Читайте также:
|
|
Доперевірочний аналіз є невід’ємною частиною процесу підготовки документальних перевірок дотримання податкового законодавства проводиться як по даних платника податків, так і накопичених в податковому органі.
Аналіз проводиться працівником, відповідальним за проведення планової перевірки в цілях:
¨ реальної оцінки стану податкового і бухгалтерського обліку і достовірності звітних даних;
¨ з’ясування об’єктивних причин в значних змінах фінансово-економічних показників, що негативно вплинули на звітні дані результати діяльності і відповідно на розмір бази оподаткування;
¨ оцінки виконання підприємством зобов’язань по сплаті податків та інших обов’язкових платежів;
¨ оцінки фінансового стану підприємства і забезпечення його грошовими ресурсами;
¨ виявлення тенденцій щодо руху майна (активів) підприємства;
¨ підготовки переліку питань, що підлягають перевірці.
У ході доперевірочного аналізу працівник, відповідальний за проведення перевірки платника податків, або працівник відділу підготовки до перевірки, повинен ознайомитись з фінансово-господарською діяльністю підприємства на основі вивчення документів (статуту, документів про реєстрацію, списку філіалів і дочірніх компаній, бухгалтерської і статистичної звітності, податкових декларацій і розрахунків, матеріалів попередніх перевірок та іншої інформації, зібраної по даному підприємству з внутрішніх і зовнішніх джерел), що є в податковому органі.
Крім того, необхідно отримати інформацію про зовнішні фактори, що впливають на господарську діяльність платника, та відображають економічну ситуацію і галузеві особливості, а також про внутрішні фактори, які пов’язані з індивідуальними. Зокрема, потрібно ознайомитись з організаційно-управлінською структурою підприємства, видами виробничої діяльності і номенклатурою продукції, що випускається, структурою капіталу, існуванням дочірніх підприємств, наявністю порушень податкового законодавства, раніше виявлених податковими та іншими контролюючими органами і правоохоронними органами.
На даному етапі доперевірочної підготовки проводиться поглиблений аналіз представленої підприємством звітності і податкових декларацій та розрахунків за останній звітний період. При встановленні істотних змін в рівні показників фінансово-господарської діяльності підприємства, а також інших факторів, що викликають сумнів і вимагають додаткового вивчення, проводиться аналіз динаміки вказаних показників за ряд звітних періодів, а також їх порівняльний аналіз по аналогічних платниках податків.
Результатом доперевірочної підготовки є розробка конкретної концепції перевірки, що враховує всі подальші перевірочні дані. Дана концепція включає в себе згадані основні задачі перевірки, а по можливості повинна вказувати на те, які питання не підлягають перевірці. На основі виробленої концепції майбутньої перевірки здійснюється формування орієнтованого переліку питань, що підлягають перевірці.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 172 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |