Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Джерела фінансування капітальних вкладень

Читайте также:
  1. Internet-джерела
  2. Internet-джерела
  3. Акти судової влади як джерела трудового права
  4. Бюджетне та кошторисно-бюджетне фінансування.
  5. Виборче право та його джерела.
  6. Відображено в активах; він показує джерела фінансування придбання активів підприємства.
  7. Внутрішнє Фінансування
  8. Джерела (форми права) та їх класифікація
  9. Джерела адміністративно-процесуального права
  10. ДЖЕРЕЛА АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

 

Капітальні вкладення бюджетних організацій і установ фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. Підпри­ємства й інші організації, що мають власні прибутки, використо­вують на ці витрати власні кошти і банківські кредити. Джерела фінансування капітальних вкладень за формами власності такі.

Для забезпечення технічного переоснащення, реконструкції і розширення підприємство створює фонд нагромадження, що формується за рахунок відрахувань від прибутку, амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів, виручки від реалізації вибулого і зайвого майна, орендної плати від здавання в оренду майна іншим підприємствам і організаціям та інших джерел.

Довгостроковий кредит покриває нестачу в коштах для здійс­нення капітальних вкладень. Як кредитні ресурси використову­ються тимчасово вільні кошти підприємств і населення, власні кошти банків, бюджетні кошти.

В умовах ринкових відносин набувають розвитку нові форми мобілізації коштів, використовуваних на капітальні вкладення підприємств. Однією з таких форм є цінні папери: акції, облігації, казначейські зобов'язання держави і т. п. Кошти, одержані від випуску цінних паперів, направляються в оборот підприємств, а їхні власники одержують прибутки у вигляді дивідендів або про­центів.

 

7. Оформлення фінансування капітальних вкладень

 

Оформлення фінансування будівництва в обслуговуючій установі банку — початковий етап процесу фінансування капіта­льних вкладень. Оформляє це фінансування замовник. Порядок оформлення фінансування залежить від того, чи є капітальні вкладення державними, чи вони здійснюються за рахунок коштів підприємства. Банки оформляють фінансування державних капі­тальних вкладень за умови дотримання будівництвом таких умов: воно включене в план капітального будівництва, забезпечене проектно-кошторисною документацією, дотримані норми виді­лення капітальних вкладень по роках будівництва та ін. Ці умови підтверджуються наявністю у замовника плану капітального бу­дівництва і титульного списку будівництва, копії зведеного кош­торисного розрахунку вартості, договору підряду й інших необ­хідних документів.

Оформлюючи фінансування будівництва, банк здійснює конт­роль за нормативними строками будівництва, станом проектно-кошторисної дисципліни, забезпеченістю будівництва джерелами фінансування. Банк розробляє і вносить відповідним органам державного управління пропозиції, спрямовані на забезпечення виконання завдань щодо введення в дію виробничих потужнос­тей і основних фондів. Оформлення фінансування державних ка­пітальних вкладень завершується складанням висновку банку про відповідність поданих йому документів пред'явленим до них ви­могам. Потім виписується розпорядження бухгалтерії банку про відкриття фінансування будівництва.

В умовах значного поширення самостійності підприємств від­повідальність за ефективність використання капітальних вкла­день відповідно до Закону про інвестиційну діяльність покладається насамперед на безпосередніх учасників інвестицій і регу­люється укладеними між ними контрактами. У зв'язку з цим капітальні вкладення за рахунок власних коштів підприємств здій­снюються без оформлення фінансування в установах банку. З метою забезпечення безперебійних розрахунків у капітальному будівництві банк за бажанням підприємства може фінансувати такі капітальні вкладення на договірних умовах. До таких капіта­льних вкладень відносять придбання устаткування, що не вхо­дить у кошториси будівництв, а також устаткування для заміни морально застарілого і фізично зношеного, будівництво окремих об'єктів. Ці витрати фінансуються в межах фонду нагромадження, створюваного на підприємстві, кошти якого зберігаються на розрахунковому рахунку підприємства.


 

8. Фінансування будівництва, що ведеться підрядним і господарським способом

Підрядний спосіб будівництва передбачає, що виконані будівельно-монтажними організаціями роботи оплачуються за­мовником із рахунку фінансування, а якщо будівництво користу­ється довгостроковим кредитом — із позичкового рахунку. Оплата ведеться за договірною ціною, що є основою для укладання договору підряду на капітальне будівництво.

Договірна ціна в будівництві формується з урахуванням попи­ту і пропозиції на будівельну продукцію, кон'юнктури вартості матеріалів, застосовуваних машин і устаткування, розв'язання завдань соціального розвитку і будівельної бази підрядних орга­нізацій, одержання необхідного прибутку.

Договірні ціни визначаються на будівництво в цілому з розпо­ділом по об'єктах, що входять до складу будівництва, а також на окремі комплекси і види робіт, що доручаються окремим організаціям.

У договірну ціну входить:

— кошторисна вартість будівельно-монтажних робіт;

— інші витрати, що належать до діяльності підрядчика;

— вартість інших робіт, що доручаються за договором підряд­нику (проектні роботи, забезпечення устаткуванням та ін.);

— резерв засобів на непередбачені роботи і витрати, розрахований на підставі вартості будівельно-монтажних робіт й інших витрат у розмірах, установлених за домовленістю між замовником і підрядчиком;

— витрати, пов'язані з формуванням ринкових відносин, що не знайшли відбитку в державних нормах і цінах.

Порядок розрахунків за виконання будівельно-монтажних ро­біт самостійно визначають у договорі підряду замовник із буді­вельною організацією. Застосовуються такі їхні основні види:

— за готову будівельну продукцію, тобто за закінчене будів­ництво підприємства, готового до випуску продукції і надання послуг;

— за закінчені окремі будівлі чи споруди;

— за етапи (комплекси) будівельних робіт;

— за закінчені великі конструктивні елементи і види робіт на об'єктах;

— за закінчені частини великих конструктивних елементів і видів робіт на підставі єдиних районних одиничних розцінок;

— інші види розрахунків.

Нестача потужностей підрядних організацій для здійснення будівництва, а також зростаючі обсяги робіт із технічного пере­оснащення і реконструкції діючих підприємств обумовлюють не­обхідність будівництва власними силами підприємства, тобто го­сподарським способом.

Вибір порядку фінансування будівництва, здійснюваного гос­подарським способом, залежить від обсягу будівництва. Фінан­сування здійснюється як за елементами витрат, так і в міру вико­нання робіт. Оплата робіт проводиться щомісяця за виконані обсяги. З нарахованої до оплати суми утримуються планові нако­пичення й економія від зниження собівартості будівельно-монтажних робіт.

9. Фінансування розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво

 

Проектно-кошторисну документацію на будівництво ви­готовляють проектні інститути й інші організації. Проект — це модель майбутніх основних фондів, він визначає основні техніко-економічні показники майбутнього виробництва. Складовою проек­ту є кошторисна документація, що визначає як загальну кошто­рисну вартість будівництва, так і вартість окремих об'єктів, видів робіт і витрат. Кошторисна вартість будівництва є кошторисним лімітом її фінансування.

Банки відкривають фінансування витрат на виготовлення проектно-кошторисної документації для об'єктів державних ка­пітальних вкладень на підставі плану капітального будівництва, договору на створення (передання) науково-технічної продукції та іншої документації. Оплата підготовленого проекту, робочої документації на річний обсяг будівельно-монтажних робіт здій­снюється в межах договірної ціни, розмір якої визначається за­мовником разом із проектним інститутом у договорі на ство­рення і передання науково-технічної продукції. Оплата відпо­відно до договору може вестися за закінчений проект, поетапно, за значні частини проекту або в міру фактичного виконання проектних робіт. Договором визначається порядок авансування цих витрат. Фінансування виготовлення проектно-кошторисної документації для технічного переозброєння малих підприємств здійснюється банком на підставі платіжних документів із поточ­ного рахунку підприємства, на якому зберігаються кошти фонду накопичення.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 66 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав