Читайте также: |
|
—Ось погляньте (вчитель демонструє зразок стріли), якустрілу мибудемо виготовляти на сьогоднішньому уроці.
V. Технологія виготовлення виробу.
—Уважно слухайте і спостерігайте, як я буду виготовляти стрілу. Постарайтеся запам'ятати послідовність виконання роботи.
(Вчитель демонструє послідовність виготовлення стріли з коментуванням та опорою на технологічну картку.)
Візьміть аркуш паперу прямокутної форми (а). Спочатку перегніть верхні ріжки до суміщення (б). Потім перегніть до центра бічні кути (в). Ще раз складіть сторони утвореного трикутника до центра (г) і відігніть по осі складені частини у протилежний бік (ґ). Вирівняйте горизонтально оперення стріли, як показано на малюнку (д).
Для кращого польоту стріли доцільно на її кінець приліпити кульку з пластиліну.
VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалу та інструментів. Закріплення нового матеріалу.
VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.
Інструктор нагадує основні правила техніки безпеки на уроці трудового навчання.
VIII. Самостійна робота учнів.
Діти, користуючись технологічною карткою, виготовляють стрілу. Вчитель слідкує за роботою, надає допомогу окремим учням. Фізкультхвилинка. Пальчикові вправи "Драбинка".
IX. Продовження самостійної роботи.
X. Оцінювання виробів.
XI. Підсумок уроку.
—Після уроків ви зможете погратися у гру "Попади в ціль", визначити найвлучнішого стрілка.
XII. Прибирання робочих місць. Додатковий матеріал.
Гра "Попади в ціль".
Вчитель на картонному стенді малює мішень з трьох кругів і пише в кожному з них цифри (є). Гравці по черзі кидають стрілу в мішень, отримуючи бали. Найважче попасти в найменший круг у центрі мішені. Зате гравець отримує 3 бали — найбільшу кількість. Попадання стріли в середній круг принесе гравцеві 2 бали, а в крайній — 1 бал.
Переможцем змагання буде той гравець, який з п'яти запусків стріли у мішень набере найбільше балів.
ПЕРЕГИНАННЯ І СКЛАДАННЯ ПАПЕРУ
СТРІЛА
УРОК 21
Тема. Перегинання і складання паперу.
Об'єкт праці. Пакетик для насіння.
Мета. Вчити прийомів перегинання і складання паперу. Розвивати
естетичний смак, уяву, образне мислення. Виховувати бережне
ставлення до природи.
Матеріали та інструменти. Папір, гладилка, зразок готового виробу, гномик, квітка.
Хід урок
I. Підготовка робочих місць.
II. Організаційний момент.
Добрий день, малі майстри!
У цей день і у цей час
рада бачити всіх вас!
— Подивіться, хто до нас завітав! Та це ж Гномик, він приніс для вас листа. Цікаво, а хто ж це до нас написав? (Вчитель зачитує лист.)
"Добрий день, маленькі майстри! Ми, жителі Королівства квітів, дуже просимо вас допомогти нашій квіточці.
Квіточка жила у полі,
та потрапила в біду.
Пелюсточки загубила,
квіткою бути не сміла.
Пелюсточки ви знайдіть,
життя квітці поверніть.
Аби квітку оживить,
ви кмітливість проявіть.
І завдання-пелюстки
всі від квітки розв'яжіть".
(На пелюсткахзаписані загадки.)
Сонечко в траві зійшло,
усміхнулось, розцвіло.
Потім стало біле-біле
і за вітром полетіло. (Кульбаба)
Я найперша зацвітаю
синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
бо мене не стане влітку. (Пролісок)
Квітка гарненька, на сонечко схожа,
краї біленькі, серединка жовта. (Ромашка)
Навесні вона в теплі
проростає з-під землі.
Має трунок, має вроду
і дарує насолоду. (Квітка)
Що за квітка
повертає за сонцем голівку? (Соняшник)
Узимку голі
мерзнуть в полі,
а весною, диваки,
одягають кожушки. (Дерева)
Жовте листячко летить,
під ногами шелестить,
сонце вже не припікає.
Коли це буває? (Восени)
(З пелюстків одержали слово "пакетик ".)
III. Повідомлення теми та мети уроку.
—Молодці, життя квітці повернули! Але щоб квіти і надалі тішили людей своєю красою, люди щороку висівають у грунт насіння. Насіння збирають восени, а висівають навесні.
Ми з вами не лише повернули життя квітці, а й одержали завдання на урок. Прочитайте літери на пелюстках квітки і дізнайтеся, що ж ми виготовлятимемо на уроці. (Діти хором читають слово "пакетик ".)
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 74 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |