’язані зі здійсненням зазначеної діяль­ності, не повністю покриваються одержуваними з бюджету асигнуваннями.

Для посилення контролю за витрачанням коштів спеціального фонду установ і організацій, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, наказом Головного управління Державного казначейства України від 25.03.1999 р. №27 затверджено “Порядок казначейського обслуговування позабюджетних коштів державного бюджету”. Згідно з Порядком кошти державних позабюджетних фондів переведено на казначейське обслуговування. Акумуляція коштів спеціаль­­ного фонду на рахунках, відкритих в органах державного казначейства, дозволила значно прискорити проходження коштів спеціального фонду, підвищити ефектив­ність контролю за їх рухом.

Враховуючи вище зазначене та відповідно до листа Держав­ного казначейства України від 03.01.2002 р. №07-06/18-59 бюджетній установі можуть бути відкриті спеціальні реєстра­ційні рахунки за трьома групами коштів спеціального фонду:

Плата за послуги, що надаються бюджетними установами.

Інші джерела власних надходжень бюджетних установ.

Інші кошти спеціального фонду.

Органи державного казначейства відкривають бюджетним установам спе­ціаль­ні реєстраційні рахунки з урахуван­ням груп спеціальних коштів в розрізі кодів програмної класифі­­кації видатків державного бюджету та тимчасової функ­ціональної класифікації місцевих бюджетів. Залишки невитрачених у поперед­­ньому бюд­жет­ному періоді коштів, які були одержані на виконання відповідних завдань, переносяться на відкри­ті у наступному бюджетному році відповідні спеціальні реєстраційні ра­хунки.

Планування доходів і видатків спеціального фонду здійснюється в коштори­сі бюджетної установи. Надходження та використання коштів спеціального фонду відображаються в обліку та звітності органів казначейства. Облік коштів спеціаль­­ного фонду ведеться за єдиним Планом рахунків бухгалтерського обліку вико­нан­ня державного та місцевих бюджетів та в розрізі кодів бюджетної класифікації.

Кошти спеціального фонду, які надійшли як власні надходження установ та субвенції, передані з місцевих бюджетів розпорядникам коштів державного бюд­жету на соціально-економічний та культурний розвиток, зараховуються як доходи на спеціальні реєстраційні рахунки без конкретного віднесення до кодів економіч­ної класифікації видатків. Однак, здійснення видатків проводиться відповідно до кошторису бюджетної установи за конкретними кодами економічної класифі­ка­­ції видатків з урахуванням довідок про внесення змін до кошторису за спе­ціальним фондом.

Зарахування надходжень на спеціальні реєстраційні рахунки здійснюється безготівковим перерахуванням коштів або шляхом внесення платежів готівкою в касу установи.

Усі суми коштів, що надходять готівкою в каси установ, спочатку обов’язково повинні бути зараховані на спеціальні реєстраційні рахунки установ, відкриті в органах казначейства. Після цього вони можуть витрачатися за призначенням згідно з кошторисом установи.

Порядок проведення операцій на спеціальних реєстрацій­них рахунках анало­гічний до порядку, що застосовується до реєстраційних рахунків. Для проведення операцій по здійсненню видатків за рахунок коштів спеціального фонду до органу казначейства подаються платіжні та підтверджуючі документи, які дозволяють здійснювати контроль за цільовим спрямуванням коштів.

Відповідно до чинних нормативно-правових актів зі спеціальних реєстрацій­них рахунків, на яких обліковуються власні надходження установ, розпорядники бюджетних коштів можуть здійснювати перерахування коштів вищим та підвідом­чим установам та організаціям у разі, якщо забезпечені ресурсами основна діяль­ність установи та заходи, що передбачалося здійснити на початок року.

Для таких проведень не вимагається подання підтвердних докумен­­тів. Вони здійснюються тільки на підставі платіжних доручень та відображаються в обліку як зменшення надходжень.

 


[1] Файл – сукупність записів визначеної структури і змісту, що зберігається на носії електронної інформації (магнітний диск, жорсткий диск ПЕОМ тощо) та може передаватися каналами зв’язку.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 204 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав