Читайте также:
|
|
Порядок і терміни складання планів вантажних перевезень на транспорті встановлені «Основними положеннями про річне і квартальне планування перевезень вантажів». На кожному виді транспорту розроблені і діють «Правила планування перевезень вантажів», у яких деталізуються окремі питання, зумовлені специфікою роботи транспорту.
На залізничному транспорті складаються річні й оперативні плани перевезень у контейнерах і пакетах.
Підприємства й організації — відправники вантажу в III — на початку IV кварталу поточного року подають відділенням залізниць заявки, у яких вказують обсяг і укрупнену номенклатуру вантажів, які підлягають перевезенню рухомим складом залізничного транспорту протягом року і з розбивкою по кварталах. При необхідності відправники вантажу у встановлений термін представляють у трьох примірниках управлінням залізниць на затвердження обсягу перевезень розгорнуті місячні плани по широкій номенклатурі вантажів із зазначенням станцій відправлення і призначення, а по вантажах, які треба перевозити в межах залізниці відправлення, — з розподілом за станціями призначення. Ці плани складаються в тоннах і вагонах на основі статистичних навантажень. У місячних планах перевезень передбачаються відправлення вантажів маршрутами, які організовують як відправники, так і залізниця.
Крім того, клієнти мають право звертатися до послуг залізниць поза планом протягом усього року за умови наявності в них ненавантаженого рухомого складу.
На морському транспорті окремо планують перевезення в каботажі і закордонному плаванні. Каботажні перевезення на суднах, що належать пароплавствам, планують за попередніми заявками відправників, де вказують порти відправлення і призначення, обсяги і найменування вантажів, тип судна. Плани перевезення вантажів у закордонному плаванні складає Міністерство по зовнішніх економічних зв'язках і торгівлі і доводить до відома «Укрмор-річфлоту» і пароплавств.
На річковому транспорті річні і квартальні плани перевезень складаються за заявками підприємств і організацій-вантажовідправників. Із загального обсягу перевезень виділяють дані по нафті і нафтопродуктах, які транспортують наливом, лісу в плотах і суховантажах (кам'яне вугілля, руда, метали тощо). Окремо планують перевезення на самохідних і несамохідних суднах, у тому числі по буксируванню плотів. У планах перевезень пароплавств вказують не тільки загальний обсяг відправлення, а й розміри надходження вантажів з інших пароплавств. Вказуються також порти (пристані) відправлення і призначення, рід вантажу, швидкість перевезень.
Місячні і декадні плани перевезень по внутрішньому водяному сполученню розробляються на місцях за заявками, які подають відправники річковим пароплавствам. У заявках указують обсяг і номенклатуру вантажів, тип і тоннаж суден, напрямок перевезень та ін.
На автомобільному транспорті річне планування починається з розробки планів АТП. Усередині поточного року відправники вантажу представляють туди заявки на перевезення вантажів. Вони містять відомості про вантажі, які необхідно перевозити в централізованому порядку, децентралізовано, а також у спеціальному рухомому складі. Вказуються також дані про вантажі, що підлягають перевезенням по міжміському і міжнародному сполученнях.
На повітряному транспорті перевезення вантажів планують за оперативно укладеними угодами.
На трубопровідному транспорті плани перевезень складаються окремо по кожному магістральному нафто- і газопроводу відповідними територіальними виробничими управліннями. Основні показники таких планів — обсяг перекачування нафти і нафтопродуктів у тоннах і тонно-кілометрах, обсяг газу в кубометрах.
Перевезення в змішаному сполученні планують за участю відповідних міністерств-відправників і Міністерства транспорту України.
У змішаному залізнично-морському сполученні планують значні обсяги перевезень експортно-імпортних вантажів. Обов'язково передбачають оптимальний розподіл перевезень за кварталами і місяцями року, щоб не спричиняти утруднень у роботі прикордонних станцій і портів, а також забезпечити дотримання термінів постачання продукції, передбачених у контрактах та угодах з іноземними державами. Крім обсягів перевезень у планах вказують прикордонні станції і порти відправлення й призначення.
4. Укладання договорів на перевезення вантажів
На підставі затверджених планів перевезень вантажів між низовими підрозділами транспорту — перевізниками та підприємствами-відправниками й одержувачами вантажів укладають договори на перевезення вантажів. У них передбачаються права, обов'язки і відповідальність сторін щодо зберігання вантажів, термінів доставки, порядку передачі, приймання, навантаження (розвантаження) вантажів.
На залізничному транспорті договори укладають між станціями і підприємствами терміном на один рік. За договором залізничного перевезення вантажів залізниця зобов'язується доставити довірений відправником вантажу товар у пункт призначення і видати його уповноваженій особі, а відправник вантажу зобов'язується внести встановлену плату. Договір підписують: від залізниці — начальник станції, від підприємства — директор.
Якщо на підприємстві є під'їзна залізнична колія, то взаємини із залізницею регламентуються договором на експлуатацію залізничної під'їзної колії. Він укладається терміном на три роки і визначає: порядок подачі вагонів під навантаження (розвантаження) локомотивами залізниці чи локомотивами підприємства, порядок обліку термінів простою вагонів під вантажно-розвантажувальними роботами, місце і порядок виконання приймально-здавальних операцій з вантажами, ремонт рухомого складу, контроль за станом під'їзних колій, їхній ремонт тощо. Згідно Статуту залізниці (розділ 94) договір на експлуатацію під'їзних колій підписують: при вантажообігу до 50 вагонів за добу — начальник відділу залізниці (чи за його дорученням — начальник станції) і керівник підприємства; при вантажообігу понад 50 вагонів за добу — начальник управління дороги (чи за його дорученням — начальник відділу залізниці) і керівник підприємства.
На морському транспорті України відповідно до Кодексу торгового мореплавання України перевізник — пароплавство і відправник — підприємство за наявності між ними стійких зв'язків, зумовлених необхідністю здійснювати систематичні перевезення вантажів, можуть укладати довгострокові договори на перевезення вантажів. У них визначаються умови перевезення залежно від з особливостей вантажів.
Річкові пароплавства укладають з відправниками вантажу і власниками плотів та суден навігаційні договори на перевезення вантажів і буксирування плотів та суден. У них визначаються умови перевезень вантажів у майбутній навігації, спричинені місцевими особливостями. У навігаційному договорі можуть бути передбачені такі питання: частка перевезень вантажів пакетами та контейнерами; порядок передавання і розрахунків за кількістю вантажів при завезенні на бічні і малі річки; порядок приймання, перевезення, навантаження-розвантаження, складування і збереження вантажу; норма одночасного завантаження чи розвантаження суден на причалах не загального користування; надання відправником вантажу необхідних даних для розроблення технічних умов навантаження і кріплення вантажів, що носять специфічний характер, тощо.
Усі АТП і підприємства-вантажовідправники в десятиденний термін після одержання плану перевезень зобов'язані приступити до укладання річного договору на перевезення вантажів автомобільним транспортом. У річному договорі встановлюються обсяги й умови перевезень, порядок розрахунків, раціональні маршрути і схеми вантажопотоків, а також взаємна майнова відповідальність за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань. Річні договори на централізоване перевезення вантажів АТП також укладають з посередницькими організаціями.
На повітряному транспорті у зв'язку з тим, що перевезення вантажів, як правило, разове, укладають тимчасові угоди по перевезенню вантажів.
ТЕМА 5.3. Текстове оформлення довідково-інформаційних документів
МЕТА: ознайомити студентів з різновидами довідково-інформаційних документів та правилами їх складання;
- ознайомити студентів з класифікацією ділових листів та вимогами до офіційного листування;
- формувати уміння й навички правильно і грамотно оформляти довідково-інформаційні документи; види ділових листів; правильно складати протоколи та витяги з протоколів.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 205 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |