Читайте также:
|
|
Слід відзначити, що динаміка конфлікту значною мірою визначається тим, яка стратегія поведінки в конфліктній ситуації раніше сформувалась у його учасників. Цястратегіявизначається двома параметрами: 1) наступальність, 2) кооперативність. Перший — це наполегливість у реалізації власних інтересів, другий — здатність враховувати інтереси іншого. Сполучення цих параметрів дає п'ятьтактикповедінки:
1)співробітництво (висока наступальність і висока кооперативність) — дії спрямовані на пошук рішення, що задовольняє обидві сторони, спільне обговорення розбіжностей;
2)протиборство (висока наступальність і слабка кооперативність) — прагнення наполягти на своєму шляхом відкритої боротьби, застосування примусу та інших засобів тиску;
3)поступливість (слабка наступальність і висока кооперативність) — орієнтованість на повне задоволення вимог партнера;
4)уникнення (слабка наступальність і слабка кооперативність) — прагнення вийти з ситуації, не поступаючись, але й не наполягаючи на своєму, утримуючись від суперечок, від викладення своєї позиції, уникаючи відповідальності за прийняте рішення;
5)компроміс (середні значення наступальності і кооперативності) — прагнення врегулювати розбіжності, поступаючись у чомусь в обмін на поступки іншої сторони, прийняття «середніх» рішень, що задовольняють обидві сторони повною мірою.
Правильною може бути кожна зі стратегій, усе залежить від ситуації розвитку конфлікту. На жаль, люди мають тенденцію користуватися однією стратегією у всіх випадках життя, причому часто вважаючи протиборство єдиним засобом розв'язання конфліктної ситуації.
Слід відзначити, що конфлікти можуть розв'язуватись як у результаті прийняття та реалізації системи заходів цілеспрямованого впливу на обидві протиборствуючи сторони, так і шляхом самоплинного перебігу, коли учасники чи треті особи не вживають для регулювання процесу ніяких зусиль. «Мимовільне затухання» конфлікту може статись через виникнення нової напруженої ситуації, внаслідок чого попередні переживання мовби відсуваються на другий план. Окремим випадком трансформації конфлікту є «механічне» розведення сторін у просторі. Але позиція «ще трохи, і все вирішиться само собою» — непродуктивна, бо втрати (об'єктивні та суб'єктивні) від конфлікту надто великі, а інколи й непоправні.
ПОРЯДОК ПЛАНУВАННЯ ТА ФІНАНСУВАННЯ
ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ З ДЕРЖАВНОГО ФОНДУ ОХОРОНИ
НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до виконання практичних робіт
для студентів базового напрямів «Екологія та охорона навколишнього середовища»
спеціальності «Організація управління в природоохоронній діяльності»
Затверджено
на засіданні кафедри
прикладної екології та збалансованого
природокористування
Протокол № 4 від 1.10.2013
Львів - 2013
Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища: Методичні вказівки до виконання практичних робіт для студентів базового напрямів «Екологія та охорона навколишнього середовища» спеціальності «Організація управління в природоохоронній діяльності». Укл.: О.Г. Чайка, О.З. Ковальчук, Н.Ю. Хомко. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка». 2013- 12 с.
Укладачі: Чайка О.Г. канд. техн. наук. асист.
Ковальчук О.З. канд. с-г. наук. доц.
Хомко Н.Ю. канд. техн. наук. ст.викладач
Відповідальні за випуск Мальований М.С. д-р техн. наук. проф.
Рецензенти Гумницький Я.М., д-р техн. наук, проф.
Нагурський О.А., д-р техн. наук, доц.
Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з Державного фонду охорони навколишнього середовища
Мета: ознайомитись з процедурою збирання інформації про природоохоронні заходи, що плануються, та порядком її підготовки.
Завдання:
1) ознайомитись із нормативно-правовою базою, що регламентує фінансування природоохоронних заходів;
2) підготувати запит на фінансування природоохоронних заходів із державного фонду охорони навколишнього природного середовища;
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 107 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |