Читайте также:
|
|
Згідно з Законом «Про міжнародні договори України» (2004 р.) під міжнародним договором України розуміють укладений у письмовій формі з іноземною державою або іншим суб'єктом міжнародного права договір, який регулюється міжнародним правом, незалежно від того, міститься договір в одному чи декількох пов'язаних між собою документах, і незалежно від його конкретного найменування (договір, угода, конвенція, пакт, протокол тощо) (ст. 1).
Отже, під поняттям «міжнародний договір» слід розуміти різні види (або форми) міжнародно-правових документів(угода, конвенція, хартія і протокол, пакт, декларація) Немає різниці у юридичній силі
--Стокгольмська декларація з навколишнього середовища – базовий акт для міжнародного права навколишнього середовища, це не міжнародний договір, а політико-правовий документ(на конференції ООН 1972 р.)декларація містить принципи екологічно коректної поведінки держав)
--Хартія – це правовий акт, що не має обов»язкової сили, за змістом майже завжди є декларацією і формулює принципи і цілі будь-яких міжнародних домовленостей.
Наприклад: Хартія морів 1982, Всесвітня хартія природи 1982, Європейська хартія про навколишнє середовище та здоров»я 1990
--міжнародні угоди (зазвичай між декількома державами):на Конференції причорноморських країн 21 квітня 1992 року – «Конвенція про захист Чорного моря від забруднення»
--Конвенція ООН «Про охорону біологічного різноманіття» 1992, Ріо-де-Жанейро, ратифікована Україною 29.11.1994
--Конвенція про водно-болотні угіддя 1971р.в Рамсарі (Іран), ратифікована 29.10.1996
-- Конвенція про запобігання забрудненню моря скидами відходів та ін.. матеріалів (Лондонська конвенція 1972 р.)
-- ПРОТОКОЛ: це додаток до Конвенції з певного спеціального питання
Наприклад: 1) Нагойський протокол про доступ до генетичних ресурсів та розподіл на справедливій і рівній основі вигід від їх використання до Конвенції про біологічне різноманіття; 2) Протокол про воду та здоров»я до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 року; 3) Кіотський протокол до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
Ще є: (щодо окремих видів тварин чи рослин)
--Меморандум про взаєморозуміння щодо збереження та менеджменту середньоєвропейської популяції дрохви Otis tarda
С/к 8. Які джерела міжнародного права є юридично обов’язковими? Наведіть приклади міжнародних конвенцій та багатосторонніх угод в галузі охорони навколишнього середовища.
див. Теорет. Пит.№6
юридично обов’язкові – ті, які ратифіковані ВРУ
приклади виділені в теоретичному +: (це, мабуть, теж можна додати до теоретичного)
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 224 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |